604/778/24
3/604/493/24
18 червня 2024 року с-ще Підволочиськ
Підволочиський районний суд Тернопільської області в особі судді Сіянка В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Тернопіль, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , студента 2 курсу ДНЗ «Підволочиський професійний ліцей»,
про вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП,
17 травня 2024 року о 22:50 годині ОСОБА_1 перебуваючи в громадському місці, по вул. Шевченка в с. Кам'янки Підволочиської територіальної громади, розпивав пиво, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.178 КУпАП.
ОСОБА_1 в призначене судове засідання не з'явився, в матеріалах справи, поданих до суду, міститься заява ОСОБА_1 про розгляд справи за його відсутності, крім того, у вказаній заяві просив застосувати до нього покарання у виді попередження.
Дослідивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності, суд дійшов наступних висновків.
За правилами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями потерпілих, свідків, тощо.
Частиною 1 статті 178 КУпАП передбачено відповідальність за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
Обставини вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому правопорушення підтверджуються наданими суду матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №161985 від 28 травня 2024 року, в якому встановлено обставини вчинення правопорушення та письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 28 травня 2024 року.
Суд, дослідивши надані матеріали справи про адміністративні правопорушення, дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП.
На момент скоєння адміністративного правопорушення ОСОБА_1 був неповнолітньою особою (17 років).
Згідно з вимогами ч.1 ст.13 КУпАП, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу
Статтею 24-1 КУпАП встановлено, що за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу:
1) зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого;
2) попередження;
3) догана або сувора догана;
4) передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Відповідно до ст.221 КУпАП судді районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення враховується характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст.ст.34, 35 КУпАП, судом не встановлено.
У відповідності до положень ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
З урахуванням вищенаведеного, враховуючи дані про особу правопорушника, тяжкість вчиненого правопорушення та обставини його вчинення, виходячи з форми вини вчинення правопорушення, вважає за можливим застосувати захід впливу, передбачений ст.24-1 КУпАП, у виді попередження.
Підстави відповідно до ст.40-1 КУпАП для стягнення з ОСОБА_1 судового збору відсутні, оскільки адміністративне стягнення на нього не накладено.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 13, 24-1, 178, 221, 251, 268, 283-284, КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП та на підставі ст.24-1 КУпАП застосувати до нього захід впливу у виді попередження.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Тернопільського апеляційного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.М. Сіянко