ЄУНСС: 453/706/24
НП: 3/453/404/24
іменем України
18 червня 2024 року місто Сколе
Суддя Сколівського районного суду Львівської області Микитин Володимир Ярославович, розглянувши справу за матеріалами, кожні з котрих надійшли від Відділення поліції № 3 Стрийського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: не зазначений, громадянина України, уродженця с. Тишівниця Сколівського району Львівської області, жителя АДРЕСА_1 , сімейний стан та місце праці не повідомив, встановленими законодавством України пільгами не користується, раніше протягом року неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, -
за ч. 3 ст. 130 КУпАП, -
ОСОБА_1 , будучи особою, який двічі протягом року піддавався адміністративному стягненню за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, 23.04.2024 року о 15:30 год. по автошляху С-14-15-10 + 300 м, що на ділянці у с. Нижнє-Синьовидне -Труханів Стрийського району Львівської області, керував належним ОСОБА_2 транспортним засобом марки ВАЗ моделі 2108, реєстраційний номер НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги підпункту «а» пункту 2.9. Правил дорожнього руху. Огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння за його згодою, із застосуванням при цьому технічних засобів відеозапису, проводився на місці зупинки керованого ним транспортного засобу з використовуванням технічного засобу DRAGER ALCOTEST 6810, прилад № ARВН-0559, та стверджується результатом тестування на алкоголь від 23.04.2024 року за № 2631 (проба позитивна - 1,40 проміле).
ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності, будучи двічі належно та завчасно повідомленим про дату, час та місце розгляду цієї справи про адміністративне правопорушення шляхом скерування щоразу рекомендованими листами судових повісток на адресу його місця проживання, вказану ним же під час складення відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, у судові засідання не з'являвся, про поважні причини своєї неявки суддю не повідомляв. Крім того, інформація про розгляд цієї справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП щоразу розміщувалася на офіційному вебпорталі «Судова влада України» Сколівського районного суду Львівської області у розділі «інформація для громадян з найменуванням ГРОМАДЯНАМ.
Оскільки в силу ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 130 КУпАП, присутність особи, який притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, а тому суддя на підставі ч. 1 ст. 268 КУпАП України, враховуючи також ту обставину, що викликав цю особу для його участі у судовому розгляді у даній справі про адміністративне правопорушення двічі, вважав за доцільне розглядати дану справу про адміністративне правопорушення за відсутності особи, який притягається до адміністративної відповідальності. Суддя переконаний, що призначати судовий розгляд цієї справи втретє при наведених вище обставинах буде недоцільним, так як здійснення такого розгляду без участі особи, присутність якого не визначена законом як обов'язкова, не суперечитиме завданню провадження у цій справі, а всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати усі обставини цієї справи можливо й за відсутності зазначеної особи.
При цьому, така позиція судді узгоджується з рішенням Європейського Суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнова проти України» (заява № 36665/02), котре набуло статусу остаточного та відповідно до якого в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, у першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції. У своїх багатьох рішеннях Європейський Суд з прав людини також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин цієї справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов такого висновку.
Так, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ст. 9 КУпАП). Тобто адміністративне правопорушення - це вчинок, який має форму або дії, або бездіяльності. Проте, щоб вчинок можна було кваліфікувати як адміністративне правопорушення, він повинен мати сукупність юридичних ознак, що визначають склад правопорушення, а саме: об'єктивну сторону, об'єкт, суб'єктивну сторону (внутрішня сторона діяння, елементами якої є вина, мотив і мета) і суб'єкт. Наявність усіх ознак правопорушення є єдиною підставою для притягнення правопорушника до відповідальності. Якщо відсутня хоча б одна з ознак правопорушення, особа не може бути притягнута до відповідальності.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до статей 251, 252 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, котрі мають значення для правильного вирішення справи. Висновок про наявність чи відсутність у діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження усіх обставин справи в їх сукупності.
У відповідності з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Порядок дорожнього руху на території України відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року за № 1306 «Про правила дорожнього руху».
