06 червня 2024 рокуСправа №160/7763/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В. М.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
26 березня 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просить:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, яка вбачається з листа від 22.02.2024 року № 11182-5097/С-01/8-0400/24, щодо нездійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з врахуванням даних персоніфікованого обліку осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування з 01.04.2008 року по 28.02.2019 року для обчислення пенсії;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 26.01.2024 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 із врахуванням даних персоніфікованого обліку осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування з 01.04.2008 року по 28.02.2019 року для обчислення пенсії.
В обґрунтування позову позивач зазначила, що вона перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, отримую пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
26 січня 2024 року ОСОБА_1 звернулася з заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просила здійснити їй перерахунок пенсійного забезпечення відповідно до частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 22.02.2024 року №11182-5097/С-01/8-0400/24 повідомлено позивачеві, що її пенсію обчислено відповідно до статей 27 і 28 Закону №1058 виходячи із заробітної плати за період роботи з 01.08.1982 по 31.07.1987 та за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування з 01.07.2000 року по 31.03.2008 року.
ОСОБА_1 вважає протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо нездійснення перерахунку її пенсії з урахуванням даних персоніфікованого обліку осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування з 01.04.2008 року по 28.02.2019 року для обчислення пенсії, у зв'язку з чим звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26 березня 2024 року для розгляду адміністративної справи №160/7763/24 визначено суддю Олійника В.М.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 березня 2024 року провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
28 березня 2024 року на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області направлено ухвалу про відкриття провадження по справі та примірник позовної заяви з додатками.
29 березня 2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області отримано ухвалу про відкриття провадження по справі та примірник позовної заяви з додатками, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа в системі "Електронний суд", яка міститься в матеріалах справи.
Протягом строку, визначеного в ухвалі про відкриття провадження, відповідач відзиву на позовну заяву не надав, із заявами та клопотаннями на адресу суду не звертався.
Відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Відповідно до частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи вищезазначене, суд вирішив розглянути справу за наявними матеріалами.
Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 - позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
26 січня 2024 року ОСОБА_1 звернулася з заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просила:
здійснити перерахунок її пенсійного забезпечення відповідно до частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням данних у пенсійній справі;
повідомити, які складові показники пенсійної справи враховувалися під час призначення та подальших перерахунків пенсії, а саме коефіцієнт заробітної плати, стаж, який врахований при розрахунку;
надати підстави неврахування стажу згідно трудової книжки, якщо таке неврахування мало місце;
повідомити, чи враховувалася заробітна плата до 2000 року, згідно довідок;
врахувати всі обставини, які мають значення для правильного розрахунку її розміру.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 22.02.2024 року №11182-5097/С-01/8-0400/24 повідомлено позивачеві про наступне.
«Ви отримуєте пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
За кожний повний рік страхового стажу понад 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого абзацом першим цієї частини (розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом).
При цьому пунктом 4-1 розділу XV "Прикінцевих положень" Закону №1058 передбачено, що для осіб, яким пенсія призначена до набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", крім тих, яким після набрання чинності зазначеним Законом здійснювався перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, збільшення пенсії, передбачене абзацом другим частини першої статті 28 цього Закону, встановлюється за кожний повний рік страхового стажу понад 20 років жінкам.
Частиною 2 статті 28 Закону №1058 передбачено, що для осіб, які досягли віку 65 років мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Законом України від 03 листопада 2022 року №2710-ІХ "Про Державний бюджет України на 2023" з 1 січня 2023 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлено на рівні 2093,00 грн.
Розмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально залежно від набутого ним страхового стажу та отриманої заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески.
При обчисленні пенсії для кожного пенсіонера розраховується коефіцієнт страхового стажу (залежно від кількості відпрацьованих місяців) та коефіцієнт заробітної плати, який обчислюється шляхом ділення фактичної заробітної плати застрахованої особи на величину середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, за відповідний період у розрізі кожного місяця.
За інформацією відділу перерахунків пенсій №2 пенсійну справу перевірено.
Ваш страховий стаж зарахований по 31.03.2019, складає 49 років 3 місяці 13 днів.
Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1 % складає 0,49250.
