Іменем України
20 червня 2024 рокум. ДніпроСправа № 360/389/24
Луганський окружний адміністративний суд у складі судді Борзаниця С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом Середи Ігоря Євгеновича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,
19 квітня 2024 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_2 (далі - представник позивача) в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного Фонду України в Луганській області (далі - відповідач), в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за вислугу років згідно з пунктом "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років згідно з пунктом "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за 26 календарних років в пільговому обчисленні з 06 березня 2024 року, з урахуванням виплачених сум.
В обґрунтування вимог зазначено, що позивач є пенсіонером служби цивільного захисту. Станом на дату виключення зі списків особового складу Головного управління мав вислугу років у календарному обчисленні 15 років 08 місяців 13 днів, у пільговому обчисленні 04 роки 09 місяців 10 днів, страховий стаж: 11 років 00 місяців 04 дні.
Наказом начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Луганській області № 73 від 29 лютого 2024 року, який прийнятий на підставі рішення Луганського окружного адміністративного суду від 27.01.2022 по справі №360/4484/21, яке набрало законної сили 15.03.2022, були внесені зміни до наказу № 230, а саме: до пункту 4 параграфу 3 наказу Головного управління від 20.07.2021 №230 «Про кадрові питання» (у редакції наказу Головного управління від 06.08.2021 №257).
Вислуга років у календарному обчисленні на дату звільнення та виключення зы списків становить: календарна - 21 рік 08 місяців 20 днів, пільгова - 04 роки 09 місяців 10 днів, всього - 26 років 06 місяців 00 днів.
З 22.07.2021, наступного дня після виключення позивача зі списків частини, йому була призначена пенсія за вислугу років у відповідності до вимог пункту «б» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262- ХІІ), виходячи із загального страхового стажу на дату виключення зі списків частини - 27 років, який складено у відповідності до наявної календарної вислуги років та страхового стажу.
Разом з тим, нормою статті 7 Закону № 2262- ХІІ передбачено право вибору пенсії. Так, військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором.
Позивач звернувся до відповідача із заявою через веб-портал особистого кабінету від 06.03.2024 з проханням призначити пенсію за вислугу років згідно Закону № 2262- ХІІ на умовах передбачених пунктом «а» статті 12.
Відповідач листом № 1458-1359/Г-02/8-1200/24 від 19.03.2024 повідомив, що статтею 12 Закону 2262 (в редакції на дату звільнення) перелічені умови призначення пенсій за вислугу років, а саме: відповідно до пункту “а” пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", “ж” статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби: з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше. За розглядом інформації, наявній в електронній пенсійній справі, встановлено, що на день звільнення (20.07.2021) календарна вислуга складає 16 років, що є недостатнім для обчислення пенсії відповідно до пункту “а” статті 13 Закону № 2262- ХІІ. Врахування вислуги років у пільговому обчисленні для визначення розміру пенсії, призначеної за пунктом «б» статті 12 Закону № 2262- ХІІ, не передбачено статтею 13 цього Закону.
Позивач вважає, що його право на отримання пенсії в більшому відсотковому розмірі порушене саме під час призначення пенсії з врахуванням внесених змін до наказу начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Луганській області №257 від 06.08.2021 на підставі рішення Луганського окружного адміністративного суду від 27.01.2022 по справі №360/4484/21, а відповідач безпідставно відмовив у переведенні на пенсію за вислугу років, призначивши її на умовах пункту «б» статті 12 Закону 2262, замість належних умов, визначених пунктом «а» статті 12 Закону № 2262- ХІІ.
Ухвалою від 23 квітня 2024 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 12 червня 2024 року залишено позовну заяву без руху після відкриття провадження та надано позивачу строк для усунення її недоліків.
Ухвалою суду від 17 червня 2024 року продовжено розгляд справи.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення вимог з огляду на таке.
Позивачу з 21.07.2021 призначено пенсію за вислугу років на підставі пункту “б” статті 12 Закону № 2262- ХІІ по лінії Міністерства з надзвичайних ситуацій України. Розмір пенсії обчислено із розрахунку 52% відповідних сум грошового забезпечення (сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 10651,33 грн). Вислуга років на день звільнення (20.07.2021) складає 27 років, у тому числі: календарна вислуга років на службі - 16 років.