Пунктами 1.3 та 1.9. Правил дорожнього руху встановлено, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими. Особи, які їх порушують, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Так, відповідно до підпункту «а» пункту 2.9. Правил дорожнього руху, порушення котрого ставиться у провину ОСОБА_1 , водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до диспозиції ч. 3 ст. 130 КУпАП відповідальність передбачена нею настає за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, особою яка керує транспортним засобом та двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за вчинення вищевказаних дій.
Відповідно до частин 2, 3 ст. 266 КУпАП огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Відповідно до пунктів 2, 3, 6, 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 року за № 1452/735, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. При цьому, ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Огляд на стан сп'яніння проводиться: - поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); - лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 КУпАП. Відповідно до пунктів 1, 7 розділу ІІ цієї Інструкції за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів цієї справи про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності, будучи водієм, у вказаній дорожній обстановці, наведеної вище вимоги підпункту та пункту Правил дорожнього руху, не дотримався, так як його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, у розумінні згаданих приписів статей 245, 251-252 КУпАП, доведена належними та допустимими доказами, зокрема такими:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 798308, котрий складений 23.04.2024 року о 15:45 год. інспектором СРПП ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області капітаном поліції Бабієм В.О. відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 130 КУпАП у чіткій відповідності з вимогами ст. 256 КУпАП та містить необхідні у ньому відомості, зокрема щодо дати, часу, місця та способу вчинення самого адміністративного правопорушення, котре призвело до порушення названого пункту Правил дорожнього руху;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, від 23.04.2024 року, відповідно до якого огляд запропоновано провести у зв'язку з виявленими ознаками алкогольного сп'яніння у ОСОБА_1 , а саме: запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей, нечітка вимова, огляд на стан сп'яніння проводився за допомогою газоаналізатора DRAGER ALCOTEST 6810, прилад № ARВН-0559, результат тестування на алкоголь від 23.04.2024 року за № 2631 (проба позитивна - 1,40 проміле);
- чеком тестування на алкоголь газоаналізатора DRAGER ALCOTEST 6810, прилад № ARВН-0559, результат тесту від 23.04.2024 року за № 2631 (проба позитивна - 1,40 проміле);
- відеозаписами, котрі містяться на долученому інспектором СРПП ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області капітаном поліції Бабієм В.О. до вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення оптичному диску, та котрі кореспондується з фактичними обставинами цієї справи про адміністративне правопорушення й вказують на факт порушення згаданим водієм названих Правил дорожнього руху, зокрема й підтверджується факт керування та проходження ним огляду на стан алкогольного сп'яніння, спостерігається його згода з із результатами тестування на алкоголь від 23.04.2024 року за № 2631, отриманого за допомогою технічного засобу DRAGER ALCOTEST 6810, прилад № ARВН-0559, у медичний заклад їхати відмовився;
- постановою судді Сколівського районного суду Львівської області Брони А.Л. від 20.04.2023 року у справі за єдиним унікальним номером 453/432/23 та номером провадження 3/453/328/23, яка у встановленому порядку 03.05.2023 року набрала законної сили, та якою на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП;
- постановою судді Сколівського районного суду Львівської області Брони А.Л. від 05.03.2024 року у справі за єдиним унікальним номером 453/143/24 та номером провадження 3/453/136/24, яка у встановленому порядку 16.03.2024 року набрала законної сили, та якою на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 2 ст. 130 КУпАП;
- постановою судді Сколівського районного суду Львівської області Микитина В.Я. від 12.03.2024 року у об'єднаній в одне провадження справі за єдиним унікальним номером 453/225/24 та номером провадження 3/453/173/23, яка у встановленому порядку 25.03.2024 року набрала законної сили, та якою на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення, передбачене санкціями ч. 5 ст. 126 та ч. 2 ст. 130 КУпАП.
