Постанова від 11.06.2024 по справі 457/729/24

Справа № 457/729/24

провадження №3/457/431/24

ПОСТАНОВА

11 червня 2024 року м. Трускавець

Суддя Трускавецького міського суду Василюк Т.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від відділення поліції № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера, за ч. 3 ст. 156 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 372254 від 19.04.2024 року о 16 год. 00 хв. 19 квітня 2024 року у м. Трускавці по вул. Воробкевича, 19 поблизу магазину «Торба» громадянин ОСОБА_1 , здійснював реалізацію алкогольних напоїв з рук без марок акцизного збору в пластикових пляшках різної ємкості, з явним запахом алкоголю.

Постановою Трускавецького міського суду Львівської області від 25 квітня 2024 року матеріали справи про адміністративне правопорушення скеровувались до ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області для належного дооформлення, проте матеріали справи повернулись на адресу суду без належного виконання.

Правопорушник в судовому засіданні пояснив, що жодного правопорушення він не вчиняв, торгівлю алкогольними напоями не здійснював. 19.04.2024 року прибув у м. Трускавець для відпочинку, цього ж дня по вул. Воробкевича, 19 поблизу магазину «Торба» спілкувався зі своєю знайомою, якій привіз на подарунок домашнє вино. До нього підійшли працівники поліції, які самовільно без його дозволу вилучили з його закритого автомобіля домашнє вино власного виробництва, яке він зберігав для власного вжитку. Просив закрити провадження у справі.

Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Окрім того, вважаю за необхідне зазначити, що відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Всупереч наведеній правовій нормі у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 372254 від 19.04.2024 року виявлення адміністративного правопорушення та подальше його засвідчення у протоколі відбулося без фото та відеодофіксації, а також без участі свідків. До матеріалів справи не додано акт огляду речей та невказане їхнє місцезнаходження і подальший рух вилучених речей, також відсутні відомості про вилучення виручки одержаної від продажу предметів торгівлі або передання їх на відповідальне зберігання. До матеріалів справи не надано фото чи відео фіксації факту порушення.

Відповідно до ст. 245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Згідно з п. 24 постанови пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

З огляду на наведене, суддя вважає за необхідне скерувати матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 3 ст. 156 КУпАП, для повторного доопрацювання.

Звертаю увагу на те, що статтею 124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Відтак, постанова у справі про адміністративне правопорушення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, направити на доопрацювання до ВП №2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Т. В. Василюк