19 червня 2024 рокуСправа №160/30535/23
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Сидоренко Д.В.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
Обставини справи: 21.11.2023 року засобами поштового зв'язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому позивач просить суд:
- визнати право ОСОБА_1 на отримання пенсійного забезпечення у відповідності до п.б ч.1 ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) провести підрахунок вислуги років військової служби з урахуванням календарної вислуги років військової служби, пільгової вислуги років та календарні періоди роботи як працівника та видати ОСОБА_1 подання про призначення пенсії і розрахунок вислуги років для призначення пенсії;
- зобов'язати Головне управління ПФУ в Дніпропетровській області призначити, провести перерахунок та виплатити пенсійне забезпечення ОСОБА_1 з 13.09.2023 року на наступний день після звільнення з військової служби.
Ухвалою суду від 27.11.2023 року позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви, з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання: уточненого позову із приведенням прохальної частини відповідно до вимог ч.1, 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України та уточненням суб'єктного складу відповідачів.
На виконання вимог ухвали суду від 27.11.2023 року від позивача надійшла уточнена позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:
- визнати право ОСОБА_1 на отримання пенсійного забезпечення у відповідності до п.б ч.1 ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 в частині обчислення вислуги років для призначення пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 провести підрахунок вислуги років військової служби з урахуванням календарної вислуги років військової служби, пільгової вислуги років та календарні періоди роботи як працівника та видати ОСОБА_1 подання про призначення пенсії і розрахунок вислуги років для призначення пенсії;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити, провести перерахунок та виплатити пенсійне забезпечення ОСОБА_1 з 13.09.2023 року на наступний день після звільнення з військової служби.
Ухвалою суду від 21.12.2023 року продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства оборони України в особі ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, з додержанням вимог ст.ст. 121, 169 КАС України.
На виконання вимог ухвали суду від 21.12.2023 року від позивача надійшла уточнена позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій позивач просить суд:
- визнати право ОСОБА_1 на отримання пенсійного забезпечення у відповідності до п.б ч.1 ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб";
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 в частині обчислення вислуги років для призначення пенсії ОСОБА_1 ;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 провести підрахунок вислуги років військової служби з урахуванням календарної вислуги років військової служби, пільгової вислуги років та календарні періоди роботи як працівника та видати ОСОБА_1 подання про призначення пенсії і розрахунок вислуги років для призначення пенсії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що загальний страховий стаж позивача дорівнює загальний строк військової служби 25 років 3 місяці + 23 роки 1 місяць цивільного трудового стажу та страхового стажу і разом 48 років 4 місяці. 20.10.2023р. позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 для перерахунку вислуги років з урахуванням пільгової вислуги років. Проте, відповідач до теперішнього часу не надав відповідних документів позивачу, не надіслав ці документи до Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області.
Ухвалою суду від 09.01.2024 року відкрито провадження у справі та зазначено про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, за наявними у справі матеріалами.
19.02.2024 року засобами електронного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов відзив на позов, в якому відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. В обґрунтування правової позиції відповідач зазначає, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 20.10.2023 ІНФОРМАЦІЯ_2 листом від 05.12.2023 №7/25367 була надана відповідь, в якій було зазначено, які подаються документи, причини неможливості підготовки подання для призначення пенсії та який орган здійснює обчислення вислуги років чи загального страхового стажу для призначення пенсії. Та було зазначено, що після надходження особової справи зі складеним розрахунком вислуги років на пенсію, позивача буде запрошено до районного ІНФОРМАЦІЯ_3 для ознайомлення з розрахунком та оформленням відповідних документів.
Також, у відзиві зазначено, що особова справа ОСОБА_2 станом на день підготовки відзиву не надходила в ні до ІНФОРМАЦІЯ_4 , а ні до ІНФОРМАЦІЯ_5 , а висновок про наявність у позивача 23 років 1 місяць цивільного трудового та 48 років 4 місяці загального страхового стажу є документально не підтвердженим.
