13.06.2024
Провадження №3/389/747/24
ЄУН 389/1838/24
13 червня 2024 року місто Знам'янка
Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Галина Володимирівна, розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу поліції №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , громадянина України, не працює, проживає по АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, -
28 травня 2024 року до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.5 ст.126 КУпАП.
В ході судового розгляду, перевіривши надані матеріали вважаю, що вони підлягають поверненню до Відділу поліції №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області.
Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Складання протоколу, оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення - це процесуальні дії суб'єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та в силу положень ст. 251 КУпАП, є предметом оцінки суду у сукупності з іншими доказами при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Відповідно до положень ст.255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ.
Пункт п.2.1 «А»Правил дорожнього руху передбачає, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Частини 2-4 ст.126 КУпАП передбачає відповідальність за: керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом ; керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами ; керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Частина 5 ст.126 КУпАП передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
При ознайомленні з матеріалами справи встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 544191 від 24 травня 2024 рокуне дотримано вимоги статті 256 КУпАП, а саме: вказано, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП, в той же час до протоколу не долучено доказів того, що ОСОБА_1 був піддааний адміністративному стягненню за аналогічне порушення повторно протягом року, а чинним КУпАП не надано права суду на самостійну перекваліфікацію вчиненого діяння, відсутні передбачені законом підстави для самостійного збирання доказів. Отже, посадовою особою, відповідальною за складання протоколу про адміністративне правопорушення, не вірно кваліфіковано скоєне ОСОБА_1 правопорушення.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.35 КУпАП, обставинами, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаються: повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню; вчинення правопорушення особою, яка раніше вчинила кримінальне правопорушення.
Таким чином, зазначені недоліки перешкоджають об'єктивному з'ясуванню обставин справи.
Частинами 1, 3 ст. 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Зазначені недоліки при оформленні та передачі матеріалів до суду для розгляду є істотними і не можуть бути усунуті в судовому засіданні, роблять неможливим подальший розгляд справи та винесення судом законного і обґрунтованого рішення. Відтак, матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, ч.2 ст.154 КУпАП підлягають поверненню для належного оформлення.
Керуючись п.2 ст. 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, повернути до Відділу поліції №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області (місцезнаходження: вул.Київська, 25, м.Знам'янка, Кіровоградської області) для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Г.В. Берднікова