Справа № 159/3224/24
Провадження № 3/159/1603/24
10 червня 2024 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Денисюк Т.В, розглянувши матеріали справи, які надійшли від Ковельського РУП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає на АДРЕСА_1 , не працевлаштований,
за вчинення правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи особою відносно якої ухвалою Маневицького районного суду Волинської області від 07.12.2023 встановлений адміністративний нагляд терміном на один рік із певними обмеженнями, повторно порушив правила такого нагляду, а саме: 23.04.2024 о 23.28 годині, 24.04.2024 о 23.00 годині, 25.04.2024 о 22.17 годині, 26.04.2024 о 23.05 годині, 27.04.2024 о 23.30 годині, 28.04.2024 о 22.05 годині, 29.04.2024 о 23.41 годині, 30.04.2024 о 23.49 годині, 01.05.2024 о 23.36 годині, 02.05.2024 о 23.37 годині, 04.05.2024 о 01.48 годині, 05.05.2024 о 23.36 годині та 00.14 годині, 07.05.2024 о 01.37 годині, 08.05.2024 о 23.01 годині та 01.23 годині, 09.05.2024 о 22.51 годині, 10.05.2024 о 23.26 годині, 11.05.2024 о 23.02 годині, 12.05.2024 о 23.45 годині - був відсутній за місцем свого проживання ( АДРЕСА_1 ) в період з 22 години по 06 годину, чим порушив умови п.1 зазначеної ухвали суду, вчинивши тим самим адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.187 КУпАП.
Усі протоколи суд розглядає одночасно за правилами ст.36 КУпАП.
ОСОБА_1 в суді провину визнав, просив суворо не карати.
Заслухавши особу, дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Диспозиція ч.2 ст.187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлений такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції;
якщо такі дії вчинені особою повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Суд з'ясовує усі обставини справи на підставі поданих доказів.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даних правопорушень повністю доводиться зібраними у справі доказами, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення (серії ВАВ №968990, серії ВАВ №968989, серії ВАВ №968988, серії ВАВ №968987, серії ВАВ №968986, серії ВАВ №968981, серії ВАВ №968982, серії ВАВ №9689983, серії ВАВ №968984, серії ВАВ №968985, серії ВАВ №968850, серії ВАВ №968848, серії ВАВ №968849, серії ВАВ №968847, серії ВАВ №968846, серії ВАВ №968845, серії ВАВ №968844, серії ВАВ №968843, серії ВАВ №968842, серії ВАВ №968841 від 15.05.2024) в яких вказані дата, час та місце вчинення правопорушень, електронними рапортами перевірки адмінаглядного, ухвалою Маневицького районного суду Волинської області від 07.12.2023, довідками-відгуком на ОСОБА_1 , рапортами працівників поліції, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , постановою Ковельського міськрайонного суду від 01.05.2024 про протягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП.
Перелічені докази не викликають жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
Таким чином у суду немає обгрунтованих сумнівів у доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП.
Визначаючи вид стягнення для ОСОБА_1 , враховую конкретні обставини вчинення правопорушень, особу порушника, його вік та майновий стан, характеристику, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно останнього необхідно обрати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень, який підлягає стягненню з ОСОБА_1 в доход держави.
Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 221, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Штраф підлягає сплаті за такими реквізитами - Отримувач: ГУК у Волин.обл/с.Поворськ/21081100, Номер рахунку (IBAN) UA948999980313020106000003472, Код отримувача (ЄДРПОУ): 38009371.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Судовий збір підлягає сплаті за такими реквізитами - Отримувач коштів : ГУКу м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету : 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову звернути до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
СуддяТ. В. Денисюк