Постанова від 09.07.2010 по справі 44539/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.07.2010 р. № 2а-44539/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мар'єнко Л.М. при секретарі судового засідання Макогон Н.О.

за участю:

представників позивача -Малахової Н.В.,

представник відповідача -Федоренка О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Магнолія"

до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова

про про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій , -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Магнолія»звернулося до суду з позовом, в якому просили скасувати рішення Державної податкової адміністрації в Харківській області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.11.2009 р. № 0011002301 на суму 60850,45 грн.

В обґрунтування позову позивач посилався на те, що 01 листопада 2009 року головним державним податковим ревізором-інспектором ДПА у Харківській області Ольховським Є.Б. сумісно з головним державним податковим ревізором-інспектором ДПА у Харківській області Шамраєвим В.М. була проведена планова документальна перевірка аптечного кіоску ТОВ «Магнолія». За підсумками перевірки складено акт без номеру (бланк 012814) від 01.11.2009 р. На вказаний акт перевірки подана до ДПА у Харківській області скарга, яка була розглянута та на підставі акту перевірки начальником ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0011002301 від 25.11.2009 р. на суму 60850,45 грн. Позивач вважає, що вказана перевірка була проведена незаконно, з порушенням п.п. 1-9 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу»проведено перевірку з питань дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»без визначення обставин та підстав її проведення. В направлені на перевірку вона визначена як планова. Це не відповідає вимогам діючого законодавства, оскільки в порушення вимог ч.4 ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу»на адресу платника податків не направлялося письмове повідомлення. Платник зареєстрований та взятий на облік ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова. Відповідно до ч.1 ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу»та п.1.2 ст.1 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових і непланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного й іншого законодавства», затвердженого Наказом ДПА України від 10.08.2005р. за № 327, планова виїзна перевірка проводиться за місцезнаходженням такого платника податків. Направлення на проведення перевірки не було підписано керівником органу податкової служби, де суб'єкт господарювання перебуває на обліку, а саме ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова. Також направлення не було підписано Головою ДПА у Харківській області, направлення має факсимільний відтиск печатки, а не підпис керівника органу. В направленнях на перевірку від 30.10.2009 р. не був визначений період, за який потрібно перевірити ТОВ «Магнолія», як того вимагає п.п. 2.1.7. п.2.1 ст. 2 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових і непланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного й іншого законодавства». Працівники ДПА відмовилися від підписання в журналі реєстрації перевірок, що відповідно до ст.7 Указу Президента України «Про деякі заходи з перегулювання підприємницької діяльності»№ 817/98 від 23 липня 1998 року є підставою для недопущення його до проведення перевірки. Під час проведення перевірки працівниками ДПА фактично проведена інвентаризація залишків грошових коштів по касі підприємства. Стосовно суті виявлених порушень, підприємство також з ними не згодне, оскільки перевіряючими встановлено порушення п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Відповідно до вимог п. 13 ст. 3 вказаного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Фактично працівниками ДПА було знято Х-звіт, відповідно до якого встановлена наявність суми 1407,76 грн. Вказана сума у повному обсязі знаходилась у касі (у касовому апараті) підприємства, що відповідає дійсності. Але працівники ДПА з сейфу підприємства достали касові документи за попередні дні, тобто виручку підприємства за 30 та 31 жовтня 2009 року, що відповідає сумі 12170,09 грн. вказана сума проведена по Х-звіту 30 та 31 жовтня 2009 року. В акті перевірки вказали суму грошових коштів, яка знаходилася у аптечному кіоску у загальній сумі 13577,35 грн. (1407,76 грн. - виторг за 01.11.2009 р. + 12170,09 грн. виторг за минулі дні = 13577,35 грн.). Таким чином працівники ДПА вважають суму 13577,35 грн. як виторг за 01.11.2009 р., що не відповідає дійсності, та зроблено працівниками в порушення вимог п.13 ст.3 вказаного Закону, де йде мова про відповідність грошових коштів з початку робочого дня. Тобто висновки акту перевірки є необґрунтованими та надуманими працівниками ДПА, ніякого порушення законодавства з боку ТОВ “Магнолія” допущено не було, рішення про застосування фінансових санкцій має бути скасоване як незаконне.

