про залишення позовної заяви без руху
10 червня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/3677/24
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Казанчук Г.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РHOKПП НОМЕР_1 ) до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області» (вул. Героїв Рятувальників, буд.3, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 26200; код ЄДРПОУ 08733937) про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 , через свого представника - адвоката Ульянову Юоію Анатоліївну, звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить суд:
- визнати протиправною відмову Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області» у зарахуванні пільгової вислуги років майору міліції ОСОБА_1 до його календарної вислуги років та до стажу служби в міліції;
- зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області» здійснити перерахунок та зарахувати майору міліції ОСОБА_1 відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу в пільговому обчисленні, сформовану за періоди з 03 лютого 1983 року по 22 серпня 1988 року, з 22 серпня 1988 року по 25 червня 1993 року, з 25 червня 1993 року по 30 червня 1998 року, з 30 червня 1998 року по 19 жовтня 1998 року, з 19 жовтня 1998 року по 18 січня 1999 року, з 18 січня 1999 року по 19 липня 1999 року, з 19 липня 1999 року по 14 лютого 2000 року з розрахунку 1,5 року за 1 рік служби;
- зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області» підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області документи для перерахунку ОСОБА_1 пенсії за вислугу років в пільговому обчисленні;
- зобов'язати Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області» підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області документи для перерахунку ОСОБА_1 пенсії за вислугу років в пільговому обчисленні.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно із пунктом 4 частини 5 вказаної статті КАС України, в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Під змістом позовних вимог розуміються запропоновані позивачем способи судового захисту свого права, свободи чи інтересу, які повинні формулюватися максимально чітко і зрозуміло. Обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини. Позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися лаконічно, чітко, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, складають підставу позову. Підстава позову перебуває у нерозривному логічному взаємозв'язку із змістом позовних вимог (з предметом позову). Виклад обставин підстав позову необхідний для визначення тотожності позову та визначення предмета доказування в спорі між сторонами.
Частиною 1 статті 5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Разом з тим, відповідно до частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
У контексті наведеного суддя наголошує, що позовна заява повинна містити максимально чітко і зрозуміло сформовані позовні вимоги.
Натомість прохальна частина позовної заяви не містить посилань, коли мала місце і яку саме відмову відповідача оскаржує до суду позивач. Вказані відомості необхідні також для встановлення відповідності строку звернення позивача з даними позовними вимогами в межах визначених правовими положеннями адміністративного судочинства.
Таким чином, вказані судом недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду уточненого позову, а саме прохальної частини адміністративного позову із зазначенням коли мала місце і яку саме відмову відповідача оскаржує до суду позивач.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Повідомити особу, що подала позовну заяву про необхідність виправити вказані в описовій частині ухвали недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
Роз'яснити особі, що подала позовну заяву, що у разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у встановлений строк, остання буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала судді набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.П. КАЗАНЧУК