12.03.2024р. до суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач зазначає, зокрема, про те, що відповідачу надано право щодо перевірки розрахунків вислуги років, в тому числі і надано право звернення до Пенсійного фонду для підтвердження або спростування страхового стажу позивача, але доказів перевірки документів наданих відповідачу до суду не надано.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
Згідно з витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_3 (по стройовій частині) №27 від 29.01.2021р. старшину ОСОБА_1 , командира самохідної артилерійського взводу - старшого офіцера самохідної артилерійської батареї самохідного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи, звільненого наказом командира військової частини НОМЕР_3 від 28 січня 2021 року №6-РС з військової служби у запас відповідно до частини п'ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» пункт 2 підпункту й» (які уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу під час особливого періоду), з 29 січня 2021 року виключено із списків особового складу частини, всіх видів забезпечення і направлено для зарахування на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Вислуга у Збройних Силах становить: календарна 17 років 4 місяців, пільгова 4 роки 7 місяців 16 днів, загальна 21 років 11 місяців 16 днів.
Згідно з витягом із наказу командира військової частини НОМЕР_4 №261 від 12.09.2023р. головного сержанта ОСОБА_3 , командира відділення управління мінометного розрахунку мінометного взводу мінометної батареї військової частини НОМЕР_4 , звільненого у запас наказом командира військової частини НОМЕР_5 (по особовому складу) від 05 вересня 2023 року № 3- РС за підпунктом "б" (за станом здоров'я на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку) пункту 2 частини 4 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", вважати, що справи та посаду здав і направлено для зарахування на військовий облік до ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Вислуга років станом на 01 вересня 2023 року становить календарна 20 років 00 місяців 11 днів, пільгова 02 роки 07 місяців 28 днів, загальна 25 років 04 місяці 07 днів.
Заявою від 19.10.2023р. позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 з проханням провести перерахунок вислуги років з урахуванням пільгової вислуги років і у 10 денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії оформити подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та ознайомити заявника з поданням.
У зверненні, зокрема зазначено, що календарні періоди роботи, як працівника, при перерахунку витягу з особової справи складають 23 роки, 1 місяць, 20 днів, у зв'язку з чим загальний страховий стаж дорівнює загальний строк військової служби 25 років 3 місяці + 23 рок 1 місяць цивільного трудового та страхового стажу разом 48 років 4 місяці.
Також у зверненні зазначено, що згідно з п.2.18 розділу ІІ наказу №50 саме на обласний ТЦКСП покладено обов'язок при призначенні пенсій перевіряти розрахунки вислуги років і додатково включати період неврахованої служби військовослужбовців з дня складання розрахунку вислуги років по день звільнення.
Листом від 05.12.2023р. вих.№7/25367/1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , на звернення позивача щодо оформлення призначення пенсії, вказав начальнику АНД ІНФОРМАЦІЯ_5 (перший адресат) провести відповідні заходи щодо оформлення та направлення особової справи заявника до військової частини НОМЕР_6 через відділ персоналу ІНФОРМАЦІЯ_4 з обов'язковим дотриманням вимог Інструкції з організації обліку особового складу в системі Міністерства оборони України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 15.09.2022 №280.
Також вказаним листом відповідач повідомив ОСОБА_1 (другий адресат) про те, що відповідно до пункту 7 Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Правління ПФ України 30.01.2007 №31 для призначення пенсії за вислугу років, окрім Подання (додаток 2 до Порядку) додаються відповідні документи (з наведенням їх переліку).
Крім того, у Подані (додаток 2 до Порядку) для призначення пенсії зазначається вислуга років військовослужбовця на день звільнення з військової служби. Обчислення вислуги років для призначення пенсії відповідно пункту 2.9 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530 здійснюється за послужним списком з особової справи військовослужбовця.
Відповідно до пункту 2.12 Положення обчислення вислуги років чи загального страхового стажу для призначення пенсій здійснюється фінансово-економічними управліннями командувань видів Збройних Сил України за поданням відповідних управлінь (відділів) персоналу.
Разом з тим відповідач зазначив, що станом на теперішній час відсутня можливість оформити Подання у зв'язку з відсутністю розрахунку вислуги років на пенсі. Після надходження особової справи зі складеним розрахунком вислуги років на пенсію заявника буде запрошено до ІНФОРМАЦІЯ_5 для ознайомлення з розрахунком та оформленням відповідних документів зазначених у пункту 7 Порядку.
Вважаючи протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_4 в частині обчислення вислуги років для призначення пенсії, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262).
Статтею 10 Закону №2262 визначено, що призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.
Відповідно до п.б ст.12 Закону №2262 пенсія за вислугу років призначається: особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "з" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України.
Постановою Правління ПФ України №3-1 від 30.01.2007р. затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №3-1, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1 Порядку №3-1 визначалося, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом ( 2262-12 ), та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).
Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).
