Рішення від 29.11.2007 по справі 3/102

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2007 р.

Справа № 3/102

за позовом: Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, вул. Незалежності, 6, м. Івано-Франківськ, 76000, Головпоштамп, а/с 22

до відповідача: Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго", вул. Б.Хмельницького, 59А, м. Івано - Франківськ,76007

про стягнення штрафу та пені у розмірі 34000грн.

Cуддя Фрич Марія Миколаївна

При секретарі Толочко Інна Валеріївна

Представники:

Від позивача: Тимків Василь Васильович - начальник першого відділу досліджень і розслідувань, (довіреність № 45 від 01.11.2007 року)

Від позивача: Савчин Тетяна Михайлівна - заступник голови територіального відділення, (довіреність № 44 від 01.11.2007 року)

СУТЬ СПОРУ: позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача в дохід державного бюджету штраф, накладений рішенням адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 9 від 30.06.05р. у справі № 6.7/І-2004 в розмірі 17 000 грн. та пеню в розмірі 17 000 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись при цьому на:

- рішення адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 9 від 30.06.05р. у справі № 6.7/І-2004, відповідно до якого визано дії ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" порушенням Закону України "Про захист економічної конкуренції";

- абзац 2 ч. 2 ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції", відповідно до якої відповідачу нараховано штраф в розмірі 17 000 грн.;

- частину 5 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", яка передбачає, за кожний день прострочення сплати штрафу стягнення пені у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України;

- частину 7 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", в якій зазначено, що у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку;

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги заперечив, посилаючись при цьому на:

- відсутність у позивача правових підстав для стягнення з нього штрафу та пені, оскільки ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" оскаржує в касаційному порядку рішення господарського суду Івано-Франківської області та Постанову Львівського апеляційного господарського суду про визнання недійсним рішення адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 9 від 30.06.05р. у справі № 6.7/І-2004.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши при цьому подані ними докази в обгрунтування своїх доводів та заперечень, приймаючи до уваги матеріали справи та враховуючи вимоги діючого законодавства, встановив наступне.

Рішенням адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 9 від 30.06.05р. у справі № 6.7/І-2004 (далі-Рішення) встановлено, що Державне міське підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго" (Відповідач) займало протягом 2003-2005р.р. монопольне (домінуюче) становище, як суб"єкт природної монополії, на ринку централізованого постачання теплової енергії для споживачів м. Івано-Франківська в межах діючих власних теплових мереж та приєднаних до них теплових мереж споживачів, чим порушило законодавство про захист економічної конкуренції, яке передбачене пунктом 2 ст. 50, частиною 1, пунктом 1 частини 2 ст. 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (далі- Закон)

Частиною 1 ст. 13 передбачено, що зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку є дії чи бездіяльність суб'єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) становище на ринку, що призвели або можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції, або ущемлення інтересів інших суб'єктів господарювання чи споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 13 Закону, передбачено, що зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, зокрема, визнається: встановлення таких цін чи інших умов придбання або реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

За порушення законодавства про захист економічної конкуренції, на підставі абзацу 2 ст. 52 Закону, накладаються штрафи у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб"єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф. На відповідача накладено штраф в розмірі 17 000 грн.

05.07.05р. позивачем направлено відповідачу вищезазначене рішення, про що свідчить наявне в справі повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ч. 3 ст. 56 Закону, соба, на яку накладено штраф за рішенням органу

Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Частиною 8 ст. 65 Заакону передбачено, що протягом п'яти днів з дня сплати штрафу суб'єкт господарювання зобов'язаний надіслати відповідно до Антимонопольного комітету України або його територіального відділення документи, що підтверджують сплату штрафу.

Проте, як вбачається з матеріалів справи та з доводів позивача, відповідачем штраф у розмірі 17 000 грн. не сплачено.

Відповідно до ч. 5 ст. 56 Закону, за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України. За прострочення сплати штрафу відповідачу нараховано пеню в розмірі 17 000 грн.

Частиною. 7 ст. 56 Закону передбачено, що у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням та пені, органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.

Частиною 2 ст. 56 Закону передбачено, що рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковим до виконання.

Як вбачається з матеріалів справи, на момент розгляду даного спору, Рішення адміністративної колегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 9 від 30.06.05р. у справі № 6.7/І-2004 не скасовано, а отже, у суду є всі правові підстави для задоволення позову в повному обсязі.

Судові витрати, відповідно до ст. 49 ГПК України, слід покласти на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 13, 50, 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов задоволити.

Стягнути з Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго", вул. Б. Хмельницького, 59а, м. Івано-Франківськ, 76006 (р/р 26006022901 в Івано-Франківській філії АТ "КредитБанк", МФО 336161, код ЄДРПОУ 03346058) в дохід бюджету (одержувач ДБ в м. Івано-Франківську 23030300, код - 20568100, банк УДК в Івано-Франківській області, МФО 836014 на рахунок № 31116106500002 за кодом бюджетної класифікації 23030300; призначення платежу: штраф за порушення законодавства про захист економічної конкуренції) - 17 000 грн. штрафу та 17 000 грн. пені.

Стягнути з Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго", вул. Б. Хмельницького, 59а, м. Івано-Франківськ, 76006 (р/р 26006022901 в Івано-Франківській філії АТ "КредитБанк", МФО 336161, код ЄДРПОУ 03346058) в дохід державного бюджету (отримувач: УДК в м. Івано-Франківську, банк отримувача: ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, р/р 31113095700002, код ЄДРПОУ 20568100, код платежу 22090200)- 340 грн. державного мита.

Стягнути з Державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго", вул. Б. Хмельницького, 59а, м. Івано-Франківськ, 76006 (р/р 26006022901 в Івано-Франківській філії АТ "КредитБанк", МФО 336161, код ЄДРПОУ 03346058) в дохід державного бюджету (отримувач - державний бюджет м. Іввано-Франківська, код ЄДРПОУ - 20568100, р/р 31216259700002, банк - ГУДК України в Івано-Франківській області, МФО 836014, код платежу 22050000) судових витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118 грн.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Фрич Марія Миколаївна

рішення підписане 12.12.07

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

________________ Бабінець Уляна Василівна