Пенсію обчислено відповідно до статей 27 і 28 Закону №1058 виходячи із заробітної плати за період роботи з 01.08.1982 по 31.07.1987 та за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування з 01.07.2000 по 31.03.2008.
Індивідуальний коефіцієнт Вашої заробітної плати після оптимізації становить 0,75823.
З 01 березня 2023 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року № 168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верст населення у 2023 році" перерахунок пенсій за віком проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії у розмірі 1,197.
Згідно із пунктом 7 Постанови №168 особам у віці від 65 років і більше, які не працюють (не провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), страховий стаж яких становить не менше ніж 30 років у жінок, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону № 1058, та у яких розмір пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону №1058, абзацу першого частини першої, частини другої статті 28 Закону №1058 не досягає 3120 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.
Середньомісячний заробіток для обчислення Вашої пенсії з урахуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням коефіцієнтів збільшення в розмірі 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 та 1,197 складає 5614,72 грн. (3764,40 грн. х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 = 7405,03 х 0,75823).
Ваш середньомісячний заробіток збільшено на коефіцієнт 1,197, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року №168.
Загальний розмір пенсійної виплати станом на 01.02.2024 складає 4026,97 грн., у тому числі:
2765,25 грн. - основний розмір пенсії (5614,72 грн. х 0,49250);
74,75 грн. - доплата 65-річним до 40 % МЗП згідно із ч. 2 ст. 28 Закону № 1058;
280,00 грн. - доплата 65-річним до 3120,00 грн. з 01.03.2023;
606,97 грн. - доплата за 29 років понаднормового стажу згідно з частиною 1 абзацу 2 статті 28 Закону № 1058;
300,00 грн. - компенсаційна виплата 70-річним. Розмір пенсії встановлений і виплачується вірно.
Відповідно до пункту 8 розділу V постанови правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 18.06.2014 року №10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 8 липня 2014 року № 785/25562, інформація з Реєстру застрахованих осіб надається територіальними органами Пенсійного фонду України в паперовій формі:
застрахованій особі особисто при пред'явленні паспорта (іншого документа, що посвідчує особу), документа, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта, або свідоцтва про загальнообов'язкове соціальне страхування чи пенсійне посвідчення;
у разі якщо застрахованою особою є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, - батькам, опікуну, піклування, при пред'явленні документів, що дають змогу територіальному органу Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу та її законного представника чи піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування, а також документів, що підтверджують статус законного представника застрахованої особи чи її піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування (відповідне посвідчення, свідоцтво про народження, рішення суду тощо);
представнику застрахованої особи чи страхувальника - при пред'явленні документів, що посвідчують особу представника та її повноваження діяти від імені особи, яку він представляє, а також засвідчених копій документів, що дають змогу територіальними органами Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу, страхувальника.
Враховуючи вищевикладене, надати довідку ОК-5 не має законних підстав».
ОСОБА_1 вважає протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо нездійснення перерахунку її пенсії з урахуванням даних персоніфікованого обліку осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування з 01.04.2008 року по 28.02.2019 року для обчислення пенсії, у зв'язку з чим звернулася до суду з цим позовом.
Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами пунктів 1, 6 частини 1 статті 92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за цим законом призначаються наступні види державних пенсій: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.
З 01.01.2004 року набрав чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Статтею 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено такі види пенсійних виплат: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Згідно з пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення".
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Згідно абзацу 2 пункту 16 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.
Отже, умови виплати пенсії за віком регулюються нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Суд під час вирішення спору враховує, що листом позивача повідомлено, що середньомісячний заробіток для обчислення пенсії з урахуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням коефіцієнтів збільшення в розмірі 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 та 1,197 складає 5614,72 грн. (3764,40 грн. х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 = 7405,03 х 0,75823).
Середньомісячний заробіток збільшено на коефіцієнт 1,197 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року №168.
Загальний розмір пенсійної виплати станом на 01.02.2024 складає 4026,97 грн., у тому числі:
2765,25 грн. - основний розмір пенсії (5614,72 грн. х 0,49250);
74,75 грн. - доплата 65-річним до 40 % МЗП згідно із ч. 2 ст. 28 Закону № 1058;
280,00 грн. - доплата 65-річним до 3120,00 грн. з 01.03.2023;
606,97 грн. - доплата за 29 років понаднормового стажу згідно з частиною 1 абзацу 2 статті 28 Закону № 1058;
300,00 грн. - компенсаційна виплата 70-річним.