Відповідач проти позову заперечував, від начальника ДПІ в Дзержинському районі м. Харкова надійшли письмові заперечення, в яких відповідач зазначив, що перевірка аптечного кіоску позивача проведена згідно плану перевірок, затвердженого головою ДПА у Харківській області та на підставі направлення на перевірку від 30.10.2009 № 12668. За результатами перевірки складено акт від 01.11.2009 на бланку № 012814. Перевірка проводилась у присутності фармацевта підприємства ОСОБА_5 - особи, яка уповноважена здійснювати розрахункові операції. Перевіркою встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, у розмірі 12170,09 грн., що є порушенням пункту 13 статті 3 Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Вимоги статті 11-1 Закону України № 509-ХІІ від 04.12.1990р. "Про державну податкову службу в Україні" не розповсюджуються на порядок організації та проведення планової перевірки. Зокрема, Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. не передбачено повідомлення платників податків про проведення зазначеної перевірки не пізніше ніж за десять днів до початку такої перевірки. Зазначена перевірка була передбачена планом проведення перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги). Направлення за перевірку, яке було вручено фармацевту ТОВ “Магнолія” ОСОБА_5 до початку перевірки, оформлене у відповідності до вимог статті 11-2 Закону № 509. В направленні зазначена дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення також містить підпис керівника органу державної податкової служби та скріплене печаткою органу державної податкової служби. Стосовно встановлених порушень зазначили, що в ході перевірки ОСОБА_5 власноручно, у присутності посадових осіб податкової служби складено і підписано опис наявних купюр та монет, що знаходились на місці проведення розрахунків. До опису включені кошти в розмірі 13577,35 грн., які отримані від реалізації товарно-матеріальних цінностей і належать ТОВ “Магнолія”. Згідно денного звіту РРО сума готівкових коштів склала 1407,26 грн. Тобто, розрахункова сума невідповідності склала 12170,09 грн. Акт перевірки підписаний фармацевтом ОСОБА_5 без зауважень. На підставі висновків акту перевірки № 9923/20/40/23/25177076 від 02.11.2009 р. (вх. 09.11.2009 р.), ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова винесено рішення № 0011002301 від 25.11.2009 р., яким ТОВ "Магнолія" застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 60850,45 грн.

У судовому засіданні представник позивача Малахова Н.В. позовні вимоги підтримала та просила задовольнити адміністративний позов, посилаючись на наведені у позові обставини, надала письмові пояснення, в яких зазначила, що кошти у розмірі 12 170,00 грн. є виручкою від реалізації товарів за 30 та 31 жовтня 2009 року (5 650,00 грн. + 6520,00 грн.). У відповідності до п. 2.8 та п. 2.10 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Національним банком України 13.02.2001 року, та згідно розпорядження по ТОВ «Магнолія»від 05.01.2009 року, отримані кошти від реалізації товару за день, вносилися до каси аптечного кіоску підприємства (сейфу) шляхом оформлення прибуткових касових ордерів. Інкасація коштів з кіоску проводилася не пізніше наступного робочого дня бухгалтерії головної каси. Бухгалтерія працює п'ять днів на тиждень, кіоск працює кожного дня, тому у зв'язку з неможливістю провести інкасацію коштів за відсутності працівників бухгалтерії та банківських відділень, на вихідні у кіоску залишалися суми виручки за п'ятницю, суботу та неділю. Загальна сума виручки за вихідні дні передавалася до головної каси у понеділок шляхом оформлення видаткового касового ордеру на ім'я інкасатора від ТОВ «Магнолія». Отриману суму інкасатор передавав до бухгалтерії підприємств, де вона оприбутковувалася шляхом оформлення прибуткового касового ордеру. Вся сума коштів, яка надійшла від всіх аптек та аптечних кіосків ТОВ «Магнолія», здавалася до АКИБ «УкрСиббанку»з оформленням видаткового касового ордеру та квитанції.

Представник відповідача Федоренко О.А. заперечував проти позову, посилаючись на зазначені у письмових запереченнях проти позову обставини.

Заслухавши пояснення представників сторін по справі, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серія А00 № 175020, Товариство з обмеженою відповідальністю «Магнолія»зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради, дата проведення державної реєстрації -14.10.1997 року, № запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1 480 120 0000 004227 (а.с. 60).

