Ухвала від 11.06.2024 по справі 712/7068/24

712/7068/24

1-кс/712/3004/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів,

які містять охоронювану законом таємницю

11 червня 2024 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого дізнавача сектору дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04 червня 2024 року за № 12024255330000750 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший дізнавач Сектору дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 звернулась до слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси з вказаним клопотанням, яке погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 .

В обґрунтування заявлених в клопотанні вимог зазначає, що Сектором дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління національної поліції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024255330000750 від 04 червня 2024 року за ч.1 ст.190 КК України.

03 червня 2024 року невстановлена особа, шахрайським шляхом, заволоділа грошовими коштами ОСОБА_5 в розмірі 17 494 гривні, які остання переказала на картковий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження виникла необхідність в отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Враховуючи викладене, дізнавач звернулась до слідчого судді з вказаним клопотанням, погодженим прокурором.

Старший дізнавач Сектору дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенант поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилась, про дату, час і місце судового засідання повідомлена належним чином, звернулась до слідчого судді з заявою про розгляд клопотання без її участі.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, про причини неявки слідчому судді не повідомив.

Згідно ч.4 ст.163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів з дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, розгляд клопотання здійснюється без фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів.

Дослідивши матеріали клопотання, матеріали кримінального провадження № 12024255330000750, надані дізнавачем докази, дослідивши їх безпосередньо, згідно ст. 23 КПК України, слідчий суддя зазначає наступне.

Відповідно до п.5) ч.2 ст.131 КПК України, заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні (ч. 4 ст. 132 КПК України).

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належить: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Одночасно з цим, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 164 КПК України в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено розпорядження надати та/або забезпечити тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і оригінали або копії документів, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

На підставі вищевикладеного, з метою всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження, враховуючи можливість використання зазначених в клопотанні слідчого документів як доказів у кримінальному провадженні № 12024250310000123, керуючись ст.ст. 23, 84, 92, 107, 159, 163, 309, 369 - 372 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого дізнавача Сектору дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04 червня 2024 року за № 12024255330000750 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, - задовольнити.

Надати, в межах кримінального провадження № 12024255330000750 від 04 червня 2024 року, дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, відомостей та документів, що знаходяться в розпорядженні AT « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ).

Зобов'язати службових осіб AT « ІНФОРМАЦІЯ_1 », (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) надати належним чином засвідчені копії наступних документів, відомостей та інформації:

-відомості про повні анкетні дані особи (власника/клієнта банку), яка володіє банківською картою за № НОМЕР_1 , із зазначенням дати та умов її отримання, а також відділення чи філії АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в яких відкритий банківський рахунок;

- відомості про банківський рахунок, до якого випущена банківська карта № НОМЕР_1 , а також відомості про інші банківські картки які прив'язані до банківського рахунку;

- інформацію про зміну даних банківського рахунку, зміну анкетних даних власника, фінансового номеру, із зазначенням дати та часу, а також банкомату чи відділення банку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в яких було проведено зміну вказаних даних;

- відомості про зняття, перерахунок, рух грошових коштів з карткового рахунку № НОМЕР_1 , із зазначенням номерів рахунків, на які надійшли грошові кошти, адрес місцезнаходження банкоматів чи відділень банків, в яких відбувалося подальше зняття готівки з вказаного рахунку, дати зняття та сум, що були зняті в період з 01 січня 2024 року по 06 червня 2024 року;

- матеріали фото-, відеофіксації здійснення операцій зняття грошових коштів з карткового рахунку № НОМЕР_1 в банкоматах в період з 01 січня 2024 року по 06 червня 2024 року.

Виконання ухвали слідчого судді доручити старшому дізнавачу Сектору дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 та/ або, за дорученням дізнавача, старшому оперуповноваженому сектору розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 ; старшому оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7 ; оперуповноваженому сектору агентурно-оперативної роботи ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_8 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти особи ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_9 ; оперуповноваженому сектору розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_10 ; оперуповноваженому сектору розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_11 ; старшому оперуповноваженому сектору розшуку злочинців і зниклих громадян ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_12 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти особи ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_13 ; старшому оперуповноваженому ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_14 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_15 . оперуповноваженому сектору розшуку злочинців і зниклих громадян ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_16 ; оперуповноваженому сектору розшуку злочинців і зниклих громадян ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_17 ; старшому оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_18 .

В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, відповідно до ст. 166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, може бути постановлена ухвала про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Визначити строк дії ухвали - 60 (шістдесят) днів, який відраховується з дня її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Слідчий суддя - ОСОБА_1

Попередній документ
119880976
Наступний документ
119880978
Інформація про рішення:
№ рішення: 119880977
№ справи: 712/7068/24
Дата рішення: 11.06.2024
Дата публікації: 24.06.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (11.06.2024)
Дата надходження: 06.06.2024
Предмет позову: -
Розклад засідань:
11.06.2024 14:40 Соснівський районний суд м.Черкас
Учасники справи:
головуючий суддя:
БОРЄЙКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
БОРЄЙКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА