Постанова від 11.06.2024 по справі 362/3596/24

Справа № 362/3596/24

Провадження № 1-в/362/146/24

Ухвала

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2024 року м. Васильків

Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

представника заявника ОСОБА_5 (у режимі відеоконференції),

особи, стосовно якої вирішується питання про продовження примусових заходів медичного характеру - ОСОБА_6 (у режимі відеоконференції),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Василькові Київської області клопотання в. о. заступника генерального директора комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об'єднання» (далі - КНП КОР «ОПНМО») по лікувальній роботі ОСОБА_7 про продовження примусових заходів медичного характеру в умовах психіатричної лікарні зі звичайним наглядом ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

встановив:

Заявник звернувся до суду із вищезазначеним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що на підставі ухвали Києво-Святошинського районного суду Київської області від 09.11.2018, до ОСОБА_6 застосовані примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу суворим наглядом у зв'язку зі скоєнням нею суспільно-небезпечного діяння,

Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.05.2019 режим примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 змінено з суворого на посилений.

Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 25.07.2023 режим примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 змінено з посиленого на звичайний , дія якого продовжувалась ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 27.12.2023.

23.05.2024 ОСОБА_6 пройшла медичний огляд комісією лікарів-психіатрів, яка дійшла висновку, що вона потребує продовження примусових заходів медичного характеру в умовах психіатричної лікарні зі звичайним.

ОСОБА_6 позицію якої підтримав її захисник заперечили проти заявленого клопотання не аргументувавши свою позицію.

Представник медичного закладу та прокурор підтримав заявлене клопотання та просила його задоволити.

Суд, заслухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали заяви у їх сукупності, встановив наступне.

Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 09.11.2018, до ОСОБА_6 застосовані примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу суворим наглядом у зв'язку зі скоєнням нею суспільно-небезпечного діяння,

Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.05.2019 режим примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 змінено з суворого на посилений у зв'язку з чим вона з 19.06.2019 по 21.08.2023 перебувала на лікуванні в ТМО «Психіатрія».

Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 25.07.2023 режим примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 змінено з посиленого на звичайний, у зв'язку з чим вона переведена до КНП КОР «ОПНМО»,

Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 27.12.2023 дію примусових заходів медичного характеру було продовжено.

Згідно з даними висновку комісії лікарів-психіатрів на особу, яка перебуває на примусових заходах медичного характеру № 49 від 23.05.2024 ОСОБА_6 поставлено діагноз: «Параноїдна шизофренія. Безперервний перебіг. змішаний тип дефекту (F20.00)». Крім того, з висновку вбачається, що за останні 5 місяців не зважаючи на неодноразову корекцію лікування, стан пацієнтка залишається нестабільною, що проявляється афективною нестійкістю. Імпульсивною агресією, вираженим негатевізвом, на фоні відсутньої критики свого стану. У відділені в'яла, пасивна, безініціативна, потребує постійного нагляду. В тудові та реабілітаційні процеси не включається. Без визначених планів на майбутнє, у зв'язку з чим комісія лікарів-психіатрів дійшла висновку про необхідність продовження ОСОБА_6 нагляду для продовження медикаментозної терапії, реабілітаційних та психотерапевтичних заходів.

Відповідно до ч. 1 ст. 514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

Згідно з ч. 2 статті 95 КК України, продовження застосування примусового заходу медичного характеру здійснюється на підставі заяви представника психіатричного закладу (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Оцінивши надані докази і пояснення учасників провадження у їх сукупності, враховуючи дані висновку медичної комісії, яким обґрунтовано доцільність продовження застосованих примусових заходів медичного характеру, оскільки ОСОБА_6 продовжує становити суспільну небезпеку.

Керуючись ст. 95 КК України, ст. ст. 369-372, 512, 514 КПК України, суд

ухвалив:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строком на шість місяців застосовані до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусові заходи медичного характеру в умовах психіатричної лікарні у відділені зі звичайним режимом нагляду

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Васильківський міськрайонний суд Київської області протягом семи днів з дня її оголошення

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
119648777
Наступний документ
119648779
Інформація про рішення:
№ рішення: 119648778
№ справи: 362/3596/24
Дата рішення: 11.06.2024
Дата публікації: 13.06.2024
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Васильківський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях
Розклад засідань:
03.06.2024 10:40 Васильківський міськрайонний суд Київської області
11.06.2024 10:50 Васильківський міськрайонний суд Київської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДОРОШЕНКО В М
суддя-доповідач:
ДОРОШЕНКО В М
захисник:
Луценко В.Г.
заявник:
КНП КОР "ОПНМО"
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Бричек Юлія Петрівна
прокурор:
Обухівська окружна прокуратура