Пунктами 6, 7, 12 вказаного Порядку також було визначено, що днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу, що призначає пенсії, письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дати
їх відправлення.
У разі, якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, заявнику (посадовій особі уповноваженого структурного підрозділу) роз'яснюється, які документи необхідно надати додатково. При поданні документів до закінчення тримісячного терміну з дня отримання роз'яснення днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів поштою.
Для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються такі документи:
заява про призначення пенсії (додаток 1);
грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;
військово-медичні документи про стан здоров'я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію);
документи про страховий стаж (при призначенні пенсії згідно з пунктом "б" статті 12 Закону ( 2262-12 );
довідка МСЕК про визнання особи інвалідом;
копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
довідка ВАТ "Ощадбанк" або інший документ, що підтверджує відкриття рахунку, назву та номер відділення ВАТ "Ощадбанк";
копія паспорта.
Уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.
Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії.
У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені пунктом 6 цього Порядку.
Відповідно п.1 та абз.26 п.9 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. №154 (далі - Положення №154, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань забезпечують підготовку та подання документів, необхідних для призначення органами Пенсійного фонду України пенсій особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” у порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки.
З системного аналізу наведених норм слідує, що заяви про призначення пенсії за вислугу відповідно до положень ст.12 Закону №2262, разом з обов'язковими документами, подавалися до уповноважених структурних підрозділів - Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, та у випадку відсутності всіх необхідних документів, вказані органи роз'яснюють, які документи необхідно надати додатково та сприяють в їх одержані.
За загальним правилом за кожним зверненням уповноваженою особою має бути прийняте рішення про задоволення порушеного у зверненні питання, або про відмову у задоволенні порушеного питання, або у випадку передбаченому законодавством, як в даному випадку, проміжне процедурне рішення про необхідність надання додаткових документів для вирішення порушеного питання.
Зі змісту відповіді викладеної в листі від 05.12.2023р. вих.№7/25367/1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , слідує про фактичну відмову відповідача у вирішенні порушеного позивачем питання, без зазначення про необхідність подання позивачем додаткових документів у певний строк.
Разом з тим, в матеріали справи не містять доказів вжиття ІНФОРМАЦІЯ_2 заходів спрямованих на сприяння позивачу в отриманні документів, яких не достатньо для вирішення питання підготовки Подання до Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це завжди пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.
До адміністративного суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено, оскільки підставою для звернення особи до суду з позовом є її суб'єктивне уявлення, особисте переконання в порушенні прав чи свобод. Однак обов'язковою умовою здійснення такого захисту судом є об'єктивна наявність відповідного порушення права або законного інтересу саме позивача. При цьому, неодмінною ознакою порушення права особи є зміна стану суб'єктивних прав та обов'язків, тобто припинення можливості чи неможливість реалізації її законного права таабо виникнення додаткового обов'язку.
В даному випадку, права позивача порушуються не діями або бездіяльністю ІНФОРМАЦІЯ_1 в частині обчислення вислуги років для призначення пенсії ОСОБА_1 , а фактично відмовою викладеною у листі від 05.12.2023р. вих.№7/25367/1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку з чим суд вважає необхідним залишити вимоги про визнання протиправною бездіяльність без задоволення. Також залишенню без задоволення підлягає і вимога про визнання права ОСОБА_1 на отримання пенсійного забезпечення у відповідності до п.б ч.1 ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", оскільки застосовування такого способу захисту, не призведе до відновлення порушеного права позивача.
Разом з тим, з метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд вважає за необхідне вийте за межі позовних вимог та визнати протиправною відмову викладену у листі від 05.12.2023р. вих.№7/25367/1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до п.4 та п.10 ч.2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Відповідно до частини 4 статті 245 КАС України, у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.
Отже, дискреційне право органу виконавчої влади обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.
Наділивши державні органи дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному органу держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення.
Такі рішення приймаються на підставі звернення зацікавленої особи та за результатами аналізу поданих нею документів.
Враховуючи наведене, суд вважає необхідним зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 19.10.2023р. про проведення перерахунку вислуги років з урахуванням пільгової вислуги років та оформлення подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позову.
Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 9, 73-78, 90, 139, 241 - 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати відмову викладену у листі від 05.12.2023р. вих.№7/25367/1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ).
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) від 19.10.2023р. про проведення перерахунку вислуги років з урахуванням пільгової вислуги років та оформлення подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області
В задоволенні інших вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.В. Сидоренко