Справа № 308/22924/23
12 червня 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі головуючого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , у присутності: прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченої ОСОБА_4 та їх захисника - ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 1-кп/308/1343/23 (справа № 308/22924/23), внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023078030001006 від 05.10.2023 року, про обвинувачення, -
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українки за національністю, уродженки м. Ужгород, Закарпатської області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , непрацюючої, із середньою освітою, офіційно не заміжньої, яка на утриманні має шістьох малолітніх дітей, раніше не судимої.
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 190, ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 190 КК України, -
13 травня 2015 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 13 травня 2015 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №3/913 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 96 від 22.02.2012, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує свою малолітню дитину ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з її біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.05.2015 по 31.12.2015 на загальну суму 2 638 гривень 44 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 2 638 гривень 44 копійок.
Такими діями ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 190 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є: заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство).
Крім того, 02 лютого 2016 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 02 лютого 2016 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №3/288 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 96 від 22.02.2012, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує свою малолітню дитину ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з її біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.01.2016 по 30.06.2016 на загальну суму 4 216 гривень 88 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 4 216 гривень 88 копійок.
Крім того, 05 липня 2016 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 05 липня 2016 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №2/137 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 96 від 22.02.2012, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.07.2016 по 31.12.2016 на загальну суму 5 840 гривень 02 копійки.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 5 840 гривень 02 копійки.
Крім того, 17 січня 2017 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 17 січня 2017 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №2/151 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 96 від 22.02.2012, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.01.2017 по 30.06.2017 на загальну суму 7 099 гривень 04 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 7 099 гривень 04 копійок.
Крім того, 24 липня 2017 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 24 липня 2017 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №23049 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.07.2017 по 31.12.2017 на загальну суму 6 869 гривень 64 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 6 869 гривень 64 копійок.
Крім того, 11 квітня 2018 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 11 квітня 2018 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №446362 бланк якої затверджений якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала наказом Міністерства соціальної політки України № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.04.2018 по 31.07.2018 на загальну суму 10 911 гривень 24 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 10 911,24 гривень.
Крім того, 10 серпня 2018 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 10 серпня 2018 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №553034 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.08.2018 по 31.01.2019 на загальну суму 15 162 гривень 18 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 15 162 гривень 18 копійок.
Крім того, 08 лютого 2019 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 08 лютого 2019 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №752677 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.02.2019 по 31.07.2019 на загальну суму 12 938 гривень 07 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 12 938 гривень 07 копійок.
Крім того, 18 лютого 2020 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 18 лютого 2020 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №1019628 бланк якої затверджений якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала наказом Міністерства соціальної політки України № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.02.2020 по 31.07.2020 на загальну суму 17 967 гривень.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 17 967 гривень.
Крім того, 24 листопада 2020 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 24 листопада 2020 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №1124801 бланк якої затверджений якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала наказом Міністерства соціальної політки України № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.11.2020 по 30.04.2021 на загальну суму 13 378 гривень 04 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 13 378 гривень 04 копійок.
Крім того, 18 травня 2021 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 18 травня 2018 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №1152224 бланк якої затверджений якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала наказом Міністерства соціальної політки України № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.05.2021 по 30.06.2021 на загальну суму 4 591 гривень 62 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 4 591 гривень 62 копійок.
Крім того, 23 липня 2021 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 23 липня 2018 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №1165845 бланк якої затверджений якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала наказом Міністерства соціальної політки України № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.07.2021 по 31.10.2021 на загальну суму 17 380 гривень 32 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 , спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 17 380 гривень 32 копійок.
Крім того, 21 січня 2022 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 21 січня 2021 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №1213 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей, а саме: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітніх дітей в період з 01.01.2022 по 31.12.2022 на загальну суму 38 836 гривень 92 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 38 836 гривень 92 копійок.
Крім того, 16 лютого 2023 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 16 лютого 2023 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №1340130,1340132,1340134,1340135 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей, а саме: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно. Зазначена заява стала підставою для призначення та виплати їй допомоги як одинокій матері на вказаних дітей.
На підставі вказаних документів ОСОБА_4 , шляхом отримання щомісячних виплат, заволоділа бюджетними коштами у виді державної соціальної допомоги одинокій матері на неповнолітню дитину в період з 01.02.2023 по 31.07.2023 на загальну суму 42 585 гривень 84 копійок.