ТОВ «Магнолія»має ліцензію Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення на роздрібну торгівлю лікарськими засобами в аптечному кіоску за адресою: м. Харків, провулок Курчатова, 4-Б, строк дії якої визначено з 19.01.2005 року по 19.01.2010 року (а.с. 61).

Стосовно доводів позивача про порушення відповідачем процедури проведення перевірки 01.11.2009 року аптечного кіоску ТОВ «Магнолія»за адресою: м. Харків, провулок Курчатова, 4-Б, судом встановлено наступне.

Відповідно до направлення № 12668 від 30.10.2009 р. Державної податкової адміністрації у Харківській області, виданого на підставі п. 2 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 № 509-ХІІ, із змінами та доповненнями, та плану перевірок за здійсненням суб'єктами підприємницької діяльності розрахункових операцій у сфері готівкового обігу з метою здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, торгових патентів та ліцензій доручено двом працівникам ДПА у Харківській області провести з 31 жовтня 2009 р. по 10 листопада 2009 р. планову перевірку аптечного кіоску ТОВ «Магнолія», з питань дотримання вимог Законів України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР, “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1996 року № 98/96 -ВР, “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995 року № 481, постанови Правління Національного банку України “Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” від 15 грудня 2004 року №637 (а.с.34).

Відповідно до копії акту перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 01.11.2009 року, під час перевірки встановлено порушення п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", яке виявилося у невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеної у денному звіті РРО -Х-звіті. Невідповідність складає 12 170,09 коп. грн. (а.с.8-9).

На підставі акту перевірки винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.11.2009 року № 0011002301 та визначено суму штрафних (фінансових) санкцій стосовно ТОВ "Магнолія" в розмірі 60850,45 грн. (а.с.10).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, контроль за додержанням суб'єктам підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавство України.

Статтею 16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Проведена перевірка була передбачена в плані роботи ДПА в Харківській області, а тому є плановою перевіркою з питань дотримання позивачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. План перевірок за здійсненням суб'єктами підприємницької діяльності розрахункових операцій у сфері готівкового обігу затверджений головою ДПА у Харківській області на жовтень 2009 року, до якого включено перевірку аптечного кіоску ТОВ “Магнолія” під порядковим № 12.

Доводи позивача в обґрунтування позовних вимог про те, що йому письмово не було повідомлено про проведення планової перевірки за 10 днів до початку її проведення, не може бути прийнято до уваги, оскільки таке повідомлення надсилається в разі проведення планової документальної перевірки платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування га сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), що не стосується предмету спірної перевірки. В даному випадку перевірка позивача проводилась щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу відповідно до плану здійснення перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.

Перевірки господарської одиниці позивача проводилась щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу відповідно до плану здійснення перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.

Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Статтею 9 вказаного Закону передбачено, що державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в містах з районним поділом (крім міст Києва та Севастополя) виконують функції, передбачені статтею 8 цього Закону, крім функцій, зазначених у пунктах 2, 3, 8, 11,12,13,16, також пункті 15 цієї статті у частині забезпечення виготовлення марок акцизного збору.

У разі коли зазначені в частині першій цієї статті органи державної податкової служби безпосередньо здійснюють контроль за платниками податків, інших платежів, вони виконують щодо цих платників ті ж функції, що й державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції.

Проаналізувавши вказані норми Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, суд дійшов висновку, що органи державної податкової служби (в тому числі і ДПА у Харківській області) є уповноваженими державою органами для здійснення функцій контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів, порядку проведення розрахунків із споживачами.

Стосовно виявленого в ході перевірки порушення п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суд дійшов наступного.

З касової книги № 3 за 2009 рік аптечного кіоску № 7 ТОВ "Магнолія", яка була оглянута судом у судовому засіданні та копія витягу з якої міститься в матеріалах справи (а.с. 14-15), встановлено, що за 30.10.2009 року торгова виручка аптечного кіоску склала 5650,00 грн., за 31.10.2010 року - 6520,00 грн., а всього за 30.10.2009 року та 31.10.2010 року 12170,00 грн.