При цьому суддя також зазначає, що із змістом інкримінованого адміністративного правопорушення ОСОБА_1 був обізнаний на місці оформлення щодо нього даних матеріалів справи про адміністративне правопорушення, заперечень, зауважень щодо порушень інспектором СРПП ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області капітаном поліції Бабієм В.О. законодавства при складанні вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення, невідповідність внесених до нього даних, порушень щодо порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння не заявляв, клопотань не висловлював. Отже доказів істотного порушення інспектором СРПП ВП № 3 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області капітаном поліції Бабієм В.О. законодавства при складанні відносно ОСОБА_1 вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення, зібрані матеріали цієї справи про адміністративне правопорушення не містять. Поряд з цим, належить взяти до уваги й те, що вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою на те державою особою і дії такої особи, в порядку, передбаченому чинним законодавством, ОСОБА_1 не оскаржувались.
Беручи до уваги вищевикладене, суддя вважає, що в діях особи, який притягається до адміністративної відповідальності, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, оскільки останній, будучи особою, яку більш як двічі протягом року було піддано адміністративному стягненню за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги підпукту «а» пункту 2.9. Правил дорожнього руху. Адже, у рішенні від 29.06.2007 року по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» (O'Halloran and Francis v. the United Kingdom, заяви № 15809/02 і 25624/02), Європейським Судом з прав людини постановлено, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
При накладені основного й додаткового адміністративного стягнення на особу, який притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини, визначені у ст. 33 КУпАП, та не вбачає, у розумінні статей 34, 35 цього Кодексу обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність останнього, а тому суддя переконаний, що на ОСОБА_1 у даному, конкретному випадку, правильним буде накласти адміністративне стягнення у межах санкції, визначеної у ч. 3 ст. 130 КУпАП, - у вигляді адміністративного арешту на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років. Щодо адміністративного арешту, то суддя, накладаючи на особу, який притягається до адміністративної відповідальності, саме такий суворий захід основного стягнення, приймає до уваги, що на цю особу вже неодноразово накладалися стягнення у вигляді штрафів за однорідні правопорушення, передбачені різними частинами ст. 130 КУпАП, що були вчинені ним до 23.04.2024 року, однак це не досягло мети накладених адміністративних стягнень, визначеної у ст. 23 КУпАП, так як не сприяло його вихованню у дусі додержання законів України, поваги до громадян - учасників дорожнього руху, а, основне, не запобігало вчиненню ним нового правопорушення, пов'язаного з порушенням Правил дорожнього руху. Суддя також враховує, що у діях особи, який притягається до адміністративної відповідальності, спостерігаються особлива антигромадська спрямованість й зневага до встановлених правил поведінки у суспільстві, зокрема учасниками дорожнього руху, а вчинені ним однорідні адміністративні правопорушення найбільш наближені до кримінально караних. Усе перелічене вище характеризує випадки порушення вкотре особою, який притягається до адміністративної відповідальності, Правил дорожнього руху, як виняткові, а тому, виходячи також з відсутності обмежень, визначених у ч. 2 ст. 32 КУпАП, для можливості накладення стягнення у вигляді адміністративного арешту, суддя переконаний у необхідності накладення на вказану особу саме такого суворого заходу адміністративного стягнення.
Поза тим, за змістом ч. 3 ст. 30 КУпАП, якщо особою, позбавленою права керування транспортними засобами, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортними засобами може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений в ч. 2 цієї статті, а саме - три роки за грубе або повторне порушення порядку користування цим правом, або десять років за систематичне порушення порядку користування цим правом.
Оскільки ОСОБА_1 постановою судді Сколівського районного суду Львівської області Микитина В.Я., винесеною 12.03.2024 року у справі за єдиним унікальним номером 453/225/23 та номером провадження 3/453/173/24, котра 25.03.2024 року набрала законної сили, з-поміж іншого, визнано винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126 та ч. 2 ст. 130 КУпАП і накладено остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 років 2 місяці і 25 днів, то суддя, на підставі ч. 3 ст. 30 КУпАП, вважає за необхідне до остаточного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, накладеного за вчинення нового адміністративного правопорушення, приєднати невідбуту частину такого адміністративного стягнення, накладеного на ОСОБА_1 постановою судді Сколівського районного суду Львівської області Микитина В.Я. у вищевказаній справі, й відповідна невідбута частина такого адміністративного стягнення від дати набрання цією постановою законної сили, складає 5 років 1 місяць і 28 днів.
