Ухвала від 28.05.2024 по справі 908/67/24

номер провадження справи 26/12/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

28.05.2024 Справа № 908/67/24

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали справи

кредитор - Товариство з обмеженою відповідальністю “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “МАРЕ”, код ЄДРПОУ 40996391 (49019 Україна, м. Дніпро, вул. Академіка Белелюбського, будинок 68, корпус 2)

боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю “ФЬОРСТ ВІН”, код ЄДРПОУ 44149005 (69019 Україна, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 51, кімната 147)

Представники сторін не з'явились

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 18.01.2024р., зокрема, відкрито провадження у справі №908/67/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “ФЬОРСТ ВІН”. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Гамана О.М. Попереднє засідання суду призначено на 29.02.2024 о 10-30.

На офіційному веб-порталі судової влади України здійснено публікацію оголошення за № 72311 від 19.01.2024р.

Згідно ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Адміністратор за випуском облігацій, який діє як конкурсний кредитор, подає заяву з вимогами до боржника з урахуванням вимог статті 93-1 цього Кодексу.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов'язковими так само, як вони є обов'язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.

Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.

Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.

Частиною 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.

Згідно ч. 1 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною 1 статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

У передбачений Кодексом України з процедур банкрутств строк, до суду надійшли наступні заяви з грошовими вимогами до боржника:

1/ Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей на суму 251 388 000,00 грн.

2/ Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС на суму 11 248 699,30 грн.

Ухвалою від 14.03.2024 відкладено попереднє засідання на 04.04.2024р. об 11-15, в режимі відеоконференції; зобов'язано розпорядника майна боржника надати суду повідомлення про розгляд грошових вимог Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей та Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС (у випадку усунення недоліків).

До суду 04.04.2024 надійшло клопотання розпорядника майна боржника Гамана О.М. про відкладення судового засідання.

Ухвалою від 04.04.2024 відкладено попереднє засідання на 25.04.2024р. о 12-00, в режимі відеоконференції. Зобов'язано розпорядника майна боржника надати суду повідомлення про розгляд грошових вимог Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей та Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС.

До суду 25.04.24 від розпорядника майна боржника надійшло письмове повідомлення про результати розгляду заявлених грошових вимог Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей. Розпорядник майна просить суд перенести попереднє засідання на іншу дату, для надання додаткового часу для розгляду заяви Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.

Ухвалою від 25.04.2024 відкладено попереднє засідання на 07.05.2024р. о 10-15, в режимі відеоконференції. Зобов'язано розпорядника майна боржника надати суду повідомлення про розгляд грошових вимог Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей та Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС.

До суду 07.05.2024 від розпорядника майна боржника надійшло клопотання про відкладення судового засідання. Розпорядник майна вказує на те, що йому потрібен додатковий час для розгляду заяви Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС з грошовими вимогами до боржника.

Також до суду 07.05.2024 надійшло письмове повідомлення розпорядника майна боржника про результати розгляду грошових вимог Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.

Ухвалою від 07.05.2024 відкладено попереднє засідання на 14.05.2024р. о 10-20, в режимі відеоконференції. Зобов'язано розпорядника майна боржника: - надати суду повідомлення про розгляд грошових вимог Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС; - надіслати на адресу Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей повідомлення про результати розгляду заявлених грошових вимог Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.

До суду 14.05.2024 від розпорядника майна боржника надійшли наступні документи:

- клопотання про долучення до матеріалів справи докази направлення повідомлення про результати розгляду заявлених грошових вимог Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей;

- повідомлення про результати розгляду грошових вимог Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС на суму 11 248 699,30 грн.

У судовому засіданні від представника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей надійшло усне клопотання про відкладення судового засідання.

Ухвалою від 14.05.2024 відкладено попереднє засідання на 28.05.2024р. о 12-30, в режимі відеоконференції. Запропоновано сторонам надати суду додаткові документальні докази по справі.

До суду 22.05.2024 від Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей надійшли письмові заперечення на повідомлення розпорядника майна боржника про відхилення кредиторських вимог та клопотання про відкладення судового засідання.

Представник Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей просить суд відкласти судове засідання, у зв'язку з неможливістю явки, оскільки повинен бути присутнім у судовому засіданні, яке буде проходити у Київському окружному адміністративному суді 28.05.2024 о 12-30 по справі № 320/6244/24.

