Справа № 128/1714/24
Іменем України
19 червня 2024 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області у складі головуючого судді - Фанда О.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Відділу адміністративної практики УПП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , - за ч.5 ст.126 КУпАП,-
До Вінницького районного суду Вінницької області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 432975 від 19 квітня 2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 19 квітня 2024 року о 13 год. 55 хв. на автодорозі М-30 376 км в с. Якушинці Вінницького району Вінницької області керував транспортним засобом «Skoda Octavia» н.з. НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом, вчинивши повторно протягом року (постанова ЕНА №1770077 від 29 березня 2024 року).
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.1а ПДР України, за що передбачена відповідальність ч.5 ст.126 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п. 15 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 19 квітня 2024 року о 13 год. 55 хв. на автодорозі М-30 376 км в с. Якушинці Вінницького району Вінницької області керував транспортним засобом «Skoda Octavia» н.з. НОМЕР_1 , не маючи права керування "таким т/з", вчинивши повторно протягом року (постанова ЕНА №1770077 від 29 березня 2024 року).
Зі змісту протоколу та наданих додатків до нього не зрозуміло чи отримував взагалі ОСОБА_1 документ, що надає право керувати транспортними засобами, і якщо отримував, то якої саме категорії і що має на увазі інспектор зазначаючи, що ОСОБА_1 не має права керування "таким т/з".
За наявності вказаних недоліків суд позбавлений можливості повно та всебічно з'ясувати обставини вчиненого правопорушення та притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності.
Згідно роз'яснень, викладених в п.24 Постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23 грудня 2005 року, якщо протокол про адміністративне правопорушення складено без додержання вимог ст.256 КУпАП, вказаний протокол вмотивованою постановою судді має бути повернений відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
В зв'язку з наведеним, суд вважає за необхідне вказаний вище протокол про адміністративне правопорушення разом з доданими до нього документами повернути для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. ст. ст. 256, 268, 278 КУпАП суд,-
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст.126 КУпАП, складений стосовно ОСОБА_1 , повернути до Відділу адміністративної практики УПП у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя - О.А. Фанда