Єдиний унікальний номер 725/5429/24
Номер провадження 3/725/1911/24
24.06.2024 року Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Піхало Н.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.204-1 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
До Першотравневого районного суду м. Чернівці надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.204-1 КУпАП.
Так, 01.06.2024 року о 11 год. 35 хв. у АДРЕСА_2 був виявлений гр. ОСОБА_1 , який прибув з м. Львів з метою подальшого слідування до Румунії шляхом незаконного перетину державного кордону поза пунктами пропуску в невстановленому місці в складі осіб спільно з ОСОБА_2 , чим порушив вимоги ст.ст.9 ЗУ «Про Державний кордон України», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.204-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, повідомлявся судом належним чином про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що справу про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для скерування до належного суду.
Так, згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна діяльність чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 204-1 КУпАП, настає за перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Так, відповідно до ч.2 ст. 204-1 КУпАП, ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятисот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 був виявлений у АДРЕСА_2 .
Відповідно до ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем їх виявлення.
Розгляд справ за ч.2 ст.204-1 КУпАП, відповідно до ст.276 КУпАП, не передбачає альтернативної підсудності. Тому, зазначена справа не підсудна Першотравневому районному суду м. Чернівці.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Так, ч.2 статтею 251 КУпАП визначено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Оскільки при направленні адміністративного матеріалу було порушено вимоги територіальної підсудності, за таких обставин, справа про адміністративне правопорушення має бути повернута до ІНФОРМАЦІЯ_1 , для подальшого її скерування до належного суду (за місцем виявлення правопорушення).
Керуючись ст.ст.204-1, 245,256, 276, 278, 280, 283-285 КУпАП, суд,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч.2 ст.204-1 КУпАП повернути до ІНФОРМАЦІЯ_1 для скерування до належного суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці Н.В. Піхало