Розмір пенсії встановлений і виплачується вірно.
Відповідно до пункту 8 розділу V постанови правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 18.06.2014 року №10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 8 липня 2014 року № 785/25562, інформація з Реєстру застрахованих осіб надається територіальними органами Пенсійного фонду України в паперовій формі:
застрахованій особі особисто при пред'явленні паспорта (іншого документа, що посвідчує особу), документа, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта, або свідоцтва про загальнообов'язкове соціальне страхування чи пенсійне посвідчення;
у разі якщо застрахованою особою є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, - батькам, опікуну, піклування, при пред'явленні документів, що дають змогу територіальному органу Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу та її законного представника чи піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування, а також документів, що підтверджують статус законного представника застрахованої особи чи її піклувальника або представника закладу, який здійснює опіку та піклування (відповідне посвідчення, свідоцтво про народження, рішення суду тощо);
представнику застрахованої особи чи страхувальника - при пред'явленні документів, що посвідчують особу представника та її повноваження діяти від імені особи, яку він представляє, а також засвідчених копій документів, що дають змогу територіальними органами Пенсійного фонду України ідентифікувати застраховану особу, страхувальника.
Відповідно до частини 4 статті 42 Закону №1058-ІV, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
У разі, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Органи Пенсійного фонду щороку з 01 квітня, без додаткового звернення особи, проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.
Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
З системного аналізу наведених норм слідує, що перерахунок пенсії може бути зроблений через кожні два роки.
За бажанням пенсіонера, перерахунок пенсії провадиться: у першому випадку - з додаванням страхового стажу та з урахуванням заробітку, з якого попередньо призначено (перераховано) пенсію, в тому числі за новий період; у другому випадку - з додаванням страхового стажу та заробітку із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час попереднього перерахунку пенсії, тобто не враховуються суми заробітної плати, отримані за додатково набутий стаж, а показник заробітної плати залишається на рівні попереднього перерахунку (призначення) пенсії.
Крім того, органи Пенсійного фонду, зобов'язані автоматично проводити перерахунки пенсії щороку з 01 квітня без додаткового звернення особи у випадках, коли такі особи набули право на перерахунок пенсії.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Пунктом 16 Розділу XV Закону № 1058-ІV визначено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
Останній перерахунок пенсії позивача був здійснений 18 грудня 2023 року, що підтверджується долученим до матеріалів справи рішенням Лівобережного об'єднаного управління ПФУ в м.Дніпрі "про перерахунок пенсії" №912050190615.
Суд зазначає, що при проведенні останнього перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідач дотримався алгоритму перерахунку пенсії, передбаченого статтею 42 Закону №1058-IV.
Суд додатково зазначає, що положення частини 1 статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на які посилається позивач, стосуються лише осіб, які вперше звернулися за призначенням пенсії за цим Законом, відтак суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову, так як позивачеві вже призначена пенсія за віком за нормами цього Закону.
Вищенаведена судом правова позиція в цій справі відповідає правовим висновкам Верховного Суду, які зроблені в подібних правовідносинах, постанови: від 17.05.2021 (справа №185/1473/17), від 15.05.2020 (справа № 334/13/16-а (2а/334/85/16)), від 27.03.2020 (справа №335/8983/17 (2-а/335/416/2017)), від 10.04.2019 (справа №336/372/16-а).
У випадках застосування Верховним Судом різних підходів при вирішенні подібних спорів застосуванню підлягають правові висновки, які зроблені Верховним Судом у часі пізніше.
За змістом частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для відмови в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 .
З приводу розподілу судових витрат суд зазначає наступне.
Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з частиною 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Судом встановлено, що позивачем при зверненні до адміністративного суду із позовною заявою сплачено суму судового збору у розмірі 1211,20 грн., що документально підтверджується платіжною інструкцією АТ "Ощадбанк" №150 від 15 березня 2024 року.
З урахуванням відмови в задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат судом не здійснюється.
Керуючись ст. ст. 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні ді - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, до Третього апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М. Олійник