Наказом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 06.08.2021 № 257 внесені зміни до наказу ГУ ДСНС України у Луганській області від 20.07.2021 № 230 та вислуга років на службі станом на 20.07.2021 складає: календарна - 16 років 07 місяців 17 днів, пільгова - 04 роки 09 місяців 10 днів, страховий стаж: 10 років 07 місяців 16 дні.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 27.01.2022 по справі № 360/4484/21, яке набрало законної сили 10.03.2023, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області зобов'язано зарахувати до календарної вислуги років для призначення пенсії ОСОБА_1 періоду з 04.10.2000 по 08.11.2005 та внести відповідні зміни до наказу про звільнення його зі служби.
З дати набрання зазначеним рішенням законної сили, а саме: з 10.03.2022 до дня подання цього відзиву, від Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області наказу про внесення змін до наказу від 20.07.2021 № 230 про звільнення ОСОБА_1 , прийнятого на виконання судового рішення у справі № 360/4484/21, не надходило.
06.03.2024 за вхід. № 1359/Г-1200-24 відповідачем зареєстровано звернення позивача від 06.03.2024 ВЕБ-12001-Ф-С-24-041216, яким він просив (далі як у документі) встановити виплату пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону № 2262- ХІІ. До заяви було додано, зокрема, копію наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 29.02.2024 № 73 «Про внесення змін до наказу від 20.07.2021 № 230 (зі змінами)».
Відповідно до пункту другого наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 29.02.2024 № 73 внесено зміни до пункту 4 параграфа 3 наказу від 20.07.2021 № 230 (в реакції наказу від 06.08.2021 № 257): - слова: «календарна - 16 років 07 місяців 17 днів» замінено словами «календарна - 21 років 08 місяців 20 днів» (з урахуванням періоду роботи на посаді працівника відповідно до рішення суду 05 років 01 місяць 04 дні)»; - слова: «страховий стаж: 10 років 07 місяців 16 днів» замінено словами «страховий стаж: 05 років 06 місяців 13 днів».
Відповідач зазначає, що заява позивача від 06.03.2024 подана у довільній формі, що не відповідає формі, затвердженій Додатком № 1 до Порядку № 3-1.
Крім того, зазначено, що всупереч вимог Порядку № 3-1 Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області як уповноважений структурний підрозділ, не направляло до відповідача у цій справі заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону № 2262- ХІІ.
За інформацією, наявною в електронній пенсійній справі, станом на день звільнення (20.07.2021) календарна вислуга складає 16 років, що є недостатнім для призначення пенсії відповідно до пункту «а» статті 13 Закону № 2262- ХІІ, а рішенням суду від 27.01.2022 у справі № 360/4484/21 жодних зобов'язань на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області не покладалось.
Отже, оскільки календарна вислуга років позивача складає 16 років 07 місяці 17 днів, позивач не має права на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону № 2262- ХІІ, а тому вимоги є необґрунтованими, а позов не підлягає задоволенню.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) перебуває на обліку у відповідача та з 21.07.2021 отримує пенсію за вислугу років на підставі пункту “б” статті 12 Закону № 2262- ХІІ по лінії Міністерства з надзвичайних ситуацій України.
З протоколу про призначення пенсії від 21.07.2021 з пенсійної справи позивача № 1204011823 (МНС) вбачається, що вислуга років становить 27 років (календарна 16 років).
Наказом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 06.08.2021 № 257 внесені зміни до наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 20.07.2021 № 230, а саме: параграф 3 наказу викладено у такій редакції, зокрема: «вислуга років станом на 20.07.2021: календарна - 16 років 07 місяців 17 днів; пільгова - 04 роки 09 місяців 10 днів. Страховий стаж - 10 років 07 місяців 16 днів. Вислуга років для призначення пенсії: 27 років 03 місяці 03 дні».
На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 27.01.2022 у справі № 360/4484/21 Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області прийнято наказ від 29.02.2024 № 73 «Про внесення змін до наказу ГУ ДСНС у Луганській області від 20.07.2021 № 230 (зі змінами)».