Суд залишив без задоволення клопотання представника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей. На думку суду у заявника було достатньо часу для надання необхідних, на його думку, додаткових документальних доказів по справі. Крім того, явка у судове засідання не визнавалась обов'язковою. Суд вважає, що в матеріалах справи достатньо документальних доказів про права та взаємовідносини сторін. Також суд звертає увагу, що подане клопотання не підтверджене відповідними документами.

Розглянувши заяву Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей з грошовими вимогами до боржника на суму 251 388 000,00 грн, суд зазначає про таке.

Грошові вимоги обґрунтовані тим, що Комісія з регулюванням азартних ігор та лотерей здійснює видачу суб'єктам господарювання ліцензій у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор.

09.04.2021 Комісією з регулюванням азартних ігор та лотерей було прийнято рішення №148 «Про видачу ТОВ «Фьорст Він» ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у залах гральних автоматів» і після отримання документа, що підтверджує внесення плати за перший рік дії ліцензії 26.04.2021 видано ліцензію.

29.06.2021 Комісією з регулюванням азартних ігор та лотерей було прийнято рішення №392 «Про видачу ТОВ «Фьорст Він» ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у залах гральних автоматів» і після отримання документа, що підтверджує внесення плати за перший рік дії ліцензії 01.07.2021 видано ліцензію.

11.08.2021 Комісією з регулюванням азартних ігор та лотерей було прийнято рішення №458 «Про видачу ТОВ «Фьорст Він» ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у залах гральних автоматів» і після отримання документа, що підтверджує внесення плати за перший рік дії ліцензії 01.07.2021 видано ліцензію.

22.11.2021 Комісією з регулюванням азартних ігор та лотерей було прийнято рішення №740 «Про видачу ТОВ «Фьорст Він» ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у залах гральних автоматів» і після отримання документа, що підтверджує внесення плати за перший рік дії ліцензії 23.11.2021 видано ліцензію. В подальшому відповідні ліцензії були видані на гральне обладнання.

Від початку введення правового режиму воєнного стану на території України у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64 «Про введення воєнного стану в України», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» Комісія з регулюванням азартних ігор та лотерей була позбавлена можливості приймати рішення про анулювання ліцензій за відсутності плати або прострочення здійснення плати за ліцензію понад два місяці. Зазначене пояснюється тим, що 19.03.2022 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів Украі?ни від 18.03.2022 №314 «Деякі питання забезпечення провадження господарськоі? діяльності в умовах воєнного стану» (далі - постанова КМУ №314), відповідно до пп. 5 п.1 якоі? строки діі? діючих строкових ліцензіи? та документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану.

Постановою Кабінету Міністрів Украі?ни від 03.05.2022 № 535 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів Украі?ни від 18.03.2022 № 314» (далі - постанова КМУ №535), яка набрала чинності 11.05.2022, були внесені зміни до постанови КМУ №314, зокрема, підпункт 5 пункту 1 викладено в такіи? редакціі?: «5) строки діі? діючих строкових ліцензіи? та документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану та три місяці з дня и?ого припинення чи скасування, а періодичні, чергові платежі за ними відстрочуються на строк, зазначении? у цьому підпункті».

Обов'язок зі сплати ліцензіі? за рік призупинення такоі? оплати виник лише після набрання чинності 03.03.2023 постановою Кабінету Міністрів Украі?ни від 28.02.2023 № 173 «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів Украі?ни від 18.03.2022 №314» (далі - постанова КМУ №173), відповідно до п. 2 якоі? несплачені до дня набрання чинності цією постановою щорічні платежі за ліцензіі? у сфері діяльності з організаціі? та проведення азартних ігор за кожен рік діі? ліцензіі? сплачуються у тридцятиденнии? строк з дня набрання чинності цією постановою.

У зв'язку з несплатою щорічної плати за ліцензії, на першому правомочному засіданні Комісії з регулюванням азартних ігор та лотерей як колегіального органу, яке відбулось 08.08.2023, було прийнято рішення №95 «Про анулювання ТОВ «Фьорст Він» ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у залах гральних автоматів та ліцензії на гральні автомати» по яким не було здійснено плати.