Внаслідок вказаних шахрайських дій ОСОБА_4 спричинила державі, в особі департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, матеріальні збитки на загальну суму 42 585 гривень 84 копійок.
Такими діями ОСОБА_4 вчинила кримінальні правопорушення за ч. 2 ст. 190 КК України, кваліфікуючими ознаками яких є: заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно.
Крім того, 02 липня 2019 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 02 липня 2019 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №3030 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України від № 441 від 21.04.2015, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей, а саме: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно, тобто виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, однак рішенням комісії у нарахуванні виплат, їй було відмовлено а тому, кримінальне правопорушення не було закінчено з причин, які не залежали від її волі.
Крім того, 10 серпня 2023 року, ОСОБА_4 у робочий час (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), з метою незаконного отримання державної соціальної допомоги одиноким матерям за рахунок бюджетних коштів, діючи умисно, з корисливих мотивів, маючи на меті протиправне збагачення, шляхом обману працівників департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради, знаходячись в приміщенні департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради за адресою АДРЕСА_3 , подала працівникам вказаної установи заяву від 10 серпня 2023 року, «Про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг» №3030 бланк якої затверджений наказом Міністерства соціальної політки України № 3 від 09.01.2023, в яку нею умисно були зазначені завідомо неправдиві відомості про те, що вона з особою, від якої має дитину, не проживає, при цьому приховавши інформацію про те, що вона проживає, веде спільне господарство та виховує своїх малолітніх дітей, а саме: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_8 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , з їх біологічним батьком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , умисно відмітивши позицію «не проживаю» в табличній формі «З особою від якої маю дитину», а також в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги не вказала батька дитини, як такий що проживає спільно, тобто виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, однак рішенням комісії у нарахуванні виплат, їй було відмовлено а тому, кримінальне правопорушення не було закінчено з причин, які не залежали від її волі.
Такими діями ОСОБА_4 вчинила кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 190 КК України, кваліфікуючим ознаками яких є: закінчений замах на заволодіння чужим майном, шляхом обману (шахрайство), вчинений повторно.
Відповідно до абз. 3 ч. 7 ст. 284 КПК України у разі якщо суд встановить наявність підстав для закриття кримінального провадження у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, суд на будь-якій стадії судового провадження зобов'язаний з'ясувати та врахувати думку обвинуваченого щодо закриття кримінального провадження.
Як зазначено у ч. 8 цієї ж статті закриття кримінального провадження або ухвалення вироку з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої цієї статті, не допускається, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує. В цьому разі кримінальне провадження продовжується в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом.
У судовому засіданні 11.06.2024 року судом було роз'яснено обвинуваченій право на звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності та закриття провадження у цій справі, а також право заперечувати проти такого закриття та вимоги ч. 8 ст. 284 КПК України.
Обвинувачена пояснила, що вину кримінальних правопорушеннях за ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190 та ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 190 КК України вона визнає за обставин зазначених у обвинувальному акті, покази надавати відмовляється та наполягає на закритті кримінального провадження щодо тих епізодів, за якими закінчився строк притягнення її до кримінальної відповідальності.
Захисник підтримав позицію обвинуваченої та наполягав на закритті кримінального провадження в частині тих епізодів, за якими закінчився строк притягнення її до кримінальної відповідальності.
Прокурор не заперечував проти закриття кримінального провадження по частині з епізодів, оскільки дійсно спливли строки давності притягнення обвинуваченої до кримінальної відповідальності. Обвинувачена не переховувалася від органів досудового розслідування та суду, тому відсутні підстави задля переривання строків.
03.04.2024 року від представника потерпілої юридичної особи - Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради надійшла заява про розгляд справи без участі повноважного представника ОСОБА_13 .
Згідно із ч. 1 ст. 190 КК України (у редакції станом на дату події кримінального правопорушення - 13 травня 2015 року) заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Відповідно до статті 12 КК України такий злочин - є кримінальним проступком.
