Справа № 344/7876/24
Провадження № 3/344/3328/24
12 червня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Ковалюк І.П., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , в.о. директора ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів», ІПН НОМЕР_1 , за ч.2 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи посадовою особою підприємства, вчинив адміністративне правопорушення вимог законодавства про працю, встановлене 04.04.2024 року при проведенні заходу державного нагляду (контролю) в ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» в с. Микитинці, відповідальність за яке передбачено ч, 2 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,а саме: частина перша статті 10 ЗУ № 2136. Норми законодавства про працю, які не суперечать нормам ЗУ № 2136, повинні бути дотримані всіма суб'єктами господарювання. Згідно частини першої статті 115 КЗпП, частини першої статті 24 ЗУ № 108 виплата заробітної плати проводиться регулярно в робочі дні не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Однак, в порушення вимог частини першої статті 10 ЗУ № 2136 в ДП «Івано-Франківський КХП» виплата заробітної плати працівникам проводилася з порушенням умов визначених трудовим, та колективним договором, а саме заробітна плата виплачується нерегулярно, з порушенням строків виплати та виплата всіх сум що належать працівникові при звільненні виплачується не в день звільнення. Позаплановою перевіркою було встановлено, що в ДП «Івано-Франківський КХП» мала місце заборгованість з виплати заробітної плати за період 2018 року - травень 2023 року, мала місце заборгованість з виплати заробітної плати перед 213 працівниками на загальну суму 11558,226 тис. грн. у тому числі перед 193 звільненим працівником у сумі - 8440.426 тис. грн. Приписом від 05.07.2023 №ГІЗ/ІФ/6565/005/П в.о. директора ОСОБА_1 було зобов'язано усунути порушення частини першої статті 10 ЗУ № 2136. Проте, припис від 05.07.2023 року № ПЗ/ІФ/6565/005/П не виконано, так як станом на 04.04.2024 року в ДП «Івано-Франківський КХП» має місце заборгованість з виплати заробітної плати за період 2018 року - травень 2023 року на загальну суму 11445.726 тис. грн. Також, згідно представлених адміністрацією ДП «Івано-Франківський КХП» документів встановлено, що на момент проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) станом на 04.04.2024 року в.о. директора ОСОБА_1 допущено утворення нової заборгованості за період червень 2023 - лютий 2024 р., на загальну суму 699.704 тис. грн. перед 19 працівниками, з них - 149,517 тис. грн. перед 2 звільненими працівниками, чим порушено вимоги частини першої статті 10 ЗУ № 2136.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. Станом на час розгляду справи жодних заяв та клопотань про відкладення розгляду справи від нього до суду не надходило. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч.1 ст. 44 КУпАП адміністративна відповідальність настає за Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу про адміністративне правопорушення №ПЗ/ІФ/3903/005/П/ПТ від 04 квітня 2024 року, актом №ПЗ/ІФ/3903/005 від 04.04.2024 року, іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Відповідно до вимог ч.2 ст.41 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, або ті самі діяння, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.41 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 9, 33, 41, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.41 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106- 605 гривень 60 копійок судового збору.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Іванна КОВАЛЮК