Щодо накладення додаткового адміністративного стягнення у вигляді конфіскації транспортного засобу, то застосувати такий суддя у даному конкретному випадку позбавлений можливості, оскільки особа, який притягається до адміністративної відповідальності, у власності жодного транспортного засобу, у тому числі й того, котрим він керував 23.04.2024 року о 15:30 год. по автошляху С-14-15-10 + 300 м, що на ділянці у с. Нижнє-Синьовидне -Труханів Стрийського району Львівської області, не має.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Так, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, у матеріалах даної справи про адміністративне правопорушення відсутні будь-які дані, котрі б підтверджували звільнення особи, який притягається до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору, а, відтак, слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення на таку особу адміністративного стягнення, у розмірі 605 грн. 60 коп..
На підставі викладеного та керуючись статтями 7, 9, 23, 32, 33-36, 40-1, 130, 245, 251-252, 266, 268, 276, 279-280, 283-285, 287 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, та, з урахуванням вимог ч. 3 ст. 30 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту на строк 15 (п'ятнадцять) діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на остаточний строк 15 (п'ятнадцять) років 1 (один) місяць) і 28 (двадцять вісім) днів, без конфіскації транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору.
Копію постанови протягом трьох днів вручити під розписку або вислати особі, щодо якого її винесено , про що зробити відповідну відмітку у справі.
Копію постанови протягом трьох днів скерувати Стрийській окружній прокуратурі з метою забезпечення виконання обов'язку щодо нагляду за додержанням законодавства при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення, в силу застосування до ОСОБА_1 заходу примусового характеру, пов'язаного з обмеженням його особистої свободи.
Оскільки положення ч. 1 ст. 294 та ст. 326 КУпАП, котрими встановлено, що постанови про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, набирають законної сили з моменту їх винесення , та що постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про застосування адміністративного арешту виконується негайно після її винесення, рішенням Конституційного Суду України від 23.11.2018 року у справі за єдиним унікальним номером 10-р/2018 за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч. 1 ст. 294, ст. 326 КУпАП визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) й втратили чинність з дня ухвалення вказаного рішення, то дана постанова підлягає виконанню після набрання нею законної сили з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу, за наслідками розгляду справи по суті.
Роз'яснити ОСОБА_1 про зміст ст. 327 КУпАП, згідно з котрим осіб, підданих адміністративному арешту, тримають під вартою в місцях, що їх визначають органи Національної поліції. При виконанні постанови про застосування адміністративного арешту арештовані піддаються особистому оглядові. Відбування адміністративного арешту провадиться за правилами, встановленими законами України.
Враховуючи положення ст. 327 КУпАП, а також виходячи з місця проживання (перебування) особи, на яку накладено адміністративне стягнення, обов'язок по виконанню цієї постанови покласти на відповідальну посадову особу Відділення поліції № 3 Стрийського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.
Враховуючи положення ст. 317 КУпАП, обов'язок по виконанню цієї постанови у частині позбавлення права керування транспортними засобами, також покласти на відповідальну посадову особу Відділення поліції № 3 Стрийського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.
З платіжними реквізитами для справляння судового збору можна ознайомитись за вебсторінкою: https://sv.lv.court.gov.ua/sud1320/gromadyanam/tax/.
Постанова може бути оскаржена прокурором та особою, щодо якої її винесено, до Львівського апеляційного суду через Сколівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за клопотанням прокурора чи за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанова набирає законної сили з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження, яке винесено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу, за наслідками розгляду справи по суті.
Строк пред'явлення даної постанови до виконання становить три місяці.
Суддя Володимир МИКИТИН