Зазначеним наказом зараховано до календарної вислуги років для призначення пенсії період роботи позивача на посаді водія 43 самостійної державної пожежної частини УМВС в Луганській області з 04.10.2000 по 08.11.2005 та внесені зміни до пункту 4 параграфа 3 наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 20.07.2021 № 230 «Про кадрові питання» (у редакції наказу Головного управління від 06.08.2021 № 257): слова: «календарна - 16 років 07 місяців 17 днів» замінено словами «календарна - 21 років 08 місяців 20 днів» (з урахуванням періоду роботи на посаді працівника відповідно до рішення суду 05 років 01 місяць 04 дні)»; - слова: «страховий стаж: 10 років 07 місяців 16 днів» замінено словами «страховий стаж: 05 років 06 місяців 13 днів».
06.03.2024 позивач звернувся до відповідача із заявою про встановлення йому виплати пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону № 2262- ХІІ, до якої додав: копію рішення Луганського окружного адміністративного суду від 27.01.2022 по справі № 360/4484/21, копію наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області від 29.02.2024 № 73 «Про внесення змін до наказу від 20.07.2021 № 230 (зі змінами)», копію послужного списку від 20.02.2017, копії паспорту та довідки РНОКПП.
За результатами розгляду звернення від 06.03.2024 відповідач листом від 19.03.2024 № 1458-1359/Г-02/8-1200/24 повідомив позивачу, що за розглядом інформації, наявній в електронній пенсійній справі, встановлено, що на день звільнення (20.07.2021) календарна вислуга складає 16 років, що є недостатнім для обчислення пенсії відповідно до пункту “а” статті 13 Закону № 2262- ХІІ. Врахування вислуги років у пільговому обчисленні для визначення розміру пенсії, призначеної за пунктом «б» статті 12 Закону № 2262- ХІІ не передбачено статтею 13 цього Закону. Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 27.01.2022 у справі № 360/4484/21 жодних зобов'язань на Головне управління покладено не було. Пенсія нараховується та виплачується згідно вимог чинного законодавства.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає Закон № 2262- ХІІ.
Умови призначення пенсії за вислуги років визначені статтею 12 Закону № 2262-ХІІ.
Пунктом «а» частини першої статті 12 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що пенсія за вислугу років призначається особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж", "з" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби: з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.
Пунктом «б» частини першої статті 12 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що пенсія за вислугу років призначається особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "з" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України.
Судом встановлено, що з 21.07.2021 позивачу призначено пенсію відповідно до вимог пункту «б» частини першої статті 12 Закону № 2262-ХІІ.
Обов'язковою умовою для призначення пенсії за пунктом «а» частини першої статті 12 Закону № 2262-ХІІ є наявність вислуги 25 календарних років і більше.
Основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу, є Закон № 2262-XII.
Положеннями статті 17-1 Закону №2262-ХІІ визначено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Отже, Законом № 2262-XI передбачені пільгові умови для призначення пенсій за вислугу років, які встановлюються урядом шляхом прийняття підзаконних нормативно-правових актів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 затверджено Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей.
Вказана постанова є підзаконним нормативно-правовим актом, мета якого конкретизувати нормативне регулювання з метою вирішення питань, що виникають з приводу призначення пенсії за вислугу років, зокрема, і на пільгових умовах.
Таким чином, основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу, є Закон №2262-XII.
Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою №393.
Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов'язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особа набула в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку.
Вказані висновки суду відповідають правовій позиції Верховного Суду, висловленій у постанові 03.03.2021 у справі №805/3923/18-а.
Верховним Судом у постанові від 14.04.2021 у справі №480/4241/18 сформовано правовий висновок, відповідно до якого для призначення пенсій за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку №393.
У вказаній постанові Верховний Суд з метою забезпечення єдності та сталості судової практики відступив від висновків щодо застосування норм права у постановах Верховного Суду від 22.11.2018 у справі №161/4876/17, від 15.08.2019 у справі №281/459/17, від 27.03.2020 у справі №569/727/17 та інших, у яких Верховний Суд дійшов висновку про неможливість пільгового обчислення вислуги років та невідповідності в цій частині Порядку № 393 Закону №2262-ХІІ.
Наведені позиції Верховного Суду у справі №805/3923/18-а та у справі №480/4241/18 дають підстави для висновку про те, що передбачена Порядком №393 можливість пільгового зарахування окремих видів служби спрямована на реалізацію Закону №2262-ХІІ і положенням цього Закону не суперечить.
