смт Зарічне
13 червня 2024 року Справа № 561/897/24
Суддя Зарічненського районного суду Рівненської області Зейкан Н.М., розглянувши матеріали, що надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 ) НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, військовослужбовця, військовий квиток Серії НОМЕР_2 , за ч. 2 ст. 172-18 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ЧПЦ №282354 від 02 червня 2024 року, військовослужбовець ОСОБА_1 01 червня 2024 року о 11:20 год,., перебуваючи у прикордонному наряді «Пост спостереження», в умовах особливого періоду - під час воєнного стану, службу належним чином згідно графіку не ніс, обов'язки, передбачені не виконував, в результаті чого солдат за призовом ОСОБА_2 перебував у місці відпочинку, а не на місці несення служби.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину свою не визнав. Суду пояснив, що до прикордонного наряду «Пост спостереження», в якому він ніс службу, були залучені інші військовослужбовці прикріплені з НОМЕР_3 прикордонного загону. Військовослужбовці з іншої військової частини доставлені для спільного несення служби в нетверезому стані. Він не має жодних повноважень організовувати порядок несення служби військовослужбовцями іншої військової частини. Просив звільнити його від адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У силу п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП, обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події та складу адміністративного правопорушення. Наявність складу адміністративного правопорушення доводиться шляхом надання доказів.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-18 КУпАП, а саме те, що він, перебуваючи у прикордонному наряді «Пост спостереження» не виконував належним чином обов'язки, передбачені прикордонним нарядом.
Обов'язки прикордонних нарядів визначаються інструкцією про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом МВС України від 19.10.2015 року.
Проте, в протоколі про притягнення ОСОБА_1 не зазначено будь-яких норм вищевказаної інструкції, які порушив ОСОБА_1 .
Будь-яких інших доказів вчинення ОСОБА_1 адмінправопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-18 КУпАП, суду не надано.
Статтею 62 Конституції України закріплений принцип презумпції невинуватості, який передбачає, що ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість, а також, що всі сумніви стосовно доведеності вини особи, мають тлумачитись на її користь.
Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі та в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
З огляду на викладене, провадження у справі про адміністративні правопорушення підлягає закриттю з підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ч.2 ст.172-18 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-18 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адмінправопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду, в десятиденний термін з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги, через Зарічненський районний суд Рівненської області.
Суддя Н. М. Зейкан