Єдиний унікальний номер 728/1327/24
Номер провадження 3/728/636/24
12 червня 2024 року м. Бахмач
Бахмацький районний суд Чернігівської області у складі головуючої судді Роздайбіда О.В., при секретарі Петренко О.Г.,
розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 (м.Бахмач) Ніжинського РУП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_2 , -
за ч.2 ст.187 КУпАП, -
11 травня 2024 року близько 23.15 години громадянин ОСОБА_1 під час перевірки за адресою АДРЕСА_1 був відсутній, чим порушив умови і обмеження адміністративного нагляду, встановленого постановою Бахмацького районного суду від 22.06.23 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, при цьому був повідомлений належним чином.
Враховуючи, що про час та місце розгляду справи ОСОБА_1 був повідомлений своєчасно та належним чином, і від нього не надійшла заява про відкладення розгляду справи, суд вважає за необхідне розглянути справу за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адмінстративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
За приписами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно КУпАП суд розглядає справу в межах протоколу про адміністративне правопорушення і наданих сторонами доказів.
Протокол про адміністративне правопорушення є актом обвинувачення і повинен містити конкретне обвинувачення, виходячи з поняття адміністративного правопорушення відповідно до вимог КУпАП. При цьому суд не має права брати на себе функцію обвинувачення та у будь-який спосіб конкретизувати зміст обвинувачення, вказаного у протоколі, що слідує із загальних засад судочинства, закріплених у ст. 129 Конституції України.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Судом встановлено, що постановою Бахмацького районного суду Чернігівської області від 22 червня 2023 року ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік.
Закріплена заборона виходити з будинку за АДРЕСА_3 .
Але, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 у вказаний в протоколі час був відсутній за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_1 , що не охоплюється обмеженнями, які встановлені адміністративним наглядом і виключає відповідальність за інкриміноване діяння.
Крім того, в протоколі ОСОБА_1 виклав пояснення про незгоду з протоколом, оскільки був дома та перевірок ніяких не було.
Частиною 2 статті 187 КУпАП передбачена відповідальність, зокрема і за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
При цьому, до протоколу не додано постанову про притягнення до адмінвідповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 187 КУпАП
Згідно вимог ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, а також обставини, що виключають провадження у справі про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що наявні всі підстави для закриття провадження у справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 1, 9, 23, 33, 187, 247, 276-285, 294 КУпАП, суд, -
Закрити провадження у справі щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Роздайбіда