Справа № 570/2240/24
Номер провадження 3/570/1266/2024
18 червня 2024 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Красовський О.О., розглянувши в залі суду в місті Рівному матеріали, які надійшли від ВП №1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , працюючого в пекарні "Люкс", паспорт ID картка НОМЕР_1 виданий 05.10.2020, ТСЦ 5624,
за ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
09.05.2024 року до Рівненського районного суду Рівненської області від ВП №1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серія ВАД № 335871 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
ОСОБА_2 на розгляд справи двічі не з'явився.
Ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення встановлено, що справа підлягає поверненню ВП №1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області для наступного направлення справи за підсудністю, виходячи наступного.
Відповідно до вимог ч.1ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Як вбачається з протоколу, дії ОСОБА_1 , що кваліфіковані за ч.2 ст. 173-2 КУпАП, відбулися по АДРЕСА_2 , в приміщені дитячої поліклініки.
За змістом ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого додержання законності
Згідно з п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожен має право на його розгляд справи судом, встановленим законом
Згідно із ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» закріплено право на повноважний суд, за змістом якого ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.
Згідно з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року N 3477-IV, інститут підсудності безпосередньо пов'язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Відповідно до ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
При цьому, за змістом ст. 257 КУпАП місце розгляду справи про адміністративне правопорушення визначається особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, яка після його складання, направляє матеріали справи до органу, уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачено право суду змінювати підсудність після її визначення відповідним органом внутрішніх справ.
Порушення правил підсудності є істотним порушенням процесуального законодавства та підставою для скасування судового рішення.
З урахуванням вищезазначеного слід прийти до висновку, що матеріали даної справи підлягають скеруванню до ВП №1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області.
Керуючись ст. ст.276, 283 КУпАП,-
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.2 ст.173-2 КУпАП - передати до ВП №1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області з метою подальшого направлення для розгляду за підсудністю (за місцем вчинення адміністративного правопорушення).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Красовський О.О.