Оскільки щорічні платежі за ліцензії ТОВ «Фьорст Він» за період 2022-2023 (II рік дії ліцензії) та період 2023-2024 (III рік дії ліцензії) не сплачені, то Комісія з регулюванням азартних ігор та лотерей просить визнати грошові вимоги у розмірі 251 388 000,00 грн. Відповідно до розрахунку заборгованості річна сума до сплати/залишок несплаченої суми за ІІ рік діі? ліцензії становить 164 556 000,00 грн, а за ІІІ рік - 86 832 000,00 грн.

Однак суд не погоджується з вищевикладеним та вважає відсутніми підстави для визнання в повному обсязі грошових вимог Комісії з регулюванням азартних ігор та лотерей, з огляду на наступне.

Так, відповідно до ч. 1, 2 та 3 ст. 38 ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», організація та проведення азартних ігор на гральних автоматах дозволяється виключно в залах гральних автоматів, у спеціальних гральних зонах, на підставі ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах та ліцензій на кожен гральний автомат відповідно до цього Закону.

Територією спеціальної гральної зони для розташування залів гральних автоматів вважається: 1) територія готелів (будівлі, комплексу будівель) категорії «три зірки», «чотири зірки» та «п'ять зірок» з номерним фондом не менше 50 (п'ятдесяти) номерів для міста Києва; 2) територія готелів (будівлі, комплексу будівель) категорії «три зірки», «чотири зірки» та «п'ять зірок» з номерним фондом не менше 25 (двадцяти п'яти) номерів для інших населених пунктів.

Залами гральних автоматів вважаються одне або декілька нежитлових приміщень чи їх частина загальною площею не менше 300 (трьохсот) квадратних метрів, що розташовані за однією адресою на території готелів (будівлі, комплексу будівель) категорії «три зірки», «чотири зірки» та «п'ять зірок».

Відповідно до ч. 1 ст. 55 ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» ліцензія на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор в залах гральних автоматів видається Уповноваженим органом строком на п'ять років.

Відповідно до ч. 3 ст. 55 ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» ліцензія на гральний автомат видається Уповноваженим органом на строк дії ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор в залах гральних автоматів.

Так, організатору азартних ігор - ТОВ «Фьорст Він» було видано, зокрема, наступні ліцензії: 463 (чотириста шістдесят три) ліцензії на гральні автомати та 4 (чотири) ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у залах гральних автоматів.

Згідно з ч. 4 ст. 49 ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» щорічна плата за ліцензію на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор за кожен рік діі? ліцензії сплачується не пізніше, ніж за тридцять днів до початку кожного наступного року діі? ліцензії.

Відповідно до ч. 6 ст. 49 ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» щорічна плата за ліцензії на гральний автомат, гральний стіл, букмекерський пункт за кожен рік діі? ліцензії сплачується не пізніше, ніж за тридцять днів до початку кожного наступного року діі? ліцензій.

Згідно до п. 6 ч. 1 ст. 51 ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» підставами для прийняття рішення про анулювання ліцензії є несплата або прострочення здійснення плати за ліцензію понад два місяці.

Так, відповідно до ч. 5 ст. 51 ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» підставою для анулювання ліцензій на гральний автомат, гральний стіл та/або гральний стіл з кільцем рулетки є набрання чинності рішенням Уповноваженого органу про анулювання суб'єкту господарювання ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у казино. Підставою для анулювання ліцензії на гральний автомат є анулювання ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор в залах гральних автоматів.

У зв'язку з тим, що ТОВ «Фьорст Він» не здіи?снило оплати за другий? рік діі? вищезазначених ліцензій у законодавчо визначений строк, після спливу двох місяців з моменту закінчення цього законодавчо визначеного строку, у КРАІЛ виникли підстави для анулювання ліцензій ТОВ «Фьорст Він».

Натомість, починаючи з 19.03.2022 у КРАІЛ була відсутня законна можливість приймати рішення про анулювання ліцензій у зв'язку з введенням в Украі?ні воєнного стану та запровадженням постановою КМУ №314 норми, відповідно до якоі? строки діі? діючих строкових ліцензій? та документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану та три місяці з дня и?ого припинення чи скасування, а періодичні, чергові платежі за ними відстрочуються на строк, зазначений? у цьому підпункті (підпункт 5 пункту 1).

