Рішення від 21.06.2024 по справі 580/3745/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2024 року справа № 580/3745/24

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши у порядку спрощеного письмового провадження в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Червонослобідської сільської ради про визнання протиправною відмови, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

15.04.2024 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; паспорт серії НОМЕР_1 ) (далі - позивачка) до Червонослобідської сільської ради (19604, Черкаська обл., Черкаський р-н, село Червона Слобода, вулиця Соборнаі, будинок 2/1; код ЄДРПОУ 26323717) (далі - відповідач) про:

визнання неправомірною відмови у наданні їй дозволу на розроблення проекту землеустрою земельної ділянки в оренду строком на 49 років орієнтовною площею 0,17 га за рахунок земель Червонослобідської ОТГ для сінокосіння, заготівлі сіна курям і малій рогатій худобі;

скасування рішення від 29.02.2024 №40-01/VIII “Про повторний розгляд клопотання ОСОБА_1 від 11.04.2023 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на 49 років”;

зобов'язання відповідача надати їй дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на 49 років орієнтовною площею 0,17 га за рахунок земель Червонослобідської ОТГ для сінокосіння, заготівлі сіна курям і малій рогатій худобі.

Обґрунтовуючи зазначила, що відповідач відмовив у наданні їй дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 49 років за відсутності правових підстав.

22.04.2024 суд постановив ухвалу про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі. Відповідач її копію отримав через підсистему «Електронний суд» 24.04.2024 о 01:24год, але правом подати відзив у строк, визначений судом, не скористався.

Дослідивши письмові докази, оцінивши заявлені доводи, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Листуванням позивачки до відповідача підтверджується її неодноразове звернення з питанням отримати в оренду земельну ділянку, для чого просила надати їй відповідний дозвіл на виготовлення проекту землеустрою.

У зв'язку з виникненням спору між тими ж сторонами та зверненням позовною заявою, Черкаський окружний адміністративний суд ухвалив 12.09.2023 рішення у справі №580/4534/23 про відмову у задоволенні позовних вимог: визнати неправомірною відмову Червонослобідської сільської ради у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 49 (сорок дев'ять) років орієнтовною площею 0,17 га за рахунок земель Червонослобідської ОТГ для сінокосіння, заготівлі сіна курям і малій рогатій худобі; скасувати рішення Червонослобідської сільської ради №30-03/VIII «Про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду гр. ОСОБА_1 с. Червона Слобода» від 28.04.2023; зобов'язати Червонослобідську сільську раду надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 49 (сорок дев'ять) років орієнтовною площею 0,17 га за рахунок земель Червонослобідської ОТГ для сінокосіння, заготівлі сіна курям і малій рогатій худобі громадянці ОСОБА_1 .

