Ухвала від 18.06.2024 по справі 126/2672/18

УХВАЛА

Справа № 126/2672/18

Провадження № 1-в/126/54/2024

18 червня 2024 року м. Бершадь

Бершадський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді ОСОБА_1

із секретарем ОСОБА_2

за участі поліцейського офіцера громади, ОСОБА_3

особи, відносно якої внесено подання ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бершадь подання начальника відділу поліції №1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду встановленого відносно ОСОБА_4 ,-

ВСТАНОВИВ :

Начальник ВП № 1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 звернувся до суду із поданням про продовження адміністративного нагляду встановленого відносно ОСОБА_4 із застосуванням ряду обмежень.

Подання мотивовано тим, що ОСОБА_4 відносно якого було встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік з 20.06.2023, постановою Вінницького міського суду №127/16949/23 від 20.06.2023, протягом року неодноразово порушував встановлені судом обмеження за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності:

- 03.01.2024 за порушення ст. 187 ч.1 КУпАП притягнутий до адміністративної відповідальності Тростянецьким районним судом у вигляді штрафу;

- 20.02.2024 за порушення ст. 187 ч.2 КУпАП притягнутий до адміністративної відповідальності Бершадським районним судом у вигляді штрафу;

- 24.04.2024 за порушення ст. 187 ч.2 КУпАП притягнутий до адміністративної відповідальності Бершадським районним судом у вигляді штрафу;

- 22.05.2024 за порушення ст. 187 ч.2 КУпАП притягнутий до адміністративної відповідальності Бершадським районним судом у вигляді штрафу.

Поліцейський офіцер громади, ОСОБА_6 , в судовому засіданні подання підтримав, просив його задовольнити.

ОСОБА_4 в судовому засіданні просив в задоволенні подання про продовження відносно нього адміністративного нагляду відмовити.

Вивчивши матеріали подання, вважаю, що в задоволенні подання слід відмовити виходячи з наступного.

Згідно ст.ст.1, 2 ЗаконуУкраїни «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Згідно п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» - за наявності підстав вважати, що особа залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд може бути продовжено за поданням відповідного органу внутрішніх справ. При цьому слід враховувати, що судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлене лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився. Після закінчення строку адміністративного нагляду він може бути знову встановлений за наявності підстав і з додержанням вимог, які передбачені статтями 4-6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Так, судом встановлено, що постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 20 червня 2023 року було задоволено частково подання начальника державної установи "Вінницька виправна колонія №86" ОСОБА_7 та встановлено обмеження адміністративного нагляду терміном на 1 (один) рік відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно долученої до подання характеристики, виданої Баланівським старостинським округом ОСОБА_4 , за місцем проживання характеризується посередньо.

Також, до подання долучено постанови, згідно яких вбачається, що ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 та ч.2 ст. 187 КУпАП.

Вирішуючи питання про наявність підстав для продовження ОСОБА_4 адміністративного нагляду, суд виходить з наступного, що притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 187 КУпАП не свідчить про порушення громадського порядку, а є порушенням, що посягають на встановлений порядок управління. Факт притягнень ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за відсутність за місцем проживання у визначений час не може свідчити про небезпечність особи для суспільства та слугувати підставою для застосування до особи обмежень, визначених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Крім того, за час дії обов'язків адміністративного нагляду протягом тривалого часу ОСОБА_4 не допустив вчинення кримінальних правопорушень, згідно характеристики посередньо характеризується за місцем проживання, що свідчить про досягнення мети такого заходу як адміністративний нагляд, а поодиноке притягнення до адміністративної відповідальності не є достатньою підставою для продовження примусових профілактичних заходів з боку держави та покладатиме на особу надмірний процесуальний тягар.

Враховуючи наведене вище, суд констатує, що матеріали справи про продовження адміністративного нагляду, на переконання суду, не містять належного обґрунтування того, що ОСОБА_4 є небезпечним для суспільства і вчинені ним адміністративні правопорушення зумовлюють таку небезпеку та порушують права громадян, що могло б слугувати підставою для продовження адміністративного нагляду. Підстави вважати наявними ризики вчинення ОСОБА_4 нових кримінальних правопорушень відсутні, що не відповідає меті продовження адміністративного нагляду та пропорційності обмежень, які просять застосувати до останнього.

На підставі вищевикладеного, суд не вбачає передбачених законом підстав для продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 та вважає необхідним відмовити у задоволенні подання.

Керуючись ст.ст.3, 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" ст. 372 КПК України,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні подання начальника відділу поліції №1 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду встановленого відносно ОСОБА_4 відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Бершадський районний суд протягом семи днів з моменту проголошення.

Суддя ОСОБА_1