Справа № 307/2306/24 Провадження № 3/307/998/24
19 червня 2024 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Стецюк М.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , керівника дільниці 24 ПП «АЄС Стандарт»,
за вчинене правопорушення, передбачене ст. 127-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На адресу Тячівського районного суду Закарпатської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 127-1 КУпАП.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 ,24 квітня 2024 року о 09 год. 00 хв. в м. Тячів по вул. Незалежності, 205, Закарпатської області, будучи посадовою особою видала протокол перевірки технічного стану №01122-00056-24 на транспортний засіб «Камаз 65115» державний номерний знак НОМЕР_1 з порушенням порядку проведення ОТК, а саме: із наявних матеріалів фото фіксації перевірки гальмівної системи методом стендових випробувань і загального виду транспортного засобу на гальмівному стані, номерного знака та увімкнених сигналів гальмування зафіксовано відсутність елемента конструкції та вимоги п. 6.8 п. ДСТУ 3649: 2010 «Колісні транспортні засоби», за що передбачена відповідальність за ст. 127-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення серії ААД№ 565205 від 28 травня 2024 року, не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки в протоколі не зазначена частина статті 127-1 КУпАП, якою передбачена відповідальність за вчинене ОСОБА_1 правопорушення.
Викладені вище обставини позбавляють суд можливості всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу і прийняти законне і обґрунтоване рішення.
Приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, суд враховує п.12 Постанови Пленуму від 17.10.2014 р. «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», згідно якої, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи наведене, вважаю, що матеріали справи слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 КУпАП,
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ст. 127-1 КУпАП повернути в Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.Д.Стецюк