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.01.2024 вказане рішення суду скасоване та позовні вимоги задоволено частково. Визнано протиправним і скасоване зазначене рішення Червонослобідської сільської ради №30-03/VIII від 28.04.2023 та зобов'язано відповідача повторно розглянути клопотання позивачки від 11.04.2023 щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 49 (сорок дев'ять) років орієнтовною площею 0,17 га за рахунок земель Червонослобідської ОТГ для сінокосіння, заготівлі сіна курям і малій рогатій худобі, з урахуванням висновків суду, викладених у цьому рішенні. У мотивувальній частині вказав, що змісту оскаржуваного рішення №30-03/VIII вбачається, що відповідачем не зазначено та не деталізовано інформації щодо належності спірної земельної ділянки до земель рекреаційного призначення. Матеріали справи містять докази, які не вказують однозначно на приналежність земельної ділянки, яку просить в оренду позивач, до земель рекреаційного призначення. Сам позивач в оскаржуваному рішенні зазначає, що земельна ділянка потрапляє в прибережну захисну смугу річки Дніпро. Підставою відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою є невідповідність поданого позивачем клопотання ч.ч.2-3 ст. 123 Земельного кодексу України (без конкретизації) та невідповідність місця розташування земельної ділянки генеральному плану населеного пункту, але інформація щодо класифікації такої земельної ділянки надана позивачу лише у відповідь на адвокатські звернення та у заявах по суті адміністративної справи, зокрема відзиву. За таких умов, колегія суддів акцентує свою увагу на тому, що за змістом ч.2 статті 123 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. На підставі вищевикладеного колегія суддів висновує, що оскаржуване рішення відповідача критерію вмотивованості відмови не відповідає. За наслідками аналізу генерального плану села Червона Слобода від 1988 року відповідач однобічно відносить спірну земельну ділянку до земель рекреаційного призначення (враховуючи інформацію лише щодо зелених насаджень (рідколісся)), одночасно відхиляючи інформацію про те, що ця земельна ділянка потрапляє в прибережну захисну смугу річки Дніпро, що, на думку суду, не повністю досліджено, не проаналізовано та не враховано відповідачем при прийнятті оскаржуваного рішення. Отже, мотиви оскаржуваної відмови щодо невідповідності поданого позивачем клопотання закону та невідповідності місця розташування земельної ділянки генеральному плану населеного пункту, колегія суддів вважає неспроможними. Суд апеляційної інстанції відхилив покликання апелянта на лист Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 04.10.2023 № ПІ-91/1-95/0/63-23, оскільки даний доказ отриманий після ухвалення рішення судом першої інстанції у цій справі, не долучався до матеріалів справи в суді першої інстанції, та відповідно не міг бути оцінений під час розгляду справи. Разом з тим, наявна у зазначеному листі інформація стосовно приналежності земельної ділянки до земель водного фонду є важливою, ключовою, надана на запит позивача і має бути врахована та оцінена відповідачем під час повторного розгляду її заяви. При цьому зазначена інформація є доступною для відповідача навіть за умов ненадання її позивачем, що вказує на поверховий підхід до розгляду питання позивача.

Для його виконання відповідач ухвалив рішення від 29.02.2024 №40-01/VIII “Про повторний розгляд клопотання ОСОБА_1 від 11.04.2023 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на 49 років” (далі - Спірне рішення), яким відмовив у такому дозволі, посилаючись на те, земельна ділянка 7124989000:02:002:0458 на підставі графічних матеріалів сформована згідно з технічною документацією із землеустрою щодо інвентаризації земель площею 1,3422га, категорії - землі водного фонду, з огляду на що її передача має відбуватися відповідно до ч.2 ст.124 та ч.1 ст.134 ЗК України.

Тому позивачка звернулася в суд.

Вирішуючи спір, суд урахував.

Відповідно до ст.19 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:

а) землі сільськогосподарського призначення;

б) землі житлової та громадської забудови;

в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення;

г) землі оздоровчого призначення;

ґ) землі рекреаційного призначення;

д) землі історико-культурного призначення;

е) землі лісогосподарського призначення;

є) землі водного фонду;

ж) землі промисловості, транспорту, електронних комунікацій, енергетики, оборони та іншого призначення.

Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-0002170262023 підтверджується, що вказана земельна ділянка відноситься до земель водного фонду - 10.12 земельні ділянки запасу (земельні ділянки, не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам).

Згідно з ч.1 ст.58 ЗК України до земель водного фонду належать землі, зайняті:

а) морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об'єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами;

б) прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм, крім земель, зайнятих лісами;

в) гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них;

г) береговими смугами водних шляхів;

ґ) штучно створеними земельними ділянками в межах акваторій морських портів.

Відповідно до ч.4 ст.59 ЗК України громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб (у тому числі рибництва (аквакультури), культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт, догляду, розміщення та обслуговування об'єктів портової інфраструктури і гідротехнічних споруд тощо, а також штучно створені земельні ділянки для будівництва та експлуатації об'єктів портової інфраструктури та інших об'єктів водного транспорту. Аналогічні норми в ст.ст.85, 89 Водного кодексу України.

Водночас згідно з ч.4 ст.60 ЗК України у межах прибережних захисних смуг забезпечується безперешкодний та безоплатний доступ громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування, крім земель охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон та зон особливого режиму використання земель, а також земельних ділянок, на яких розташовані:

гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди;

об'єкти підвищеної небезпеки;

пансіонати, об'єкти реабілітації, спорту, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори, що мають відповідні передбачені законом документи на споруди та провадження відповідної діяльності;

об'єкти природно-заповідного фонду, об'єкти культурної спадщини.

