Справа № 726/1457/24
Провадження №2-о/726/76/24
Категорія 4
13.06.2024 м. Чернівці
Садгірський районний суд м. Чернівці у складі: головуючого судді Проскурняка І. Г. за участю секретаря судових засідань Богонос Г.Й., присяжних Пилип Н.О. та ОСОБА_1 , адвоката Марочко Л.І. розглянувши заяву ОСОБА_2 , заінтересована особа Орган опіки та піклування, в особі виконавчого комітету Чернівецької міськради про визнання ОСОБА_3 не дієздатним,-
В провадженні Садгірського районного суду м.Чернівці знаходиться заява ОСОБА_2 заінтересована особа Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Чернівецької міськради про визнання ОСОБА_3 не дієздатним.
Заявник при зверненні до суду заявив клопотання про призначення по справі амбулаторну судово - психіатричну експертизу психічного стану ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Садгірським РВ УМВС України 19.07.2001 року, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 у справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа - Орган опіки та піклування виконавчого комітету Чернівецької міської ради про визнання особи не дієздатною.
Проведення експертизи доручити судово - психіатричному експерту Чернівецької філії судово - психіатричної експертизи ДУ « Інститут психіатрії, судово - психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України» ( місцезнаходження: 58005, м. Чернівці, вул.Еріха Кольбенгаєра,2), на вирішення якого поставити наступні питання:
Чи страждає ОСОБА_3 психічним розладом, якщо так, яким саме?
Чи є захворювання ОСОБА_3 хронічним і стійким?
Чи здатний ОСОБА_3 внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу усвідомлювати значення своїх дій та ( або) керувати ними?
Зобов'язати ОСОБА_2 забезпечити явку ОСОБА_3 в Чернівецьку філію судово - психіатричних експертиз ДУ «Інституту психіатрії, судово - психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України», для проведення судово- психіатричної експертизи.
Надати експертам дозвіл на доступ до медичної документації, щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Садгірським РВ УМВС України 19 липня 2001 року, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , яка знаходиться в ОКНГІ «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» (58005, м.Чернівці, вул.Еріха Кольбенгаєра, 2).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.. 384, 385 КК України за відмову від проведення експертизи та за дачу завідомо неправдивого висновку.
Надати в розпорядження експертам матеріали цивільної справи.
Оплату роботи експертів віднести за рахунок держави.
До отримання висновку даної експертизи провадження по справі зупинити.
В судове засіданні сторони не з'явилися. Заявник ОСОБА_2 та його представник ОСОБА_4 спрямували до суду заяву про розгляд справи без їх участі та просили призначити по справі судово - психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_3
Адвокат Марочко Л.І. не заперечувала проти призначення експертизи для визначення психічного стану ОСОБА_3 .
Представник заінтересованої особи Спенул О.М. спрямувала до суду заяву про розгляд справи без її участі та повідомила, що не заперечує проти призначення судово - психіатричної експертизи.
Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я особи призначає для встановлення її психічного стану судово - психіатричну експертизу.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що клопотання обгрунтоване та підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.298 ЦПК України, суд, -
Клопотання ОСОБА_2 - задовольнити.
Призначити по справі амбулаторно судово - психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Садгірським РВ УМВС України 19.07.2001 року, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 у справі за завою ОСОБА_2 , заінтересована особа - Орган опіки та піклування виконавчого комітету Чернівецької міської ради про визнання особи не дієздатною.
Проведення експертизи доручити судово - психіатричному експерту Чернівецької філії судово - психіатричної експертизи ДУ « Інститут психіатрії, судово - психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України» ( місцезнаходження: 58005, м.Чернівці, вул.Еріха Кольбенгаєра,2), на вирішення якого поставити наступні питання:
Чи страждає ОСОБА_3 психічним розладом, якщо так, яким саме?
Чи є захворювання ОСОБА_3 хронічним і стійким?
Чи здатний ОСОБА_3 внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу усвідомлювати значення своїх дій та ( або) керувати ними?
Зобов'язати ОСОБА_2 забезпечити явку ОСОБА_3 в Чернівецьку філію судово - психіатричних експертиз ДУ «Інституту психіатрії, судово - психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України, для проведення судово- психіатричної експертизи.
Надати експертам дозвіл на доступ до медичної документації, щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Садгірським РВ УМВС України 19 липня 2001 року, місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , яка знаходиться в ОКНГІ «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» (58005, м.Чернівці, вул.Еріха Кольбенгаєра, 2).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.. 384, 385 КК України за відмову від проведення експертизи та за дачу завідомо неправдивого висновку.
Надати в розпорядження експертам матеріали цивільної справи №726/1457/24.
Оплату роботи експертів віднести за рахунок держави.
До отримання висновку даної експертизи провадження по справі №726/1457/24 за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа Орган опіки та піклування, в особі виконавчого комітету Чернівецької міськради про визнання ОСОБА_3 не дієздатним - зупинити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Чернівецького апеляційного суду.
Головуючий суддя І. Г. Проскурняк
Присяжний Пилип Н.О.
Присяжний Василов В.В.