Починаючи з 03.03.2023, після набрання чинності постановою КМУ №173 було внесено відповідні зміни до постанови КМУ №314, згідно з якими дія зазначеноі? норми підпункту 5 пункту 1 Постанови №314 перестала поширюватися на строк діі? ліцензій у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор та плати за такі ліцензії. Відповідно до п. 2 постанови КМУ №173 несплачені до дня набрання чинності цією постановою щорічні платежі за ліцензії у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор за кожен рік діі? ліцензії сплачуються у тридцятиденнии? строк з дня набрання чинності цією постановою.

З огляду на це, на рівні законодавства знову було «відновлено» відповідальність за несплату або прострочення здіи?снення плати за ліцензію понад два місяці у вигляді анулювання ліцензії та виник обов'язок з повернення заборгованості за щорічні платежі за ліцензії у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор.

Відповідно до п. п. 17, 18 Ліцензіи?них умов провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор після отримання ліцензії організатор азартних ігор зобов'язаний повідомити органу ліцензування про відкриття грального закладу не менше ніж за три робочих дні до такого відкриття за формою згідно з додатком 6. Організатор азартних ігор повідомляє органу ліцензування про закриття грального закладу протягом трьох робочих днів після такого закриття за формою згідно з додатком 7.

24 лютого 2022 ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» надіслало КРАІЛ повідомлення про закриття грального закладу. Дании? факт свідчить про те, що КРАІЛ була обізнана про призупинення діяльності ТОВ «ФЬОРСТ ВІН», а відтак ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» було виконано законодавчо встановлений? обов'язок щодо повідомлення КРАІЛ про закриття свого грального закладу.

Пізніше ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» надіслало КРАІЛ повідомлення про відкриття грального закладу. А отже, у зв'язку із віи?ськовою агресією рф, ТОВ «ФЬОРСТ ВІН», фактично зупинило свою діяльність та не користувалося ліцензією на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор.

З огляду на це, період зупинення господарської діяльності не включається до строку діі? ліцензії. Відлік строку діі? ліцензії зупиняється з моменту закриття грального закладу та поновлюється з дати и?ого відкриття. Так, вартість днів, протягом яких господарська діяльність ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» не здіи?снювалась в період 2021-2022 (I рік дії ліцензії) становить переплату, а відтак вартість ліцензії в період 2022-2023 зменшуються на розмір переплати.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента Украйни про введення воєнного стану, запроваджувати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комендантську годину (заборону перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень), а також встановлювати спеціальний режим світломаскування.

Період простою у зв'язку із дією запровадженої комендантської години в тому числі не включається до строку діі? ліцензії. Вартість простою у зв'язку із дією комендантської години, протягом яких господарська діяльність ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» не здіи?снювалась в період 2021-2022 (I рік дії ліцензії) та в період 2022-2023 (II рік дії ліцензії) становить переплату, а відтак вартість ліцензії в період 2022-2023 (II рік дії ліцензії) зменшуються на розмір переплати. Враховуючи викладене вище, господарський суд визнає грошові вимоги Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей до боржника за період 2022-2023 (II рік дії ліцензії) у розмірі 30 358 452,53 грн в іншій частині грошові відхиляються.

Як зазначалося раніше, обов'язок зі сплати ліцензії за рік призупинення такоі? оплати виник лише після набрання чинності 03.03.2023 постановою Кабінету Міністрів Украі??ни від 28.02.2023 № 173 «Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів Украі?ни від 18.03.2022 №314». Згідно п. 2 якоі? несплачені до дня набрання чинності цією постановою щорічні платежі за ліцензії у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор за кожен рік діі? ліцензії? сплачуються у тридцятиденнии? строк з дня набрання чинності цією постановою.

Таким чином, до 03.04.2023 ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» зобов'язано було сплатити щорічні платежі за ліцензії за період 2023-2024 (III рік дії ліцензії), однак цього зроблено не було. Починаючи з 04.04.2023 у ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» почалась прострочка плати за ліцензію за період 2023-2024 (III рік дії ліцензії). У зв'язку з тим, що ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» не здіи?снило оплати у законодавчо визначений строк, після спливу двох місяців з моменту закінчення законодавчо визначеного строку, у КРАІЛ з 04.06.2024 виникли підстави для анулювання ліцензій ТОВ «ФЬОРСТ ВІН». Однак рішення КРАІЛ про анулювання ліцензій ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» було прийнято лише 08.08.2023.