Обмеження доступу громадян у будь-який спосіб (у тому числі шляхом влаштування огорож або інших конструкцій) до узбережжя водних об'єктів на земельних ділянках прибережних захисних смуг, що перебувають у користуванні громадян або юридичних осіб, а також справляння за нього плати є підставою для припинення права користування земельними ділянками прибережних захисних смуг за рішенням суду.

Крім того, відповідно до ч.3 ст.93 ЗК України не підлягають передачі в оренду земельні ділянки, штучно створені у межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, розташованих у прибережній захисній смузі водних об'єктів, крім випадків, передбачених законом.

Вказані обставини відповідачем не досліджені.

Згідно зі ст.34 ЗК України громадяни можуть орендувати земельні ділянки для сінокосіння і випасання худоби. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища.

Частинами 1-3 ст.116 ЗК України встановлено, що громадяни набувають права власності земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Порядок передачі земельних ділянок в оренду урегульований нормами ст.124 ЗК України.

Зокрема, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу. Так, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

Тобто, за загальним правилом, передача земельних ділянок має відбуватися через торги. Виключення з цього правила вказані в ч.ч.2-3 ст.134 ЗК України.

Відповідно до ч.2 ст.134 ЗК України не підлягають продажу, передачі в користування на конкурентних засадах (на земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності у разі:

розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб;

використання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих дозволів;

використання релігійними організаціями, які легалізовані в Україні, земельних ділянок під культовими будівлями;

будівництва об'єктів, що в повному обсязі здійснюється за кошти державного та місцевих бюджетів;

надання земельних ділянок підприємствам, установам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв (у тому числі національним творчим спілкам та їх членам) під творчі майстерні;

надання земельних ділянок в оренду для реконструкції кварталів застарілої забудови, для будівництва соціального та доступного житла, якщо конкурс на його будівництво вже проведено;

розміщення іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій згідно з міжнародними договорами України;

надання земельної ділянки, викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності для забезпечення таких потреб;

надання земельних ділянок державної або комунальної власності для потреб приватного партнера в рамках державно-приватного партнерства відповідно до закону;

надання земельної ділянки замість викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності та повернення такої земельної ділянки колишньому власнику чи його спадкоємцю (правонаступнику), у разі якщо така потреба відпала;

будівництва, обслуговування об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, мультимодальних терміналів, об'єктів зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу);

будівництва об'єктів забезпечення життєдіяльності населених пунктів (сміттєпереробних об'єктів, очисних споруд, котелень, кладовищ, протиерозійних, протизсувних і протиселевих споруд);

передачі громадянам земельних ділянок для сінокосіння і випасання худоби, для городництва;

надання земельних ділянок суб'єктам господарювання, що реалізують відповідно до Закону України "Про особливості провадження інвестиційної діяльності на території Автономної Республіки Крим" зареєстровані в установленому порядку інвестиційні проекти. Надання такої земельної ділянки у власність здійснюється згідно із законодавством після завершення строку реалізації інвестиційного проекту за умови виконання суб'єктом господарювання договору про умови реалізації цього інвестиційного проекту на території Автономної Республіки Крим;

поновлення договорів оренди землі, укладення договорів оренди землі на новий строк з використанням переважного права орендаря;

передачі в оренду, концесію майнових комплексів або нерухомого майна, розташованого на земельних ділянках державної, комунальної власності;

надання в оренду земельних ділянок індустріальних парків керуючим компаніям цих індустріальних парків;

надання земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

надання в оренду земельних ділянок під польовими дорогами, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім доріг, що обмежують масив), відповідно до статті 37-1 цього Кодексу;

надання в оренду земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, що обслуговують масив земель сільськогосподарського призначення;

надання земельної ділянки державної або комунальної власності в користування (оренду) інвестору із значними інвестиціями для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями;

передачі в оренду земельної ділянки акціонерному товариству, товариству з обмеженою відповідальністю, 100 відсотків акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення державного підприємства, у постійному користуванні якого перебувала така земельна ділянка;

передачі в оренду земельної ділянки державної власності сільськогосподарського призначення колишньому суборендарю земельної ділянки у випадках, визначених частиною шостою статті 16 Закону України "Про оренду землі".

