Справа № 484/2385/24
Провадження № 3/484/1272/24
Постанова
іменем України
11.06.2024 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі головуючого - судді Максютенко О.А., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання АДРЕСА_1 , -
встановив
06.05.2024 року до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ознайомившись із протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 582504 від 30.03.2024 року та доданими до нього документами, суд приходить до висновку, що матеріали підлягають поверненню для дооформлення з таких підстав.
Згідно з ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справ.
Згідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 582504 від 30.03.2024 року ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що він 30.03.2024 року о 15:00 години в м. Первомайську по вул. Київській, 54 керував автомобілем Део д.н.з. НОМЕР_2 , будучи учасником ДТП по вул. Київській здійснив уїзд з місця події на вул. Корабельна, чим порушив п.2.10.а ПДР України. Відповідальність за вчинене, передбачена ст. 122-4 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення є документом, що засвідчує факти неправомірних дій або бездіяльності особи, який має містити виклад фактичних обставин правопорушення, правову кваліфікацію правопорушення з посиланням на нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення є основним процесуальним документом, на підставі якого суд розглядає справу по суті.
Дії ОСОБА_1 працівником поліції кваліфіковані за ст. 122-4 КУпАП, яка передбачає адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Однак, в наданому протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено учасників ДТП, статус особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 КУпАП, не зазначено час, коли відбулась ДТП; не додано доказів на підтвердження того, що була вчинена дорожньо-транспортна пригода, зокрема, протоколу про адміністративне правопорушення, складеного на особу, яка притягується до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП.
За змістом ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, який порушив провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності, для дооформлення.
За таких обставин, вищевказані матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , необхідно повернути Первомайському РВП ГУНП в Миколаївській області для дооформлення.
Керуючись ст.ст. 9, 245, 256, 277, 278, 280, 283 КУпАП, суд, -
постановив
протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 582504 від 30.03.2024 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122-4 КУпАП та додані до нього документи повернути Первомайському РВП ГУНП в Миколаївській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.