Справа № 183/5188/24
№ 3/183/3272/24
12 червня 2024 року Дніпропетровська обл.,
м. Новомосковськ
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ігнатьєв Д.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Новомосковського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , фізична особа - підприємець, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.173 КУпАП, -
До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №855610 від 17.05.2024 р., складений відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП.
З цього протоколу вбачається, що 05.05.2024 року о 21 год. 00 хв. біля будинку АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_1 , штовхнув, ображав нецензурною лайкою, показував непристойні жести гр. ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок і спокій громадян, вчинивши правопорушення передбачене ст.173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав себе винним у інкримінованому йому адміністративному правопорушенні. Зазначив, що під час прогулянки його собака зчепився з іншою собакою. ОСОБА_1 почав їх розтаскувати та під час цього нецензурно висловлювався в сторону собак. Подія відбулася на вулиці.
В судовому засіданні захисник Кущ Д.С. зазначив, що вважає відсутні підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, захисника, вивчивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП, згідно якої передбачена відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
В протоколі серії ВАВ № 855610 від 17.05.2024 р. зазначено, що 05.05.2024 року о 21 год. 00 хв. біля будинку АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_1 , штовхнув, ображав нецензурною лайкою, показував непристойні жести гр. ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок і спокій громадян, вчинивши правопорушення передбачене ст.173 КУпАП.
В заяві гр. ОСОБА_2 від 05.05.2024 р. зазначено, що вона просить притягнути до відповідальності гр. ОСОБА_1 , який 05.05.2024 року близько 21 год. 00 хв. в АДРЕСА_2 , штовхнув її в плече, погрожував фізичною розправою, висловлювався нецензурною лайкою, та порушував правила вигулу домашніх тварин.
В наданих письмових поясненнях гр. ОСОБА_2 зазначено, що 05.05.2024 року близько 21 год. 00 хв. в АДРЕСА_2 , вона здійснювала вигул своєї собаки на повідку, в цей час до них прибігла собака, яка належить гр. ОСОБА_1 та почала нападати на її собаку. ОСОБА_1 підійшов та штовхнув її в плече, вирвав з рук мобільний телефон, висловлювався нецензурною лайкою, та показував непристойні жести.
В письмових поясненнях гр. ОСОБА_3 зазначено, що 05.05.2024 року близько 21 год. 00 хв. в АДРЕСА_2 , вона була свідком того, що гр. ОСОБА_1 порушив правила вигулу тварин, його собака бігала без намордника та повідка, напала на іншу собаку, власник якої гр. ОСОБА_2 , на зауваження гр. ОСОБА_1 не реагував, підійшов та штовхнув гр. ОСОБА_2 , від чого вона впала на землю. Коли викликати поліцію, гр. ОСОБА_1 разом зі своєю собакою пішов.
Таким чином склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП в діях гр. ОСОБА_1 встановлений.
Відповідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Обставин, що пом'якшують відповідальність гр. ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність гр. ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Із врахуванням вищезазначених обставин справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд дійшов висновку, що до гр. ОСОБА_1 слід застосувати стягнення в межах санкції ст. 173 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 коп.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 13, 24-1, 33, 173, 245, 251, 280, 283, 284 КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. (шістсот п'ять грн. шістдесят коп.).
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк звернення постанови до виконання - три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя Д.П. Ігнатьєв