Справа №2318/4672/12
1-в/705/236/24
13 червня 2024 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючої - судді ОСОБА_1
секретаря судового засідання ОСОБА_2
за участю представника Уманського РУП ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані подання Уманського РУП ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 1) 22.03.2010 року Уманським міськрайонним судом Черкаської області за ч. 2 ст. 309 КК України до 3 років позбавлення волі; 2) 03.10.2012 року Уманським міськрайонним судом Черкаської області за ч. 2 ст. 307 КК України до 6 років позбавлення волі з конфіскацією частини належного йому майна. Відповідно до ст. 71 КК України за сукупністю вироків до призначеного покарання з невідбутого покарання за вироком Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 22.03.2010 року за ч. 2 ст. 309 КК України у вигляді 3 років позбавлення волі приєднати 3 місяці позбавлення волі, і остаточно призначено до відбуття 6 років 3 місяці позбавлення волі з конфіскацією частини належного йому майна, звільнений із Старобабанівської виправної колонії №92 - 25.01.2019 року,-
З подання Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, вбачається, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі, з Старобабанівської виправної колонії №92, прибув на постійне місце проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , протягом тривалого часу не працевлаштувався, на шлях виправлення не став, веде антигромадський спосіб життя, вчиняє правопорушення, вперто не бажає ставати на шлях виправлення
Так, 02.04.2024 року о 10 год. 00 хв. ОСОБА_4 перебуваючи в громадському місці, по АДРЕСА_2 , перебував в п'яному вигляді в громадському місці, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП, за що був притягнений до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 51 гривня.
02.04.2024 року гр. ОСОБА_4 було винесено попередження про припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду, як особі формально під падаючій під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», крім того, останній попереджений про необхідність працевлаштування та недопущення в подальшому вчинення будь-яких правопорушень.
16.04.2024 року о 17 год. 00 хв. по АДРЕСА_3 , гр. ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності та оголошено попередження.
16.04.2024 року гр. ОСОБА_4 було винесено попередження про припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду, як особі формально під падаючій під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», крім того, останній попереджений про необхідність працевлаштування та недопущення в подальшому вчинення будь-яких правопорушень.
20.04.2024 року о 23 год. 00 хв. по АДРЕСА_4 гр. ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 182 ч. 1 КУпАП, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності та оголошено попередження.
20.04.2024 року гр. ОСОБА_4 було винесено попередження про припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення у відношенні нього адміністративного нагляду, як особі формально під падаючій під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», крім того, останній попереджений про необхідність працевлаштування та недопущення в подальшому вчинення будь-яких правопорушень.
На даний час, ОСОБА_4 ніде не працює, продовжує вести антигромадський спосіб життя, останньому виносились попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду, однак він висновків не зробив, відношення до своєї поведінки та ведення способу життя не змінив, та продовжує вчиняти адміністративні правопорушення у сфері дорожнього руху, вперто не бажає ставати на шлях виправлення, а тому потребує більш суворого нагляду зі сторони поліції.
Вважають за доцільне встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд, відповідно до ст.ст. 3, 4, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», оскільки останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став.
Із змісту ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» видно, що адміністративний нагляд встановлюється над такими особами коли вони незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Вивчивши подання, вислухавши представника Уманського РУП ОСОБА_3 , який підтримав подання, а також пояснення ОСОБА_4 , який не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, суд вважає, що подання є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Встановити адміністративний нагляд відносно раніше судимого гр.ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , строком на один рік.
Встановити на раніше судимого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обмеження, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а саме:
-заборонити перебування в місцях вживання спиртних напоїв кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де продають алкогольні напої на розлив;
-заборонити виїзд за межі Уманського району в особистих справах без дозволу Національної поліції України.
На ухвалу може бути подана апеляція до Черкаського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_5