14 червня 2024 року
м. Київ
cправа № 904/4342/23
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Бенедисюка І.М. (головуючий), Ємця А.А., Малашенкової Т.М.,
розглянувши клопотання акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз"
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції,
за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України"
на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 30.01.2024 та
постанову Центрального апеляційного господарського суду від 10.04.2024
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України"
до акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз"
про стягнення 2 606 529,81 грн,
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 10.06.2024 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 30.01.2024 та постанову Центрального апеляційного господарського суду від 10.04.2024 зі справи № 904/4342/23 та призначено її до розгляду в засіданні Касаційного господарського суду на 09.07.2024 о 10:00.
Представник акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз" (далі - АТ "ОГС "Криворіжгаз", відповідач) - адвокат Дубовик Світлана Валеріївна (далі - Дубовик С.В.) направила 13.06.2024 через підсистему "Електронний суд" до Верховного Суду клопотання про участь у судовому засіданні, призначеному на 09.07.2024 о 10:00, по справі № 910/4342/23, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України; ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися з використанням власного електронного підпису в системі відеоконференцзв'язку (далі - Система) та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватися в Системі з використанням логіна та пароля чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
Враховуючи необхідність забезпечення балансу між правом сторони щодо участі у судовому засіданні та реалізацією ним процесуальних прав й розглядом господарської справи в розумні строки, з урахуванням технічних можливостей у Касаційного господарського суду, наявні підстави для задоволення клопотання представника АТ "ОГС "Криворіжгаз" - адвоката Дубовик С.В., про участь у судовому засіданні по справі № 904/4342/23, призначеному на 09.07.2024 о 10:00, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись статтями 197, 234 ГПК України, Касаційний господарський суд, -
1. Клопотання представника акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Криворіжгаз" - адвоката Дубовик Світлани Валеріївни, про участь у судовому засіданні по справі № 904/4342/23, призначеному на 09.07.2024 о 10:00, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів- задовольнити.
2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв'язку.
3. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду адвокату Дубовик Світлані Валеріївні необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
5. Роз'яснити, що участь у судовому засіданні у справі № 904/4342/23, призначеному на 09 липня 2024 року о 10:00, відбуватиметься в режимі відеоконференції з урахуванням Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв'язку.
6. Попередити, що відповідно до частини четвертої статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя І. Бенедисюк
Суддя А. Ємець
Суддя Т. Малашенкова