Справа № 632/846/24
провадження № 3/632/316/24
12 червня 2024 року місто Первомайський
Суддя Первомайського міськрайонного суду Харківської області Васянович Г.М., розглядаючи справу, яка надійшла від відділення поліції № 1 Лозівського РВП ГУНП в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Первомайський Харківської області, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, який згідно із постановою судді Жовтневого районного суду міста Харкова від 25 березня 2024 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 126 КУпАП, -
17 травня 2024 року до Первомайського міськрайонного суду Харківської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення - серія ААД № 013104, щодо ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення 11 травня 2024 року о 07 годині 00 хв. у місті Первомайський по вулиці Ринкова водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ - 2110, реєстраційний номер НОМЕР_1 , при цьому 25 березня 2024 року Жовтневим районним судом міста Харкова строком на три місяці був позбавлений права керування транспортними засобами. Правопорушення вчинено повторно протягом року, передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП. Постанова суду справа № 639/713/24, провадження 3/639/509/24 від 25 березня 2024 року, чим порушив ст. 15 Закону України «Про дорожній рух».
Частиною 5 ст. 126 КУпАП передбачено відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Згідно із частиною 3 ст. 126 КУпАП визначена відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Разом із цим ч. 4 ст. 126 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Положеннями ст. 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення, окрім іншого, зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.
Водночас, зазначаючи у протоколі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, як наслідок повторного протягом року вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, уповноважена службова особа зазначила проте, що ОСОБА_1 здійснював керування транспортним засобом ВАЗ - 2110, реєстраційний номер НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування транспортними засобами згідно із постановою Жовтневого районного суду міста Харкова від 25 березня 2024 року.
Аналіз наведених даних свідчить про те, що у протоколі про адміністративне правопорушення одночасно зазначено про вчинення ОСОБА_1 дій, що містять ознаки адміністративних правопорушень, передбачених як ч. 4 ст. 126, так і ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Згідно зі ст. 221 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 4 ст. 126 КУпАП, розглядають органи Національної поліції.
Судді ж районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, окрім іншого, передбачені ч. 3 і ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Разом із цим суд зазначає, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення. Суд розглядає справу про адміністративне правопорушення лише в межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, і не вправі самостійно змінювати фабулу, викладену у протоколі про адміністративне правопорушення, яка є викладом обставин складу адміністративного правопорушення, що інкримінується особі, винуватість якої у вчиненні правопорушення має доводитися в суді; перекваліфіковувати дії, самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення.
Крім того, ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Тому, без усунення зазначених вище недоліків, зокрема встановлених протиріч, суд позбавлений можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення.
Беручи до уваги викладене вважаю, що справа про адміністративне правопорушення повинна бути направлена до відділення поліції № 1 Лозівського РВП ГУНП в Харківській області, для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 251, 256 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 направити до відділення поліції № 1 Лозівського РВП ГУНП в Харківській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:Г. М. Васянович