Ухвала від 27.09.2010 по справі 2а-13652/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

27 вересня 2010 року № 2а-13652/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

до1. Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації 2. Київської міської ради

провизнання даних такими, що не відповідають дійсності та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Громадянин ОСОБА_1 24 вересня 2010 року звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовною заявою до Київської міської ради про зобов'язання визнання даних наведених в листі № 225-032-5298 від 22.11.2005 року такими, що не відповідають дійсності; про зобов'язання Київської міської Ради надати дозвіл на розроблення документації із землеустрою стосовно земельної ділянки, що обмежена на Черговому кадастровому плані Державного земельного кадастру ділянками 85:219:110, 85:219:121, 85:219:139 та умовною лінією проїзду та про зобов'язання Головного управління земельних ресурсів надати вихідні дані на розроблення документації з землеустрою з метою одержання земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, а саме ділянки, що обмежена на Черговому кадастровому плані Державного земельного кадастру ділянками 85:219:110, 85:219:121, 85:219:139 та умовною лінією проїзду.

Ухвалою від 27.09.2010 року позивачу було відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог щодо визнання даних, наведених у листі Київської міської ради № 225-032-5298 такими, що не відповідають дійсності.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, стосовно решти позовних вимог суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для залишення її без розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів»від 7 липня 2010 року № 2453-VI (далі Закон № 2453-VI), який набрав чинності 30.07.2010 року, ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України викладено у новій редакції, відповідно до якої для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2453-VI) встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Закон України «Про судоустрій і статус суддів»(далі Закон № 2453-VI) не містить положень щодо застосування строків звернення до суду, встановлених до набрання чинності цим Законом, при оскарження рішень, дій, бездіяльності суб'єкта владних повноважень, прийнятих, вчинених до набрання чинності цим Законом.

Виходячи з приписів ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України, положення статей 99 та 100 КАС України підлягають застосуванню при зверненні позивача до суду.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів підставою для звернення до суду гр. ОСОБА_1. стало ненадання згоди Головного управління земельних ресурсів Виконавчого органу Київської міської ради та відмова останнього в підготовці та погодженні технічного завдання, що викладені у листах (листи 03 - 52/38020 від 14.11.2007 року, № 014-3381 від 28.12.2007 року).

Таким чином, відлік строку встановленого для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, почався з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто з моменту отримання гр. ОСОБА_1. вищезазначених листів.

Позивач звернувся до суду після закінчення встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України строку для звернення до адміністративного суду, при цьому позовна заява не містить в собі обґрунтувань щодо поважності причин пропущення встановленого законодавством строку звернення до суду за захистом порушених прав та клопотання про поновлення пропущеного строку позивачем подано не було.

З огляду на вищенаведене та керуючись ч. 2 ст. 5, ч. 2. ст. 99, ст. 100, 160, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Київської міської ради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради в частині вимог про зобов'язання надати дозвіл на розроблення документації із землеустрою стосовно земельної ділянки, що обмежена на Черговому кадастровому плані Державного земельного кадастру ділянками 85:219:110, 85:219:121, 85:219:139 та умовною лінією проїзду; зобов'язання надати вихідні дані на розроблення документації з землеустрою з метою одержання земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, а саме ділянки, що обмежена на Черговому кадастровому плані Державного земельного кадастру ділянками 85:219:110, 85:219:121, 85:219:139 та умовною лінією проїзду.

2. Позовні матеріали будуть надіслані позивачу після спливу терміну для оскарження даної ухвали. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

3. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з клопотанням про поновлення строку звернення до суду з визначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Т.О. Скочок