Справа № 367/5555/24
Провадження №3/367/2156/2024
Іменем України
20 червня 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП,
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов протокол серії ВАД № 204057 від 01.06.2024 року про вчинення адміністративного правопорушення гр. ОСОБА_1 , відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 204057, 31.05.2024 року близько 23 год. 00 хв., ОСОБА_1 , будучи особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, перебуваючи за адресою місця проживання: АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_2 домашнє насильство психологічного та фізичного характеру, а саме: ображав її нецензурною лайкою та наніс два удари долонею по обличчю, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП..
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про неможливість розгляду даної справи у суді та необхідність повернення вказаного адміністративного матеріалу для усунення виявлених недоліків, виходячи з наступного.
Згідно з приписами ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
При дослідженні наданих в розпорядження суду документів встановлено, що уповноваженою особою ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП в Київській області при складанні матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , вимог ст. 256 та ст. 278 КУпАП не дотримано.
Так, з матеріалів справи, а саме: протоколу прийняття заяви від потерпілої ОСОБА_2 про вичинене кримінальне правопорушення або таке, що готується, вбачається, що потерпіла зазначила, що їй нанесено побої, що є складом кримінального правопорушення. Разом з тим, в матеріалах справи, які додані до протоколу, відсутні будь-які відомості про внесення відомостей про злочин до ЄДРДР та проведення розслідування за даним фактом. Постанова про закриття кримінального провадження до протоколу про адміністративне правопорушення не додана.
Вказані обставини вказують на неповноту проведеної перевірки обставин вчинення адміністративного правопорушення, зазначені недоліки суд позбавлений можливості самостійно усунути, а тому матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП слід повернути органу, який складав протокол про адміністративне правопорушення, для дооформлення.
Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 173-2, 256, 278 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення протокол серії ВАД № 204057 від 01.06.2024 року про вчинення адміністративного правопорушення гр. ОСОБА_1 , відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 173-2 КУпАП - повернути на дооформлення до ВП № 1 Бучанського РУП ГУНП у Київській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю.В. Горбачова