Зазначені суми відповідають сумам, вказаним у фіскальних звітних чеках (Z-звітах) № 0962 за 30.10.2009 року - 5650,00 грн. та № 0963 за 31.10.2009 року - 6520,00 грн., які підклеєні до Книги обліку розрахункових операцій № 2030005338р/3, що розпочата 03.03.2009 року, копія витягу з якої міститься в матеріалах справи (а.с.66). Оригінал книги обліку розрахункових операцій № 2030005338р/3 був оглянутий судом у судовому засіданні.

Крім того, у Розділі 2 «Облік руху готівки та сум розрахунків»обліковано зазначені суми 5650,00 грн. та 6520,00 грн., за 30.10.2009 року та 31.10.2009 року, відповідно.

Згідно п. 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, яке затверджено постановою Правління Національного банку України від 19 лютого 2001 року N 72 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 березня 2001 р. за N 237/5428, з наступними змінами та доповненнями, ліміт каси встановлюється підприємствам, які мають рахунки в установах банків і здійснюють операції з готівкою. Такі підприємства можуть зберігати в своїй касі готівку на кінець дня в межах затвердженого ліміту каси. Підприємства - юридичні особи наказом (розпорядженням) повідомляють своїм відокремленим підрозділам розмір установленого ліміту каси та строки здавання готівкової виручки до кас таких юридичних осіб, банків, підприємств поштового зв'язку, але не пізніше наступного робочого дня (після дня надходження готівки до кас відокремлених підрозділів).

Згідно розпорядження від 05.01.2009 року директора ТОВ «Магнолія»ОСОБА_6, встановлено, що в аптечному кіоску № 7, який розташовано за адресою: м. Харків, провулок Курчатова, 4-Б, встановлено суму готівки в ящику РРО на кінець робочого дня у розмірі 250,00 грн., інкасацію грошових коштів не пізніше наступного робочого дня покладено на завідуючу аптечним кіоском ОСОБА_7 та фармацевта ОСОБА_5

Відповідно до п. 2.10 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, уся готівка, що надходить до кас підприємств, має своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися в їх касах. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги згідно з пунктом 4.2 цього Положення, є здійснення такими підприємствами обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень з оформленням цих операцій у встановленому порядку прибутковим касовим ордером з видачею відповідної квитанції та відображенням у касовій книзі в день одержання підприємством готівкових коштів. У разі проведення готівкових розрахунків юридичними особами, їх відокремленими підрозділами, а також страховими агентами, заготівельниками сільськогосподарської продукції, розповсюджувачами лотерей під час продажу товарів (надання послуг) із застосуванням РРО або використанням РК у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг оприбуткуванням готівки є реєстрація через РРО або фіксування в РК операцій з приймання від покупця готівкових коштів (з видачею йому розрахункового документа) та щоденне відображення їх у повній сумі в КОРО. Після оприбуткування відокремленими підрозділами, страховими агентами, заготівельниками сільськогосподарської продукції, розповсюджувачами лотерей готівки вони здають її до кас юридичних осіб або банків чи підприємств поштового зв'язку в установлені юридичною особою строки.

Оскільки 30 та 31 жовтня 2009 року були п'ятницею та суботою, у зв'язку з неможливістю провести інкасацію коштів за відсутності у вихідні дні -суботу та неділю працівників бухгалтерії та банківських відділень, в аптечному кіоску на вихідні дні залишилася сума виручки за п'ятницю, суботу та неділю.

Кошти від реалізації товарів були внесені до каси аптечного кіоску ТОВ «Магнолія»шляхом оформлення прибуткових касових ордерів, що підтверджується копіями прибуткових касових ордерів № 136 від 30.10.2009 року на суму 5 650,00 грн. та № 137 від 31.10.2009 року на суму 6 520,00 грн. (а.с. 83).

За 01.11.2009 року сума виручки від реалізації товарів також була оприбуткована в касі аптечного кіоску, що підтверджується копією прибуткового касового ордеру № 138 від 01.11.2009 року на суму 2300 грн. (а.с. 83 -зворотний бік).