Юридичну визначеність необхідно розуміти через такі і?і? складові: чіткість, зрозумілість, однозначність норм права; право особи у своі?х діях розраховувати на розумну та передбачувану стабільність існуючого законодавства та можливість передбачати наслідки застосування норм права (законні очікування). Таким чином, юридична визначеність передбачає, що законодавець повинен прагнути до чіткості та зрозумілості у викладенні норм права. Кожна особа відповідно до конкретних обставин має орієнтуватися в тому, яка саме норма права застосовується у певному випадку, та мати чітке розуміння щодо настання конкретних правових наслідків у відповідних правовідносинах з огляду на розумну та передбачувану стабільність норм права (абзаци 4 - 6 пп. 4.1 п. 4 мотивувальної частини рішення Конституціи?ного Суду Украі?ни від 20 червня 2019 року №6-р/2019).

У Рішенні Конституціи?ного Суду Украі?ни від 23 січня 2020 року №1-р/2020 вказано, що юридичну визначеність слід розуміти через такі і?і? складові елементи: чіткість, зрозумілість, однозначність норм права; право особи у своі?х діях розраховувати на розумну та передбачувану стабільність існуючого законодавства та можливість передбачати наслідки застосування норм права (легітимні очікування).

У Рішенні Конституціи?ного Суду Украі?ни від 23 січня 2020 року №1-р/2020 також зазначено, що кожна особа залежно від обставин повинна мати можливість орієнтуватися в тому, яка саме норма права застосовується у певному випадку, та мати чітке розуміння щодо настання конкретних юридичних наслідків у відповідних правовідносинах з огляду на розумну та передбачувану стабільність норм права.

Правовим підґрунтям для виникнення в особи легітимного очікування можуть бути: норми права (законодавство), судова практика, акт індивідуальної діі?, конкретне судове рішення, що набуло законної сили, або умови договору (постанова КАС ВС від 18.01.2023 у справі №580/1300/22).

Таким чином, ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» мало легітимні очікування, підґрунтям яких є норма п. 6 ч. 1 ст. 51 ЗУ «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», де внаслідок нездіи?снення оплати за ліцензії у законодавчо визначений строк настають конкретні правові наслідки такоі? несплати після спливу двох місяців - анулювання даноі? ліцензії. Ризик неприйняття, у передбачений законодавством строк, КРАІЛ відповідних рішень про анулювання усіх ліцензій ТОВ «ФЬОРСТ ВІН» несе саме КРАІЛ.

У зв'язку з викладеним, заперечення КРАІЛ є необгрунтованими та безпідставними.

З огляду на це, господарським судом визнаються грошові вимоги КРАІЛ по дату 04.06.2024 (дата виникнення підстави для анулювання ліцензії ТОВ «ФЬОРСТ ВІН») у розмірі 1 263 969,86 грн. Грошові вимоги в розмірі 85 568 030,14 грн відхиляються.

Заявником за подання заяви до суду було сплачено судовий збір у розмірі 6 056,00 грн, який визнається судом.

Суд розглянув заяву Головного управління ДПС у м. Києві, вирішив відкласти її розгляд у наступному судовому засіданні.

Керуючись ст.ст. 2, 43, 45, 46, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 12, 202, 216, 233-235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Віднести кредиторські вимоги ініціюючого кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “МАРЕ” до боржника у розмірі 225 631 051,82 грн основного боргу до четвертої черги задоволення, та 30 280,00 грн судового збору за подання до суду заяви до першої черги задоволення.

Визнати кредиторські вимоги до боржника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей у розмірі 31 622 422,39 основного боргу з четвертою чергою задоволення, та 6 056,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.

Грошові вимоги у розмірі 219 765 577,61 грн - відхилити.

Відкласти попереднє засідання на 04.07.2024р. о 12-00, в режимі відеоконференції.

Засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4.

Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, відповідно до ч.1 ст.235 ГПК України та підлягає оскарженню в частині розгляду окремих кредиторських вимог.

Ухвалу складено та підписано-18.06.2024.

Суддя О.О. Юлдашев