Україна
Донецький окружний адміністративний суд
13 червня 2024 року Справа№200/2140/24
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Загацької Т.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, 3, м.Слов'янськ, Донецька область, 84122, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому просить суд:
- визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у нарахуванні та виплати з 01.03.2024 доплати до пенсії у сумі 2000 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецької області перерахувати та виплачувати з 01.03.2024 щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області з безпідставного зменшення при перерахунку пенсії за вислугою років МВС з 01.03.2024 згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», основного розміру пенсії з 77% до 70% від розміру грошового забезпечення;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецької області при здійснені перерахунку пенсії за вислугу років з 01.03.2024 на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» застосувати основний розмір пенсії 77% від грошового забезпечення згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №6636/Д від 20.06.2023 та виплатити різницю недоотриманої пенсії починаючи з 01.03.2024.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15.11.2023 у справі №200/4981/23 здійснило перерахунок пенсії позивача, однак припинило нарахування та виплату позивачу доплату на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 у розмірі 2000,00 грн. Крім того, позивачу зменшено розмір відсотку грошового забезпечення з 77% до 70%. Вказане слугувало підставою для звернення до адміністративного суду з даним позовом.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15.04.2024 відкрито спрощене провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.
Відповідач проти позову заперечив. Надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 передбачає, що особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018, установлюється щомісячна доплата у сумі 2000 грн, проте вказана доплата не виплачується у разі, коли пенсія перераховувалась після 01.03.2018, крім випадків, коли розмір пенсії після перерахунку збільшився менше ніж на 2000 грн. У такому разі щомісячна доплата встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру. Після перерахунку пенсії позивача її розмір збільшився більше як на 2000 грн, тому відсутні підстави для виплати позивачу щомісячної доплати до пенсії у сумі 2000 грн.
Крім того, вказав, що Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року № 1166-VII внесено зміни до статті 13 Закону № 2262, згідно яких максимальний розмір пенсії за вислугу років, не повинен перевищувати 70 % сум грошового забезпечення за будь-якою із підстав зазначеною в статті 63 Закону № 2262. Враховуючи, що будь яких зобов'язань щодо проведення перерахунку пенсії виходячи з 77 % сум грошового забезпечення рішенням на Головне управління не покладено, перерахунок проведено з урахуванням 70% сум грошового забезпечення.
З вказаних підстав просив у задоволенні позову відмовити.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , є пенсіонером органів внутрішніх справ України, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Донецькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, яка була призначена у розмірі 82% грошового забезпечення.
З 01.07.2021 позивачу встановлено щомісячну доплату до пенсії 2000,00 грн., передбачену пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України №713 від 14.07.2021 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", що також підтверджено витягом з пенсійної справи позивача.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 15.11.2023 у справі №200/4981/23, зокрема, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 01.12.2019, на підставі довідки ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» №6636/Д від 20.06.2023, про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року з урахуванням фактично виплачених коштів.
Головне управління ПФУ в Донецькій області виконало рішення суду та здійснило перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019. При цьому, припинило нарахування та виплату позивачу доплату до пенсії 2 000,00 грн. відповідно до постанови КМУ №713 від 14.07.2021, як вбачається з витягу з пенсійної справи позивача.
Листом Головного управління ПФУ в Донецькій області від 05.04.2024 №7989-5629/П-02/8-0500/24 повідомлено на звернення позивача, що перерахунок пенсії проведено відповідно до Постанови № 103 з урахуванням 70% відповідних сум грошового забезпечення. Відповідно до Постанови № 713 з 01.07.2021 позивачу встановлено щомісячну доплату у розмірі 2000,00 грн. На виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15.11.2023 по справі № 200/4981/23, яке набрало законної сили 01.02.2024, проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №6636/Д ДУ ТМО МВС України по Львівській області від 20.06.2023 в лютому 2024 року. Враховуючи, що розмір пенсії з 01.12.2019 переглядався та різниця між розмірами становила 2000,00 грн, виплату щомісячної доплати відповідно до Постанови № 713 припинено з 01.03.2024.
Не погодившись із перерахунком пенсії виходячи з 70% грошового забезпечення, а також припиненням пенсійним органом виплати після проведеного перерахунку пенсії на виконання рішення суду доплати до пенсії 2000,00 грн., позивач звернувся з адміністративним позовом до суду.
Щодо зменшення відсотку грошового забезпечення, суд зазначає наступне.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції Закону на момент призначення пенсії) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Пунктом 8 розділу II Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 01.10.2011, та пунктом 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", який набрав чинності з 01.05.2014, до ч.2 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" було внесено зміни та цифри "90" замінено цифрами "80" та цифри "80" замінено цифрами "70" відповідно.
Таким чином, внесено зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом, у разі реалізації ними такого права.
При цьому, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії (з 85% до 70% сум грошового забезпечення) відбулася вже після призначення позивачу пенсії.
Суд зазначає, що внесені Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" зміни до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення стосуються порядку призначення пенсії військовослужбовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років та по інвалідності військовослужбовцям є стаття 63 Закону № 2262-ХІІ.
Однак, вказаною статтею не передбачено зменшення основного розміру пенсії у разі проведення її перерахунку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що при перерахунку пенсії військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Вказана позиція узгоджується зі змістом рішення Верховного Суду від 04 лютого 2019 року по зразковій справі №240/5401/18, залишеного без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16 жовтня 2019 року, яка враховується судом при вирішенні даної справ відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України.
