Справа № 333/9007/23
Пр.1-кс/333/1658/24
10 червня 2024 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника підозрюваного: ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, у залі суду,
клопотання слідчої першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Мелітополі та м. Запоріжжі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі ОСОБА_5 , розглянувши матеріали досудового розслідування, у кримінальному провадженні № 62022080010000115 від 11.08.2022 за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України
03.06.2024 року в провадження слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло вищевказане клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування у вищезазначеному кримінальному провадженні, яке обґрунтоване наступним.
Вимоги клопотання обґрунтовані наступним.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно з наказом Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України № 163 о/с від 26.05.2020 майора поліції ОСОБА_6 призначено на посаду оперуповноваженого відділу оперативних розробок Запорізького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України (далі ДВБ НП України).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», правоохоронні органи - це органи прокуратури, Національної поліції, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, Національне антикорупційне бюро України, органи охорони державного кордону, Бюро економічної безпеки України, органи і установи виконання покарань, слідчі ізолятори, органи державного фінансового контролю, рибоохорони, державної лісової охорони, інші органи, які здійснюють правозастосовні або правоохоронні функції.
Наказом № 199 о/с від 13.05.2022 на підставі п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_6 звільнено зі служби в поліції.
Таким чином, ОСОБА_6 до 13.05.2022 являвся службовою особою - працівником правоохоронного органу.
Згідно зі ст. 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов'язаний:
1) неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського;
2) професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва;
3) поважати і не порушувати прав і свобод людини;
4) надавати невідкладну, зокрема домедичну і медичну, допомогу особам, які постраждали внаслідок правопорушень, нещасних випадків, а також особам, які опинилися в безпорадному стані або стані, небезпечному для їхнього життя чи здоров'я;
5) зберігати інформацію з обмеженим доступом, яка стала йому відома у зв'язку з виконанням службових обов'язків;
6) інформувати безпосереднього керівника про обставини, що унеможливлюють його подальшу службу в поліції або перебування на займаній посаді.
Поліцейський на всій території України незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу доби в разі звернення до нього будь-якої особи із заявою чи повідомленням про події, що загрожують особистій чи публічній безпеці, або в разі безпосереднього виявлення таких подій зобов'язаний вжити необхідних заходів з метою рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, і повідомити про це найближчий орган поліції.
Відповідно до ст. 64 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_6 присягнув на вірність Українському народові та зобов'язався, усвідомлюючи свою високу відповідальність, вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов'язки.
Водночас, ОСОБА_6 складеної ним присяги не дотримався та в умовах, коли Український народ героїчно протистоїть російському агресору, у порушення вимог ст. 1, 2, 17 Конституції України, ст.ст. 2, 64 Закону України «Про Національну поліцію», зрадив українській державі та всьому Українському народові, вчинивши злочин проти основ національної безпеки України за наступних обставин.
Так, 24.08.1991 Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16.07.1990 вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
Положеннями статей 1 та 2 Основного Закону України - Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Відповідно до ч. 1 ст. 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.
Статтями 132, 133 Конституції України визначено, що територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. До системи адміністративно- територіального устрою України входить АР Крим, області, зокрема, Запорізька область, а також райони, міста, райони у містах, селища і села.
Згідно з вимогами ст.ст. 72, 73 Конституції України питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених Конституцією, та проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.
Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права президент російської федерації (далі - рф) володимир путін, а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи всупереч вимогам п.п. 1,2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV) від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів збройних сил рф на територію України.
Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці збройних сил рф, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили часткову окупацію території України, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.
Згідно з указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України, який було неодноразово продовжено та який діє і на теперішній час.
Згідно з вимогами ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Після початку агресивної війни проти України з використанням підпорядкованих підрозділів і військовослужбовців збройних сил рф було тимчасово взято під контроль Бердянський район та частину інших населених пунктів на території Запорізької області з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншими об'єктами, які на даний час контролюються та утримуються російськими військами.
З метою встановлення і зміцнення окупаційної влади та недопущення контролю Української влади на територіях населених пунктів Запорізької області, які на даний час контролюються та утримуються російськими військами, представниками рф з числа своїх громадян та місцевого населення Запорізької області були сформовані підрозділи силового блоку, які виконують функції правоохоронних органів, тим самим вчиняють діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України.
