Справа № 366/1706/24
Провадження № 1-в/366/39/24
12.06.2024 смт. Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області ОСОБА_1 , перевіривши матеріали подання начальника відділення поліції №1 (смт. Іванків) Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_2 , про продовження адміністративного нагляду
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимій, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судима,
Начальник відділення поліції №1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_2 звернувся в суд з поданням, у якому просить продовжити ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном на 6 місяців та запропонував встановити їй такі обмеження:
Заборонити виходити за межі місця постійного проживання з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв.;
Зобов'язати з'являтись до відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області що четверга кожного місяця для реєстрації з 09 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.
Подання мотивоване тим, що постановою Іванківського районного суду від 14.06.2023 відносно ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд терміном 1 рік з покладенням обов'язків. За цей час ОСОБА_3 неодноразово притягалась до адміністративної відповідальності, висновків для себе не зробила та продовжує вчиняти правопорушення.
Розглянувши подання, суддя приходить до висновку, що воно не відповідає вимогам Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) та підлягає поверненню для усунення недоліків, з огляду на таке.
Зазначений Закон визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки.
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з положеннями п. «в» ч.1 ст.4 Закону, підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 5 Закону, разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 6 Закону, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до п. 3 постанови пленуму ВСУ від 28.03.1986 № 3 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлене лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився.
З наведеного вбачається, що підставами для продовження адміністративного нагляду відносно особи, є, крім іншого, наявність встановленого відносно особи адміністративного нагляду. Ця обставина підлягає доказуванню особою, яка звертається з відповідним поданням, шляхом долучення до матеріалів подання судового рішення про встановлення адміністративного нагляду.
Крім цього, умовою встановлення адміністративного нагляду є незакінчений строк попереднього нагляду.
Поряд з цим, в наданих матеріалах подання відсутнє рішення суду, відповідно до якого відносно ОСОБА_3 встановлений адміністративний нагляд. Про це зазначається лише в самому поданні та деяких долучених до нього матеріалах.
Відповідно до ч. 8 ст. 5 Закону, постанова судді надсилається для виконання начальнику органу Національної поліції України за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.
Таким чином, оскільки начальник відділення поліції стверджує про те, що відносно ОСОБА_3 встановлений адміністративний нагляд, він не позбавлений можливості долучити до подання відповідне судове рішення.
Відсутність судового рішення позбавляє суддю можливості надати оцінку обставинам, які підлягають перевірці при вирішенні питання про продовження адміністративного нагляду.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, що подання не відповідає вимогам Закону, тому, його слід повернути для належного оформлення.
При належному оформленні та повторному направленні подання до суду слід звернути увагу на те, що уразі, якщо на час повторного направлення подання закінчиться строк попереднього адміністративного нагляду, начальнику поліції слід звертатись з поданням про встановлення адміністративного нагляду, а не його продовження.
Керуючись ст.ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя
Подання начальника відділення поліції №1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_2 , про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_3 , повернути для належного оформлення.
При повторному направленні подання до суду врахувати обставини, наведені в мотивувальній частині цієї постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1