Справа №: 297/1917/24
13 червня 2024 року м. Берегово
Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Ільтьо І. І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженки м. Чернігів, мешканки АДРЕСА_1 , громадянки України, інспектора прикордонної служби 2 категорії - перекладача ВІПС (тип А) ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б),
за ч. 2 ст. 172-18 КУпАП,
В період з 08:00 годин 11.03.2024 року по 08:00 годин 12.03.2024 року в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Лужанка» (територія Великобийганської громади Берегівського району Закарпатської області) сержант ОСОБА_1 виконуючи наказ на охорону державного кордону в прикордонному наряді «Перевірки документів» на напрямку в'їзд в Україну, здійснила внесення інформації до бази дата «Гарт- 1/П» громадянина Іспанії ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 , який прибув на в'їзд в Україну в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Лужанка» 11.03.2023 близько 17.50. (В ході перевірки інформації, що міститься в базі даних підсистеми «Ризик», встановлено, що відомості про перетинання держаного кордону на в'їзд в Україну 11.03.2024 о 17:45 відносно громадянина Іспанії ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , було внесено під системним іменем та паролем інспектора прикордонної служби 2 категорії - перекладача 2 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) сержанта ОСОБА_3 . Довідково відповідно до розділу 2 в книги прикордонної служби відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) з 08:00 11.03.2024 по 08.00 12.03.2024.
Своїми діями сержант ОСОБА_1 порушила пп. 1 п. 1 ст. 8 ЗУ «Про прикордонний контроль»: уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України надають іноземцю дозвіл на перетинання державного кордону у разі в'їзду в Україну за умови наявності в нього дійсного паспортного документа; відповідно до абз. 4 п. 20 глави 5 розділу II Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України під час виконання завдань прикордонний наряд з перевірки документів зобов'язаний перевіряти документи громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон (в'їжджають/виїжджають та перебувають на визначеній території), з метою встановлення їх дійсності та приналежності відповідній особі, при цьому з'ясовувати наявність або відсутність підстав для тимчасової відмови особі у перетинанні державного кордону (в'їзду/виїзду та перебування на визначеній території). За результатами проведеної перевірки за порушення вимог пункту 20 глави 5 розділу ІІ Інструкції про службу п/н. затвердженої наказом МВСУ 1261 (перевірки документів - прикордонний наряд у складі одного та більше прикордонників, який призначений для перевірки документів у осіб з метою встановлення їх дійсності та приналежності відповідній особі, встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами, в'їзду та перебування на визначенні території, де Державна прикордонна служба України здійснює прикордонний контроль, інші службові дії з охорони державного кордону, а також дослідження за результатами оцінки ризиків документів, що стосуються транспортних засобів, вантажів. У прикордонний наряд призначаються прикордонники, які мають допуск до самостійного несення служби в прикордонному наряді "Перевірка документів". Під час виконання завдань прикордонний наряд з перевірки документів зобов'язаний: перевіряти документи громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон (в'їжджають/виїжджають та перебувають на визначенні території), з метою встановлення їх дійсності та приналежності відповідній особі, при цьому з'ясовувати наявність або відсутність підстав для тимчасової відмови особі у перетинанні державного кордону (в'їзду/виїзду та перебування на визначеній території; здійснювати реєстрацію іноземців, осіб без громадянства та їх паспортних документів у випадках, передбачених чинним законодавством: виявляти недійсні документи, а також документи, що не належать їх пред'явникам, затримувати осіб, які пред'явили такі документи, і негайно доповідати про них по команді: виявляти осіб, яким заборонено в'їзд в Україну або стосовно яких є доручення уповноважених органів державної влади; здійснювати ідентифікацію автомобільних транспортних засобів з метою виявлення серед них викрадених. Також прикордонний наряд з перевірки документів виконує інші завдання та обов'язки, визначені нормативно-правовими актами та актами організаційно-розпорядчого характеру Міністерства внутрішніх справ України. Державної прикордонної служби України), що виразилось у наданні дозволу іноземцю на перетин ДКУ по недійсному паспортному документу, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, тобто допустила порушення правил несення прикордонної служби, вчинене в умовах особливого періоду.
В суді ОСОБА_1 свою вину визнала, розкаялася у вчиненому та обіцяла більше не допускати подібних правопорушень.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях останньої вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, крім її пояснень, підтверджується також протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №147430 від 03.04.2024 (а.с. 1).
На підставі вищевикладеного, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП доведена повністю її поясненнями та матеріалами справи і її дії вірно кваліфіковано за ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, як порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, вчинене в умовах особливого періоду.
Враховуючи вищевикладене, те, що ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, до адміністративної відповідальності притягається вперше, за місцем служби характеризується позитивно, крім того, вчинення даного адміністративного правопорушення не потягло за собою будь-яких негативих наслідків та враховуючи всі обставини справи, встановлені в ході судового розгляду, вважаю застосувати ст. 22 КУпАП та визнати дії ОСОБА_1 малозначними, звільнивши її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а провадження по справі на підставі ч. 2 ст. 284 КУпАП, закрити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 22, 172-18, 283, 284 КУпАП,
постановив:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП та звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а провадження по справі - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя Іван ІЛЬТЬО