У свою чергу, ОСОБА_6 , будучи громадянином України, перебуваючи на посаді оперуповноваженого відділу оперативних розробок Запорізького управління ДВБ НП України, маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань і життєвого досвіду для розуміння факту захоплення та подальшого утримання рф території Бердянського району, зокрема м. Приморська, м. Бердянська та інших населених пунктів Запорізької області, усвідомлюючи проведення активної підривної діяльності проти України представниками спецслужб, силових та інших органів державної влади рф, бажаючи допомогти окупаційній адміністрації рф та зробити свій особистий внесок для утворення та функціонування на території Запорізької області та, зокрема, м. Приморська, м. Бердянська, системи органів державної влади рф, у тому числі силової, з метою становлення і зміцнення окупаційної влади та недопущення контролю Української влади, в порушення вимог ст. 65 Конституції України, якою передбачено обов'язок громадян України щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, приблизно з кінця квітня 2022 року (більш точного часу в ході проведення досудового розслідування встановити не виявилось за можливе) і до теперішнього часу, в період проведення військових дій на території Запорізької області, використовуючи теоретичні знання і практичні навики, отримані в Україні, перейшов на бік ворога, надавши добровільну згоду на співпрацю з окупаційною владою рф, а також діючи умисно, всупереч вимогам діючого законодавства України, прийняв пропозицію невстановлених досудовим розслідуванням осіб, із числа представників окупаційної влади Бердянського району Запорізької області, та добровільно зайняв посаду начальника у незаконному силовому органі, створеному представниками держави-агресора на території тимчасово окупованого ними м. Приморськ, Запорізької області, в подальшому, обіймаючи зазначену посаду, ОСОБА_6 , здійснював свою протиправну діяльність в інтересах держави-агресора та з метою підтримання окупаційної влади у АДРЕСА_1 , а також, виконуючи вказівки і розпорядження окупаційної адміністрації рф, ОСОБА_6 організував роботу підлеглих у незаконно створеному силовому органі, забезпечуючи їх зброєю, отриманою незаконним шляхом, надавав інші незаконні вказівки, усвідомлюючи, що в період збройного конфлікту, в умовах воєнного стану, вказане шкодить суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.
Так, ОСОБА_6 з власної ініціативи добровільно розпочав «службу» в підпорядкуванні окупаційної адміністрації рф, а саме у незаконно створеному силовому органі - "Приморское отделение полиции УВД по городу Бердянск и Бердянскому району" (мова оригіналу), займаючи у ньому керівну посаду, завдаючи шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.
Таким чином, ОСОБА_6 вчинив перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, в умовах воєнного стану, тобто державну зраду.
Дії ОСОБА_6 кваліфіковано за ч. 2 ст. 111 КК України, тобто державна зрада, а саме у діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту, в умовах воєнного стану..
20.06.2022 у кримінальному провадженні № 62022080010000014 від 16.04.2022 складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України. Цього ж дня, повідомлення про підозру ОСОБА_6 та повістки про виклик на 27, 28, 29 червня 2022 року на 10:00 год. до Запорізької обласної прокуратури (м. Запоріжжя, вул. Матросова, 29а) були направлені поштовим відправленням за місцем проживання підозрюваного.
Крім того, 21.06.2022 повідомлення про підозру ОСОБА_6 та повістки про його виклик на 27, 28, 29 червня 2022 року на 10:00 год. до Запорізької обласної прокуратури опубліковані на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та 23.06.2022 в газеті «Урядовий кур'єр», яка є ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 , у скоєнні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, в повній мірі підтверджується зібраними в ході досудового розслідування матеріалами кримінального провадження.
Постановою заступника керівника обласної прокуратури від 28.03.2024 строк досудового розслідування продовжено до 3-х місяців, тобто до 02.05.2024.
Постановою слідчого від 16.04.2024 досудове розслідування зупинено на підставі п. 2 ч. 1 ст. 280 КПК України.
Постановою слідчого від 27.05.2024 досудове розслідування відновлено на підставі ч. 1 ст. 282 КПК України (потреба у проведенні слідчих (розшукових) чи інших процесуальних дій).
Тримісячний строк досудового розслідування з дня повідомлення ОСОБА_6 про підозру у кримінальному провадженні № 62022080010000115 від 11.08.2022 закінчується 12.06.2024, однак закінчити розслідування до вказаного строку не виявляється можливим, оскільки у кримінальному провадженні не завершено проведення ряду слідчих (розшукових) та процесуальних дій, проведення та завершення яких потребує додаткового часу, а саме:
• звернутися до слідчого судді з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою;
• звернутися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою;
• звернутися до слідчого судді з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, яке розглядається слідчим суддею не пізніше десяти днів з дня його надходження до суду;
• у разі задоволення вищевказаного клопотання, виникне необхідність у здійсненні викликів підозрюваного, повістки про здійснення яких надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора;
• провести зі свідками впізнання підозрюваного ОСОБА_6 за фотознімками;
• виконати вимоги ст. 290 КПК України;
• скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування..
Провести вказані слідчі дії протягом встановленого строку слідства до 12.06.2024 неможливо. Разом із цим, вищевказані слідчі та процесуальні дії, які потрібно провести, необхідні для повного і неупередженого розслідування, а також для прийняття у провадженні обґрунтованого та вмотивованого остаточного рішення.
На підставі вищевикладеного, слідча просила слідчу суддю продовжити строк досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні до 4-х місяців, тобто до 12.07.2024 року.