Пункт 2 частини 1 статті 49 КК України передбачає, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Відповідно до ч. 2 ст. 190 КК України:
-у редакції станом на дату події кримінального правопорушення: 02 лютого 2016 року, 05 липня 2016 року, 17 січня 2017 року, 24 липня 2017 року, 11 квітня 2018 року, 10 серпня 2018 року, 08 лютого 2019 року, 18 лютого 2020 року, шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років;
-у редакції станом на дату події кримінального правопорушення: 24 листопада 2020 року, 18 травня 2021 року, 23 липня 2021 року, 21 січня 2022 року, 16 лютого 2023 року, шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, - карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Відповідно до статті 12 КК України зазначені злочини є нетяжкими.
Пункт 3 частини 1 статті 49 КК України передбачає, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 КК України замах на вчинення кримінального правопорушення є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, але кримінальне правопорушення не було закінчено з причин, які не залежали від її волі.
При цьому у відповідності до ч. 3 ст. 68 КК України за вчинення замаху на кримінальне правопорушення строк або розмір покарання не може перевищувати двох третин максимального строку або розміру найбільш суворого виду покарання, передбаченого санкцією статті (санкцією частини статті) Особливої частини цього Кодексу.
Зазначені положення діючого КК України впливають не лише на кваліфікацію кримінального правопорушення, а й на призначення покарання та визначення ступеню тяжкості кримінального правопорушення, тому за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 190 КК України можливе призначення покарання:
-станом на 02 липня 2019 року за закінчений замах на шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, - у вигляді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до двох років;
-станом на 10 серпня 2023 року за закінчений замах на шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, - у вигляді штрафу від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.
Відповідно до статті 12 КК України зазначені злочини є нетяжкими.
Пунктами 2 частини 1 статті 49 КК України передбачає, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Частина 2 статті 49 КК України передбачає, що перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила кримінальне правопорушення, ухилилася від досудового розслідування або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення особи із зізнанням або її затримання, а з часу вчинення кримінального проступку - п'ять років. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення кримінального правопорушення минуло п'ятнадцять років.
У цій справі відсутні відомості щодо ухилення обвинуваченої ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, тому судом не встановлені обставини щодо зупинення строків давності.
Частина 3 статті 49 КК України передбачає, що перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин, за винятком нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше двох років.
З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку, що відсутні підстави задля закриття провадження у цій справі у зв'язку із звільненням обвинуваченої ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності у відповідності до ст. 49 КК України, оскільки строки давності постійно переривалися вчиненням нового нетяжкого кримінального правопорушення, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше двох років, і не сплинули по жодному із епізодів кримінальних правопорушень, за якими вона обвинувачується, тому кримінальне провадження розглянуте на загальних підставах.
Враховуючи те, що обвинувачена ОСОБА_4 після роз'яснення їй суті обвинувачення та положень ст. 63 Конституції України і ст. 18 КПК України, свою вину у вчиненні зазначених кримінальних правопорушень визнала повністю за обставин зазначених у обвинувальному акті, проте відмовилася давати покази, та приймаючи до уваги те, що прокурор, представник потерпілої юридичної особи та її захисник також не оспорювали фактичні обставини провадження, і судом встановлено, що учасники судового провадження, в тому числі обвинувачена, правильно розуміють зміст цих обставин та відсутні сумніви щодо добровільності їх позиції, роз'яснивши їм положення ч. 3 ст. 349 КПК України про те, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини провадження у апеляційному порядку, вислухавши думку учасників судового провадження, які не заперечували проти розгляду кримінального провадження, в порядку, передбаченому ч. 3 ст. 349 КПК України, суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким не оспорюються, обмежившись дослідженням доказів, які характеризують особу обвинуваченої.
Вивченням особи обвинуваченої встановлено, що ОСОБА_4 народилася ІНФОРМАЦІЯ_10 у м. Ужгород, громадянка України, українка за національністю, із середньою освітою, має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , проте фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , не працює, офіційно не заміжня, має на утриманні шістьох малолітніх дітей, раніше не судима, на обліку у лікарів нарколога, фтизіатра та психіатра не перебуває.
Обставинами, які пом'якшують покарання обвинуваченої ОСОБА_4 , які передбачені ст. 66 КК України суд визнає щире каяття.
Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченої ОСОБА_4 , які передбачені ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Обираючи до обвинуваченої ОСОБА_4 вид та міру покарання, враховуючи ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, які відповідно до ст. 12 КК України є проступком та нетяжкими кримінальними правопорушеннями, вчинення шістнадцяти епізодів тотожних кримінальних правопорушень, наявність однієї обставини, що пом'якшує покарання, а саме: щирого каяття та відсутність обставин, що обтяжують покарання, як характеризуючі дані суд приймає до уваги те, що обвинувачена має зареєстроване місце проживання, проте не проживає за зазначеною адресою, має фактичне місце проживання, міцні соціальні зв'язки, не працює через догляд за шістьма малолітніми дітьми, раніше не судима, суд приходить до висновку про можливість призначення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , основного покарання:
-за ч. 1 ст. 190 КК України у вигляді громадських робіт на строк двісті сорок годин;
-за ч. 2 ст. 190 КК України у вигляді позбавленням волі на строк три роки;
-за ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 190 КК України у вигляді позбавлення волі на строк два роки.
Відповідно до пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 72 КК України при складанні покарань за сукупністю кримінальних правопорушень та сукупністю вироків менш суворий вид покарання переводиться в більш суворий вид виходячи з такого їх співвідношення: одному дню позбавлення волі відповідають: вісім годин громадських робіт.
Як зазначено у ст. 73 КК України строки покарання обчислюються відповідно в роках, місяцях та годинах. При заміні або складанні покарань, а також у разі зарахування попереднього ув'язнення допускається обчислення строків покарання у днях.
Відтак на підставі пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 72 КК України при складанні покарань за сукупністю кримінальних правопорушень слід менш суворий вид покарання за ч. 1 ст. 190 КК України у вигляді громадських робіт на строк двісті сорок годин перевести в більш суворий вид покарання у вигляді позбавлення волі на строк тридцять днів.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України призначити ОСОБА_4 остаточне до відбуття покарання за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у вигляді позбавленням волі на строк три роки.
На підставі ст. 75 КК України суд також дійшов висновку про можливість виправлення засудженої без відбування покарання, а тому слід звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання терміном на 1 (один) рік, якщо вона протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки.
У відповідності до п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України слід покласти на ОСОБА_4 обов'язок протягом іспитового строку: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Запобіжний захід обвинуваченій не обирався та підстав для його обрання до набрання вироком законної сили не встановлено.
Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Витрати у кримінальному провадженні відсутні. Арешт на майно не накладався.
Цивільний позов потерпілою юридичною особою заявлений не був.
Керуючись ст.ст. 369, 370, 373, 374, 376, 377, 392, 395, 615 КПК України, суд, -
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 1, 2 ст. 190, ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 190 КК України, - і призначити їй основне покарання:
-за ч. 1 ст. 190 КК України у вигляді громадських робіт на строк двісті сорок годин;
-за ч. 2 ст. 190 КК України у вигляді позбавленням волі на строк три роки;
-за ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 190 КК України у вигляді позбавлення волі на строк два роки.
На підставі пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 72 КК України при складанні покарань за сукупністю кримінальних правопорушень менш суворий вид покарання за ч. 1 ст. 190 КК України у вигляді громадських робіт на строк двісті сорок годин перевести в більш суворий вид покарання у вигляді позбавлення волі на строк тридцять днів.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України призначити ОСОБА_4 остаточне до відбуття покарання за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у вигляді позбавленням волі на строк три роки.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання терміном на 1 (один) рік, якщо вона протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки.
У відповідності до п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_4 обов'язок протягом іспитового строку: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що вирок суду не набрав законної сили.
В апеляційному порядку може бути оскаржений вирок, який був ухвалений судом першої інстанції і не набрав законної сили. Апеляційну скаргу мають право подати особи, зазначені у ст. 393 КПК України.
Апеляційна скарга подається на судові рішення, ухвалені судом першої інстанції до Закарпатського апеляційного суду, - через суд, який ухвалив судове рішення, тобто через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області.
Апеляційна скарга, якщо інше не передбачено КПК України, може бути подана: на вирок або ухвалу про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру - протягом тридцяти днів з дня їх проголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Суд також вважає за необхідне роз'яснити обвинуваченому, захиснику, його законному представнику, потерпілому, його представнику, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, право подати клопотання про помилування, право ознайомитися із журналом судового засідання і подати на нього письмові зауваження. Обвинуваченому, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, роз'яснити право заявляти клопотання про доставку в судове засідання суду апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку чи ухвали (постанови) суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, та прокурору.
Суддя ОСОБА_1