Справа № 358/957/24 Провадження № 3/358/547/24
12 червня 2024 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Романенко К.С., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (м. Богуслав) про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП: НОМЕР_1 , якому у відповідності зі ст. 268 КУпАП роз'яснені його права,
за ст. 173, ст. 173, ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
23 травня 2024 року близько 16 год 10 хв, ОСОБА_1 , перебуваючи по АДРЕСА_1 , ображав грубими нецензурними словами ОСОБА_2 , чим зневажав честь та гідність людини, а також порушив громадський порядок та спокій громадян.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, 23 травня 2024 року близько 16 год 10 хв, ОСОБА_1 , перебуваючи по вул. Любові в м. Богуславі, Обухівського району Київської області, неподалік будинку № 33, ображав грубими нецензурними словами ОСОБА_3 , чим зневажав честь та гідність людини, а також порушив громадський порядок та спокій громадян.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, 23 травня 2024 року близько 16 год 10 хв, ОСОБА_1 , перебуваючи по АДРЕСА_1 , ображав грубими нецензурними словами ОСОБА_4 , чим зневажав честь та гідність людини, а також порушив громадський порядок та спокій громадян.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Особа, щодо якої складені протоколи про адміністративні правопорушення - ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що вказаних людей він не ображав, і не знає, чому вони написали заяви. Винним себе не визнає.
Поліцейський ДОП ВП №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, старший лейтенант поліції Сімаков Сергій Анатолійович в судовому засіданні пояснив, що надійшла колективна заява жителів вул. Любові м. Богуслав, Обухівського району Київської області про те, що ОСОБА_1 , житель вказаної вулиці їх ображав, погрожує, не дає доступу до загальної криниці. Поспілкувавшись із ОСОБА_1 , ним було встановлено, що мотиви такої незадовільної поведінки ОСОБА_1 із сусідами - не зрозумілі, взагалі він упереджено ставиться до всіх сусідів. Неодноразові проведені бесіди із ОСОБА_1 , результатів не дали, тому були складені відповідні адміністративні протоколи.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи, в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно положень ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Заслухавши особу, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, поліцейського, вивчивши матеріали справ про адміністративні правопорушення та докази, які долученні до матеріалів справ, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які проявились у вчиненні дрібного хуліганства та порушенні громадського порядку, тричі вчинив правопорушення, передбачене статтею 173 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173 КУпАП підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 976415 від 12.06.2024; заявою та письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 24.05.2024; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 976414 від 12.06.2024; заявою та письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 24.05.2024; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 976416 від 12.06.2024; заявою та письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 24.05.2024; колективною заявою жителів АДРЕСА_1 від 23.05.2024.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Строки притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Згідно ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, судом не встановлено.
Згідно ст. 35 КУпАП обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення, судом не встановлено.
Вивчивши матеріали справ, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному дослідженні матеріалів справи в їх сукупності, вбачаю в діях ОСОБА_1 склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.173, ст.173, ст. 173 КУпАП, які проявились у вчиненні дрібного хуліганства, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адмінправопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
На підставі викладеного, вищевказані адміністративні справи відносно ОСОБА_1 необхідно об'єднати в одне провадження.
При призначенні виду та міри адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, його ставлення до вчиненого, а тому вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт, що передбачено санкцією ст. 173 КУпАП.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У відповідності до вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 173, 252, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
Об'єднати в одне провадження справи:
- № 358/957/24 провадження № 3/358/547/24 за ст.173 КУпАП;
- № 358/958/24 провадження №3/358/548/24 за ст.173 КУпАП;
- № 358/959/24 провадження №3/358/549/24 за ст.173 КУпАП
в одне провадження відносно правопорушника ОСОБА_1 та присвоїти єдиний унікальний номер справи: № 358/957/24 провадження № 3/358/547/24.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173, ст. 173, ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком на 40 (сорок годин) громадських робіт.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (Стягувач: Державна судова адміністрація України, вул. Липська, 18/5, м.Київ, 01601, Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником, потерпілим або його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Відсутність у постанові в справі про адміністративні правопорушення, як виконавчому документі, у розумінні Закону України «Про виконавче провадження», відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків та його паспортні дані, згідно постанови Верховного Суду від 22 серпня 2018 року у справі № 471/283/17-ц (провадження №61-331св18), у розрізі ст. 18 указаного Закону, не є підставою для повернення державним виконавцем виконавчих документів без прийняття до виконання (відмови у відкритті виконавчого провадження).
Головуючий: суддя К. С. Романенко