Судом встановлено, що після внесення змін до наказу ГУ ДСНС у Луганській області від 20.07.2021 № 230 вислуга років на службі позивача становить: календарна - 21 років 08 місяців 20 днів» (з урахуванням періоду роботи на посаді працівника відповідно до рішення суду 05 років 01 місяць 04 дні); пільгова - 04 роки 09 місяців 10 днів. Страховий стаж - 05 років 06 місяців 13 днів.
Відтак, з врахуванням пільгового періоду вислуга років позивача складає більш як 25 років, що встановлені пунктом «а» частини першої статті 12 Закону №2262-ХІІ.
Зазначене також спростовує посилання відповідача на відсутність правових підстав для зарахування вислуги років у пільговому обчисленні для визначення розміру пенсії, призначеної за пунктом «б» статті 12 Закону 2262.
Щодо посилань відповідача на те, що позивач звернувся із заявою довільної форми, суд зазначає таке.
06.03.2024 позивач через веб-портал особистого кабінету звернувся до відповідача із заявою довільної форми, однак зі змісту цієї заяви вбачається прохання позивача щодо встановлення виплати пенсії за вислугу років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Крім того, як встановлено судом, неналежна форма заяви не була підставою для відмови.
Верховним Судом у постанові від 30.05.2018 у справі № 537/3480/17 зроблено висновок, що зазначаючи про недотримання порядку звернення до Пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії, суд апеляційної інстанції припустився формалізму, оскільки, по-перше, зі змісту заяви вбачається, що вона містить всю необхідну інформацію, що передбачена і заявою встановленого зразка, а, по-друге, з огляду на відповідь УПФ, неналежна форма заяви не була підставою для відмови.
Таким чином, з огляду на зазначене, посилання відповідача на звернення позивача із заявою довільної форми є безпідставними.
Щодо вимоги про зобов'язання відповідача призначити позивачу пенсію за вислугу років згідно із пунктом «а» частини першої статті 12 Закону №2262-ХІІ, суд зазначає таке.
Судом встановлено, що 21.07.2021 відповідачем призначено позивачу пенсію відповідно до пункту «б» частини першої статті 12 Закону №2262-ХІІ.
Відтак, відсутні підстави для задоволення вимоги позивача в частині призначення йому пенсії, оскільки в даному випадку має місце перехід з одного виду пенсії на інший, а тому для забезпечення виконання завдання адміністративного судочинства, суд дійшов висновку, що належним і ефективним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача перевести позивача на пенсію за вислугу років з 06.03.2024 (дати звернення до пенсійного органу) згідно з пунктом «а» частини першої статті 12 Закону №2262-ХІІ та здійснити перерахунок і виплату пенсії з урахуванням виплачених сум.
Згідно із загальними засадами права, дії суб'єкта владних повноважень це активна поведінка суб'єкта владних повноважень, а бездіяльність це пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень. Як дії, так і бездіяльність можуть мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.
За встановлених судом обставин, зважаючи на те, що відповідач листом від 19.03.2024 № 1458-1359/Г-02/8-1200/24 відмовив позивачу у обчисленні пенсії відповідно до пункту “а” статті 13 Закону 2262, то - це свідчить саме про протиправні дії відповідача, а не бездіяльність відповідача, як вказує позивач, у зв'язку з чим суд, керуючись положеннями статті 9 КАС України, вважає за необхідне обрати належний спосіб захисту порушених прав позивача та визнати такі дії протиправними з наведених вище підстав.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За встановлених в цій справі фактичних обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що основні (суттєві) аргументи позовної заяви є обґрунтованими, внаслідок чого позовні вимоги підлягають задоволенню з обранням належного способу захисту порушеного права позивача.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач сплатив судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 968,96 грн, що підтвврджується квитанцією № 0.0.3595665079.1 від 18.04.2024.
Таким чином, на користь позивача підлягають стягненню витрати зі сплати судового збору в розмірі 968,96 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовні вимоги ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код ЄДРПОУ: 21782461, місцезнаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Шевченка, будинок 9) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо відмови у переведенні пенсії ОСОБА_1 , призначеної згідно з пунктом «б» частини першої статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на пенсію, передбачену пунктом «а» частини першої статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області перевести ОСОБА_1 із 06.03.2024 на пенсію за вислугу років згідно з пунктом «а» частини першої статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням вислуги років 27 років 11 місяців 21 день та здійснити перерахунок і виплату такої пенсії в розмірі, передбаченому пунктом «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням виплачених сум.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень 96 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.В. Борзаниця