ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про залишення позовної заяви без розгляду
22 вересня 2010 року № 2а-10909/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Клочкова Н.В., при секретарі судового засідання Попадин О.Б., розглянувши адміністративний позов
Казенного підприємства спеціального приладобудування "Арсенал"
доДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва
проскасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.10.2009р. №15292308
за участю представників сторін:
представник позивача, Недашківська О.В., довіреність № < Текст >, від < Дата >, < юр. особа або примітка > представник відповідача, Волинець Д.В., довіреність № < Текст >, від < Дата >, < юр. особа або примітка >
20 липня 2010 року Казенне підприємство спеціального приладобудування "Арсенал" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.10.2009 р. № 15292308. Позовні матеріали передані на розгляд судді 22 липня 2010 року .
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 липня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-10909/10/2670 та призначено попереднє судове засідання на 03 вересня 2010 року.
Ухвалою від 03.09.10 закінчено підготовче провадження призначено справу до судового розгляду 22 вересня 2010 року.
Відповідно до ч.2 ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
В судовому засіданні 22 вересня 2010 року судом встановлено, що згідно штемпелю вхідної кореспонденції № 3277 Казенного підприємства спеціального приладобудування "Арсенал" рішення про результат розгляду скарги Державної податкової адміністрації у місті Києві надійшло від 29 грудня 2009 року. Тобто позивач скористався досудовим порядком вирішення спору і тому відповідно до ч. 4 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду України встановлюється місячний строк, коли позивач дізнався про порушення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Позивач щодо факту пропуску звернення до адміністративного суду не заперечував, але надав пояснень щодо поважності причини пропуску строку звернення до суду.
Клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду як передбачено ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України позивач не подав.
Відповідно до ч.4 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала
За таких обставин, враховуючи відсутність клопотання про поновлення строку, зверненя до суду факт визнаним позивачем, пропуску строку підстав для продовження розгляду судом не вбачається.
Керуючись ст.5, ч. 4 ст. 99 ст. 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
1.Залишити без розгляду позовну заяву Казенного підприємства спеціального приладобудування "Арсенал" до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.10.2009р. №15292308.
2.У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України
Суддя Н.В. Клочкова