Тому, дії відповідача, які полягають у зменшенні розміру пенсії з 82 % грошового забезпечення до 70% грошового забезпечення при проведенні перерахунку позивачу з 01.12.2019 є протиправними, а позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що у квітні 2018 року позивачу проведено перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) з урахуванням 70 % відповідних сум грошового забезпечення з 01.01.2016.
На виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15.11.2023 по справі № 200/4981/23, яке набрало законної сили 01.02.2024, було проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №6636/Д ДУ ТМО МВС України по Львівській області від 20.06.2023 в лютому 2024 року. Пенсія була обчислена з розміру 70 % грошового забезпечення, що підтверджується наявним в матеріалах справи витягом з пенсійної справи позивача.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про задоволення позову в межах заявлених позовних вимог в цій частині.
Щодо позовних вимог в частині припиненням пенсійним органом виплати після проведеного перерахунку пенсії на виконання рішення суду доплати до пенсії 2 000,00 грн., суд зазначає наступне.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КМУ. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
П.1 постанови КМУ "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 № 713 установлено з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до ст.13, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018, щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн., яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до ст.13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01.03.2018, розмір якої обчислено відповідно до ст. 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата, встановлена абз.1 і 2 цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 грн., щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01.07.2021.
П.3 постанови КМУ "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713 встановлено Пенсійному фонду України забезпечити встановлення з 01.07.2021 виплат, передбачених п. 1 і 2 цієї постанови, а також виплат, передбачених абз.2 п.1 постанови КМУ від 28.07.2010 № 656 "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій" для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, за матеріалами пенсійних справ.
Виходячи із наведених норм слідує, що постановою КМУ "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 № 713 встановлено, зокрема, для осіб, яким призначено пенсію до 01.03.2018, щомісячну доплату в сумі 2000 грн., яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, при цьому обумовлено, що наведена доплата не виплачується у разі, коли пенсія переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 грн. У такому випадку щомісячна доплата встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом Постанови № 713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абз.3 п.1 Постанови № 713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. до розмірів пенсій, визначених відповідно до ст.13, 21 і 36 Закону № 2262, має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262 на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення Постанови № 713, а саме зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, визначених на законних підставах.
Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.
Така правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22, яку суд враховує в силу вимог ч.5 ст.242 КАС України.
З матеріалів справи вбачається, що пенсія позивачу призначена до 01.03.2018 та з 01.12.2019 відповідачем позивачу здійснений перерахунок пенсії на підставі рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15.11.2023 по справі № 200/4981/23.
При цьому, перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.
Отже, враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо не нарахування та не виплати щомісячної доплати до пенсії згідно з п.1 постанови КМУ від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" є протиправними.
Таким чином, щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000 грн позивачу слід нарахувати та виплатити з 01.03.2024.
Позовні вимоги в частині про виплату різниці недоотриманої пенсії, задоволенню не підлягають, оскільки що відповідачем ще не здійснено перерахунку пенсії на виконання цього судового рішення, тому права позивача в цій частині не є порушеними.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку що дії відповідача не відповідають критеріям зазначеним у ч.2 ст. 2 КАС України.
Позовні вимоги в частині щодо здійснення проведення перерахунку пенсії позивача згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №6636/Д від 20.06.2023 задоволенню не підлягають, оскільки дана вимога була предметом розгляду в рішенні Донецького окружного адміністративного суду від 15.11.2023 по справі №200/4981/23.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10.02.2010, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п.1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 09.12.1994, серія A, № 303-A, п. 29).
Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Судом встановлено, що позивач отримує пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, яка була призначена у розмірі 82% грошового забезпечення, що підтверджено витягом з пенсійної справи позивача, а не 77%, як помилково зазначено в позовній заяві.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, висновків Верховного Суду, з метою ефективного поновлення порушених прав позивача у спірних відносинах, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог, шляхом:
визнання протиправним дій Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у нарахуванні та виплати з 01.03.2024 доплати до пенсії у сумі 2000 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб»;
зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецької області нарахувати та виплатити з 01.03.2024 щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713, з урахуванням проведених раніше виплат;
визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо зменшення при перерахунку пенсії за вислугою років МВС основного розміру пенсії до 70% від розміру грошового забезпечення;
зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецької області здійснити перерахунок та виплату призначеної пенсії в основному розмірі 82% сум грошового забезпечення, починаючи з 01.03.2024.
Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що за наведених у позовній заяві мотивів і підстав позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Згідно з положеннями частини 3 статті 139 КАС при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Позивачем був сплачений судовий збір у сумі 2422,40 грн. відповідно до наявної в матеріалах справи квитанції. З урахування того, що суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з відповідача - ГУ ПФУ в Донецькій області підлягає стягненню на користь позивача судовий збір у розмірі 1615,00 грн.
Керуючись ст.ст. 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132, 159-161, 164, 192-194, 224-228, 241-247, 255, 253-263, 293-295 КАС України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, 3, м.Слов'янськ, Донецька область, 84122, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 з 01.03.2024 доплати до пенсії у сумі 2000 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецької області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 01.03.2024 щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713, з урахуванням проведених раніше виплат.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо зменшення при перерахунку пенсії за вислугою років МВС ОСОБА_1 основного розміру пенсії до 70% від розміру грошового забезпечення.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецької області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату призначеної пенсії в основному розмірі 82% сум грошового забезпечення, починаючи з 01.03.2024.
В задоволені решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області судовий збір в розмірі 1615,00 грн.
Повний текст рішення складено та підписано 13.06.2024.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Т.В.Загацька