Слідча в судове засідання не з'явилась, про час, дату та місце слухання справи обізнана.
У судовому засіданні процесуальний прокурор наполягав на задоволенні цього клопотання з підстав, зазначених в ньому.
Захисник заперечував відносно продовження строку досудового розслідування.
Ухвалою слідчого судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 10.06.2024 р. постановлено про здійснення спеціального досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні.
Слідча суддя, вислухавши пояснення прокурора, думку захисника підозрюваного, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів, доданих до клопотання, вбачається, що слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62022080010000115 від 11.08.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України (дане кримінальне провадження виділено в окреме з кримінального провадження № 62022080010000014 від 16.04.2022 р.).
В межах вищевказаного провадження ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 пред'явлено підозру у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, в порядку передбаченому законом.
З 30.06.2022 р., у зв'язку з тим, що підозрюваний ОСОБА_7 переховуються від слідства у кримінальному провадженні, постановою слідчого підозрюваного оголошено в розшук.
11.08.2022 постановою прокурора матеріали у відношенні підозрюваного ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 111 КК України виділені з кримінального провадження № 62022080010000014 від 16.04.2022 в окреме кримінальне провадження, якому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань присвоєно номер № 62022080010000115 від 11.08.2022.
11.08.2022 слідчим винесено постанову про зупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 62022080010000115 від 11.08.2022 за підозрою ОСОБА_6 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 280 КПК України.
22.05.2023 слідчим винесено постанову про відновлення досудового розслідування на підставі ч. 1 ст. 282 КПК України (потреба у проведенні слідчих (розшукових) чи інших процесуальних дій).
22.05.2023 слідчим винесено постанову про зупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні на підставі п. 2 ч. 1 ст. 280 КПК України.
21.03.2024 слідчим винесено постанову про відновлення досудового розслідування на підставі ч. 1 ст. 282 КПК України (потреба у проведенні слідчих (розшукових) чи інших процесуальних дій).
Постановою заступника керівника обласної прокуратури від 28.03.2024 строк досудового розслідування продовжено до 3-х місяців, тобто до 02.05.2024.
Постановою слідчого від 16.04.2024 досудове розслідування зупинено на підставі п. 2 ч. 1 ст. 280 КПК України.
Постановою слідчого від 27.05.2024 досудове розслідування відновлено на підставі ч. 1 ст. 282 КПК України (потреба у проведенні слідчих (розшукових) чи інших процесуальних дій).
Тримісячний строк досудового розслідування з дня повідомлення ОСОБА_6 про підозру у кримінальному провадженні № 62022080010000115 від 11.08.2022 закінчується 12.06.2024 р.
Санкція ч. 2 ст.111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п'ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
Відповідно до ч.1 ст. 219 КПК України (в редакції, яка діяла на момент пред'явлення підозри і до 01.01.2024 р.), строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження..
Відповідно до ч.1 ст. 219 КПК України (в редакції, яка діє з 01.01.2024 р.) строк досудового розслідування обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 219 КПК України, з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування повинно бути закінчене протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Згідно з п. 3 ч.4 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником окружної прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора;
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;.
Слідча звернулася, у встановлений ч. 5 ст. 294 КПК України строк, з даним клопотанням про продовження строку досудового розслідування, яке погоджено заступником керівника Запорізької обласної прокуратури. До клопотання слідчого додані копії матеріалів даного кримінального провадження, якими вона обґрунтовує своє клопотання.
Як вбачається з матеріалів клопотання, у межах кримінального провадження ще не завершено та не проведено ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій, однак планується їх проведення, оскільки вони мають значення для встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, підтвердження або спростування причетності підозрюваного до скоєння цього злочину. Заявлені слідчої в клопотанні слідчі (розшукові), процесуальні дії, які плануються провести є обґрунтованими та доцільними.
З огляду на вищевказане, слідча суддя приходить до переконання, що для здійснення зазначених в клопотання процесуальних та слідчих дій, встановлення обставин справи, проведення повного та всебічного досудового розслідування щодо обставин кримінального провадження, доцільним є продовження строку досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, оскільки на даний час є очевидним той факт, що провести такі процесуальні дії у строк, у встановлений ст.ст.219, 294 КПК України неможливо, враховуючи суть інкримінованого злочину, внаслідок особливої складності провадження, ухилення підозрюваного від слідства, необхідності проведення певного обсягу слідчих дій, які потребують певного часу.
З урахуванням вищенаведених обставин, слідча суддя погоджується із заявленим слідчим періодом часу, на який необхідно продовжити досудове розслідування по цьому кримінальному провадженню.
Керуючись ст. ст.219, 222, 294,295-1 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання слідчої задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №62022080010000115 від 11.08.2022 за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК Україн, до 4-х місяців, тобто до 12 липня 2024 року.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1