Справа № 570/2766/24
Номер провадження 3/570/1511/2024
10 червня 2024 року м. Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Таргоній М.В., розглянувши матеріали, які надійшли від військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, прож. АДРЕСА_1 , військовослужбовця, майора, начальника відділення персоналу в/ч НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 від 27.03.1996 р., виданий Дубенським МВ УМВСУ в Рівненській області, ід.н. НОМЕР_3 ,
за ч. 2 ст. 172-15, ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
30 травня 2024 р. з 07 год. 30 хв. військовослужбовець, начальник відділення персоналу в/ч НОМЕР_1 майор ОСОБА_1 близько трьох годин був відсутній без поважних причин на службі (на території в/ч НОМЕР_1 ) на території АДРЕСА_2 . Таким чином, ОСОБА_1 діючи умисно, в умовах воєнного стану, всупереч інтересам служби, внаслідок особистої недисциплінованості та безвідповідальності, недбало поставився до обов'язків військової служби, за що згідно ч. 2 ст. 172-15 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Крім того, 30 травня 2024 р. о 10 год. 20 хв. ОСОБА_1 у службовий час, в умовах особливого періоду, під час виконання службових обов'язків на території в/ч НОМЕР_1 на території АДРЕСА_2 був виявлений з ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота). В подальшому в закладі охорони здоров'я ОСОБА_1 відмовився проходити огляд на стан алкогольного сп'яніння, за що ч. 3 ст. 172-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз'яснено права передбачені ст. 268 КУпАП, свою вину щодо відсутності на території в/ч не заперечив. Щодо іншого правопорушення заперечував, вважаючи, що він, як військовослужбовець, не зобов'язаний проходити огляд стан алкогольного сп'яніння в закладі охорони здоров'я. При цьому, своїми поясненнями фактично підтвердив вказані обставини вчинення ним зазначеного правопорушення, вказавши, що прямо та категорчно відмовлявся проходити такий огляд при відсутності будь-яких об'єктивних причин для відмови. В подальшому усвідомив протиправність своїх дій та просив суворо його не карати.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні порушення є, зокрема своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи. Згідно ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених: ч. 2 ст. 172-15 КУпАП - недбале ставлення військової службової особи до військової служби, в умовах особливого періоду; та ч. 3 ст. 172-20 КУпАП - відмова військовослужбовця, в умовах особливого періоду, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Обставини вчинення ОСОБА_1 зазначених правопорушень, підтверджуються відомостями із протоколів про адміністративне правопорушення № 14 від 31.05.2024 року (а.с. 2-4 спр. № 570/2766/24) та № 13 від 31.05.2024 року та інших матеріалів справи. Із письмових пояснень капітана ОСОБА_2 , старшого сержанта ОСОБА_3 , солдата ОСОБА_4 встановлено про наявність в майора ОСОБА_1 за вказаних обставин ознак алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота), а токож відмову останнього пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння (а.с. 13-18 спр. № 570/2766/24). Із рапорту начальника мечної служби-начальника медичного пункту в/ч НОМЕР_1 капітана м/с ОСОБА_2 № 1412 від 30.05.2024 року, підтверджуються виявлені в ОСОБА_1 ознаки алкогольного сп'яніння та відмова останнього проходити медичний огляд з метою визначення стану алкогольного сп'яніння в КП "Рівненський обласний центр психічного здоров'я населення" Рівненської обласної ради (а.с. 11 спр. № 570/2766/24).
Враховуючи положення ст.ст. 33, 34 КУпАП, беручи до уваги відомості особу правопорушника, який раніше, згідно матеріалів справи притягався до адміністративної відповідальності, його матеріальний стан, враховуючи обставини справи, наслідки правопорушення, ставлення особи до таких наслідків, відповідно до ст. 36 КУпАП, суд застосовує до ОСОБА_1 адміністративне стягненняу виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Суд вирішує питання про стягнення судового збору згідно ст. 40-1 КУпАП.
Керуючись ч. 2 ст. 172-15, ч. 3 ст. 172-20, 283-284 КУпАП, суд
Об'єднати справу № 570/2768/24 щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-15, КУпАП в одне провадження зі справою № 570/2766/24 щодо ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15, ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення, згідно ст. 36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000(сімнадцять тисяч) грн.
Реквізити для сплати адміністративного штрафу та інших санкцій: Отримувач коштів: ГУК у Рівн.обл/ Рiвненськ.м.тг /21081100, Код отримувача(код за ЄДРПОУ): 38012494 Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача: UA108999980313000106000017527, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Реквізити для сплати судового збору: (Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 37993783. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку(IBAN) UA908999980313111256000026001. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення, в порядку ст. 294 КУпАП.
Суддя Таргоній М.В.