Згідно з ч.3 ст.134 ЗК України земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34 (оренда для сінокосіння і випасання худоби), 36 (оренда для городництва) та 121 (безоплатна передача земельних ділянок громадянам у власність) цього Кодексу, а також передачі земель загального користування садівницькому товариству та дачному кооперативу. Земельні торги не проводяться при безоплатній передачі земельних ділянок особам, статус учасника бойових дій яким надано відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Отже, позивачка має законні сподівання на отримання в користування вказаної земельної ділянки для для сінокосіння і випасання худоби, для городництва. Саме таке призначення її використання відповідає вказаному вище винятку для передачі земель водного фонду. Рішення суду, на виконання якого прийняте Спірне рішення, у мотивувальній частині також містить висновок про те, що позивачці для таких потреб може надаватися така земельна ділянки. Відповідач безпідставно не застосував ч.ч.3-4 ст.134 ЗК України. Водночас позивачка просила отримати вказаний дозвіл для сінокосіння, заготівлі сіна курям і малій рогатій худобі, що не повністю відповідає вказаним вище вимогам для призначення використання, що не вказано в Спірному рішенні підставою відмови, але може бути приведене у відповідність позивачкою.

Абзацом 2 ч.1 ст.123 ЗК України передбачено, що рішення про надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання). Відповідно до ч.15 ст.123 ЗК України підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

Тобто, передачі в оренду земельної ділянки має передувати розроблення проекту землеустрою.

Відповідно до норм ч.2 ст.123 ЗК України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно з ч.3 ст.123 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення документації із землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, і якій належить право власності на об'єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Згідно зі ст.144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Врахувавши вказане вище, суд дійшов висновку, що відповідач порушив право позивачки на набуття в користування земельної ділянки, відмовив у наданні їй дозволу на виготовлення проекту землеустрою з порушенням передбачених законом підстав, а отже, протиправно та його акт розпорядчого характеру - Спірне рішення є протиправним і підлягає скасуванню. Водночас відсутні підстави для зобов'язання його надати такий дозвіл, оскільки встановлені обставини спору свідчать про неповноту розгляду ним матеріалів позивачки для отримання відповідного дозволу, з огляду на що суд дійшов висновку зобов'язати його повторно розглянути з дотриманням порядку, меж і способу дій, визначених законом, клопотання від 11.04.2023 щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 49 (сорок дев'ять) років орієнтовною площею 0,17 га за рахунок земель Червонослобідської ОТГ для сінокосіння, заготівлі сіна курям і малій рогатій худобі та прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням висновків суду у цьому рішенні.

Зважаючи на відсутність понесення судових витрат позивачем, відсутні підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст.2-20, 72-78, 132-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Задовольнити частково адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; паспорт серії НОМЕР_1 ).

Визнати протиправною відмову Червонослобідської сільської ради у наданні їй дозволу на розроблення проекту землеустрою земельної ділянки в оренду строком на 49 років орієнтовною площею 0,17 га за рахунок земель Червонослобідської ОТГ для сінокосіння, заготівлі сіна курям і малій рогатій худобі.

Визнати протиправним і скасувати рішення Червонослобідської сільської ради від 29.02.2024 №40-01/VIII “Про повторний розгляд клопотання ОСОБА_1 від 11.04.2023 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на 49 років”.

Зобов'язати Червонослобідську сільську раду (19604, Черкаська обл., Черкаський р-н, село Червона Слобода, вулиця Соборнаі, будинок 2/1; код ЄДРПОУ 26323717) повторно розглянути з дотриманням порядку, меж і способу дій, визначених законом, клопотання ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; паспорт серії НОМЕР_1 ) від 11.04.2023 щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 49 (сорок дев'ять) років орієнтовною площею 0,17 га за рахунок земель Червонослобідської ОТГ для сінокосіння, заготівлі сіна курям і малій рогатій худобі та прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням висновків суду у цьому рішенні.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

3. Копію рішення направити учасникам справи.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів з складення повного його тексту.

Суддя Анжеліка БАБИЧ

Рішення ухвалене, складене у повному обсязі та підписане 21.06.2024.