Справа № 162/420/24
Провадження № 3/162/331/2024
11 червня 2024 року селище Любешів
Суддя Любешівського районного суду Волинської області Савич А.С., участю потерпілої ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань матеріали справи, які надійшли з ВПД №1 (сел.Любешів) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, який раніше протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічного адміністративного правопорушення, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, паспорт серії НОМЕР_1 ,
за ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
ОСОБА_3 , будучи особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, 13.05.2024 близько 20 години, перебуваючи в АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї співмешканки ОСОБА_1 домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного характеру, які полягали у висловлюванні нецензурною лайкою на її адресу та погрозі фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.
Своїми діями ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
ОСОБА_3 у призначене судове засідання повторно не прибув, будучи належним чином повідомлений про місце і час розгляду справи (а.с.14, 17, 18). Жодних заяв до суду не подав.
Неявка особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, належним чином повідомленої про місце і час судового розгляду справи є її волевиявленням, яке свідчить про відмову від реалізації свого права на безпосередню участь у судовому розгляді справи та інших процесуальних прав. Клопотань про відкладення розгляду справи не надійшло.
Враховуючи ці обставини й те, що відповідно до вимог ч.2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173-2 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, суд вважає за можливе розглянути справу без участі ОСОБА_3 .
Потерпіла в судовому засіданні підтвердила обставини, зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення. Звернула увагу, що ОСОБА_3 зловживає алкогольними напоями та систематично вчиняє щодо неї домашнє насильство. Просила накласти на нього стягнення на розсуд суду.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, окрім пояснень потерпілої в судовому засіданні, стверджується також наявними у матеріалах справи та дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 969259 від 13.05.2024 (а.с.1); рапортом інспектора-чергового ВПД № 1 (сел. Любешів) Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області Курінчук В.І. від 14.05.2024 (а.с.2); заявою ОСОБА_1 про притягнення до відповідальності її співмешканця ОСОБА_3 за вчинення психологічного насильства відносно неї та її письмовими поясненнями (а.с.3,4); копією термінового заборонного припису стосовно кривдника серії АА № 398236 та серії АА № 398235 (а.с.7,8); копією постанови судді Любешівського районного суду Волинської області від 17.08.2023, відповідно до якої ОСОБА_3 був підданий адміністративному стягненню за ч.1 ст. 173-2 КУпАП та ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, іншими матеріалами справи.
За таких обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд доходить висновку, що своїми діями ОСОБА_3 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
При визначенні виду та розміру стягнення, судом відповідно до ст. 33 КУпАП враховується характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, його ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_3 раніше притягувався до адміністративної відповідальності, офіційно не працює, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_3 - судом не встановлено.
Враховуючи всі обставини справи в їх сукупності, суд доходить висновку, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 2 ст. 173-2 КУпАП - у виді громадських робіт.
Таке адміністративне стягнення, на думку суду, буде необхідне і достатнє для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від скоєння нових адміністративних правопорушень.
Адміністративне стягнення у виді громадських робіт, на думку суду, буде необхідне і достатнє для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від скоєння нових адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено стягнення, сплачується збір встановлений законом.
Обставин, що давали б підстави для звільнення ОСОБА_3 від сплати судового збору, не встановлено.
Тому з ОСОБА_3 слід стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись статтями 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя -
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 (сорок) годин.
Стягнути з ОСОБА_3 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору на користь держави.
Роз'яснити правопорушнику, що громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
Громадські роботи виконуються не більше чотирьох годин на день.
У разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд Волинської області.
Суддя Любешівського районного суду
Волинської області А.С. Савич