Судом встановлено, що загальна сума отриманої аптечним кіоском від реалізації товарів готівки за три дні (30.10.2009 року, 31.10.2009 року та 01.11.2009 року) -14 470,00 грн. була передана до головної каси ТОВ «Магнолія»у понеділок - 02.11.2009 року шляхом оформлення видаткового касового ордеру інкасатору ТОВ «Магнолія»ОСОБА_9, про що свідчить копія видаткового касового ордеру від 02.11.2009 року (а.с. 84), який, у свою чергу, здав торгову виручку в сумі 14 470,00 грн. до бухгалтерії ТОВ «Магнолія», де її оприбутковано шляхом оформлення прибуткового касового ордеру № 2694 від 02.11.2009 року (а.с. 85).

В подальшому сума торгової виручки14 470,00 грн. увійшла до загальної суми виручки всіх аптек та аптечних кіосків ТОВ «Магнолія»і була здана до відділення АКИБ «УкрСиббанку»з оформленням видаткового касового ордеру та квитанції від 02.11.2009 року (а.с. 86-87).

Таким чином, судом встановлено, що кошти у розмірі 12 170,00 грн., які зазначено в акті перевірки аптечного кіоску ТОВ «Магнолія»від 01.11.2009 року є виручкою від реалізації товарів за 30 та 31 жовтня 2009 року, які зберігалися в касі аптечного кіоску ТОВ «Магнолія».

Зазначене підтверджується також поясненнями свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_7, які є фармацевтами, що працюють в аптечному кіоску ТОВ «Магнолія», були присутні під час проведення перевірки 01.11.2009 року. Свідки, допитані у судовому засіданні, кожний окремо, пояснили, що сума коштів від реалізації товарів за 30 та 31 жовтня 2009 року - 12 170,00 грн. зберігалася у сейфі, який знаходиться в кіоску, була вилучена перевіряючими та додана до суми, отриманої від реалізації товарів 01.11.2009 року, яка знаходилася в касі РРО. При цьому сума знятого з РРО Х-звіту станом відповідала сумі, наявній в касі РРО, перевіряючі зазначили, що ніяких порушень не знайшли, тому фармацевт ОСОБА_5 підписала акт перевірки без заперечень, не читаючи його. Коли перевіряючі покинули аптечний кіоск, фармацевти взяли лупу і прочитали акт, який був написаний нерозбірливим почерком, побачили, що в акті описано порушення, якого не було, після чого вони написали пояснювальні записки на ім'я директора ТОВ «Магнолія»(а.с. 43, 44).

Відповідно до п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Суд зазначає, що відповідно до Х-звіту станом на 12:22 годину 01 листопада 2009 року загальний оборот склав 1388,64 грн., початковий залишок 18,62 грн., кінцевий залишок 1407,26 грн. (а.с.37).

Відповідно даних акту перевірки, в місці проведення розрахунків була наявна сума готівкових коштів -13 577,35 грн.

Проте судом встановлено, що до зазначеної суми увійшли кошти від реалізації товарів за 30 та 31 жовтня 2009 року в сумі 12 170,00 грн., які зберігалися не за місцем проведення розрахунків.

Таким чином, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків складала: 13577,35 -12170,00 = 1407,35 грн., що фактично відповідає сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій - 1407,26 грн.

Відповідно до п.п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, суди перевіряють, зокрема, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Відповідно до частини 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оскільки факт порушення позивачем п. 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у судовому засіданні не підтверджено, суд дійшов висновку про те, що рішення ДПІ в Дзержинському районі м. Харкова про застосування до ТОВ «Магнолія»штрафних (фінансових) санкцій від 25.11.2009 року № 0011002301 прийнято відповідачем необґрунтовано, не у відповідності до чинного законодавства, через позовні вимоги про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій підлягають задоволенню.

Керуючись Законом України “Про державну податкову службу в Україні” № 509-ХІІ від 04 грудня 1990 року, зі змінами та доповненнями, Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06 липня 1995 року № 265/950ВР, з наступними змінами та доповненнями, ст.ст. 2, 7, 17, 70, 71, 86, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Магнолія" до Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій - задовольнити у повному обсязі.

Скасувати рішення Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова від 25.11.2009 року № 0011002301 про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова у повному обсязі виготовлена 14 липня 2010 року.

Суддя Мар'єнко Л.М.