27.05.2024 Справа № 756/4496/24
Ун.№756/4496/24
Пр.№3/756/2397/24
27 травня 2024 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Белоконна І.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , займає посаду керівника ТОВ «АК ВЕЛЕС», адреса: м. Київ, вул. Автозаводська, 93
за 1. ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 1237, складеного ГДІ ГУ ДПС у м. Києві, 14.03.2024 о 14 годині 50 хвилин при проведені фактичної перевірки за адресою: м. Київ, вул. Автозаводська, 93, де здійснює діяльність керівника ТОВ «АК ВЕЛЕС» ОСОБА_1 було виявлено порушення порядку проведення розрахунків.
Свою вину «ТОВ АК Велес» в особі директора ОСОБА_1 не визнає, зазначає, що при перевірці посадовій особі органом ДПС в павільйону контрольна розрахункова операція, була проведена із застосуванням реєстратора розрахункових операцій із видачою чека, на їх вимогу нею було надано документи, а саме: касову книгу, діючі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, накладні з закупівлі та оплати підакцизного товару, які на ходилися на місці торгівлі, працівник ДПС зауваження по введення документації зауважень не зробив. Документи,що підтверджують походження товару зазначеного в додатку до акту перевірки на суму 815,00 та указаним кодом КОАТУУ, знаходиться у бухгалтера за місцем знаходження юридичної особи, посадові особи не вимагали їх для перевірки, а склали протокол про адміністративне правопорушення. Зазначила, що будь-якими вимогами законодавства не передбачено зберігання накладних безпосередньо на місці реалізації товару. Посадовим особам було сказано що ТОВ «АК ВЕЛЕС» має декілька магазинів. У випадку пред'явлення вимоги щодо надання накладних, вони би були надані. Однак, перевірка була позапланова і про необхідність надання цих документів було не повідомлено.
Заслухавши особу, відносно якої складено протокол, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно диспозиції ч.1 ст.155-1 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає у випадку порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані, зокрема вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб'єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об'єкті).
Директором ТОВ «АК ВЕЛЕС» при фактичній перевірці, було надано відповідні документи для проведення господарської діяльності - касову книгу, діючі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, договір оренди, розрахункова операція, була проведена із застосуванням реєстратора розрахункових операцій із видачею відповідного чека про, що зазначено в Акті фактичної перевірки №008988 від 14.03.2024 року.
Як вбачається з пояснень ОСОБА_1 від 14.03.2024, в ході фактичної перевірки обліку товарних запасів за місцем реалізації було виявлено товар на суму 815,00 грн. на який, на час перевірки були відсутні накладні, як вбачається з пояснень наданих в судовому засіданні, ці документи знаходилися у бухгалтера за місцем знаходження юридичної особи, проте їх не було взято уваги контролюючим органом.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Таким чином, достатніх доказів на підтвердження ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, матеріали справи не містять та під час судового розгляду встановлено не було.
В силу статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі додержання законності.
Таким чином, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 відсутні беззаперечні докази її вини в учиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, а тому суд вважає, що обставини, викладені у протоколі, є недоведеними та не підтверджені у судовому засіданні жодним доказом.
Вказане свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, що згідно п.1 ст.247 КУпАП є підставою для закриття провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.155-1, п.1 ст.247 КУпАП,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя І.В. Белоконна