Справа № 761/19038/24
Провадження № 3/761/4738/2024
04 червня 2024 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Кваша А.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Шевченківського УП ГУНП у місті Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованоого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,
До провадження Шевченківського районного суду міста Києва з Управління патрульної поліції у місті Києві надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 173 КУпАП.
Так відповідно до протоколу серія ВАВ №578273 від 13.05.2024, вбачається, що 13.05.2024 року близько 00 год. 05 хв. ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_2 здійснив дрібне хуліганство, а саме з вікна квартири здійснив декілька пострілів з стартового пістолету, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не оспорював обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Стаття 173 КУпАП, передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Склад правопорушення за ст.173 КпАП України передбачає нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші дії, що порушують громадський спокій і спокій громадян. Об'єктом цього правопорушення є суспільні відносини у сфері громадського порядку. Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого даною статтею, полягає у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому ставленні до громадян та інших діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони - є місце його скоєння, а саме громадське місце. Також обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього правопорушення є наслідки у вигляді порушення громадського спокою і спокою громадян.
Суддею досліджено матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №578273, рапорт, письмові пояснення, а також інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Разом з тим, об'єктивна сторона ст. 296 КК України вказує, що хуліганство є суспільно небезпечною дією, що грубо порушує громадський порядок. Такими закон визнає тільки дії, які спричинили істотну шкоду особистим чи суспільним інтересам і відрізнялися особливою зухвалістю або винятковим цинізмом. Зміст грубості порушення громадського порядку слід визначати з урахуванням характеру хуліганських дій, їх наслідків, місця і тривалості їх вчинення, кількості потерпілих, їх віку, стану здоров'я, суттєвості порушення їх інтересів або інтересів підприємств, установ, організацій. Аналіз цих обставин потрібен і для з'ясування наявності особливої зухвалості або виняткового цинізму, що є основними і обов'язковими показниками грубого порушення громадського порядку.
Суб'єктивна сторона характеризується прямим умислом і мотивами явної неповаги до суспільства. Винний усвідомлює, що своїми діями грубо порушує громадський порядок, виражаючи тим самим явну неповагу до суспільства, і бажає цього, умисел щодо заподіяння шкоди в результаті хуліганських дій може бути і непрямим. Обов'язковою ознакою суб'єктивної сторони хуліганства є усвідомлене вчинення діяння з мотиву явної неповаги до суспільства. Такий мотив має важливе значення тому, що він, з одного боку, характеризує хуліганські дії, а з другого - самим законом визнається обов'язковою ознакою суб'єктивної сторони. У кожному конкретному випадку хуліганський мотив діяння може знайти свій вияв у певних низьких спонуканнях. Це може бути бешкетництво, прагнення протиставити себе суспільству, виявити п'яну зухвалість, показати зневагу до оточуючих тощо.
В той же час, слід звернути увагу на викладені у протоколі обставини вчинення адміністративного правопорушення, яке вчинено 13.05.2024 о 00 год. 05 хв, в умовах воєнного стану.
Зі змісту протоколу не вбачається, що під час його складання уповноваженою особою належним чином перевірено відсутність особливої зухвалості, у діях ОСОБА_1 з огляду на здійснення пострілів у нічний час у житловому секторі та у період воєнного стану.
У відповідності зі ст. 253 КУпАП якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим кодексом настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Відповідно до ст.61 Конституції України, ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення у їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність передачі матеріалів справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 для проведення додаткової перевірки.
В ході додаткової перевірки необхідно повно та всебічно встановити фактичні обставини подій, які мали місце 13.05.2024 року о 00 год. 05 хв., за адресою: АДРЕСА_2 , зокрема і встановити наявність чи відсутність ознак кримінального правопорушення в діях ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 9, 173, 253 КУпАП, суддя
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 173 КУпАП передати до Шевченківського УП ГУНП у м. Києві для забезпечення проведення додаткової перевірки в порядку ст. 253 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Антоніна КВАША