06.06.2024
Справа № 361/4344/24
Провадження № 3/361/2657/24
06 червня 2024 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Мохов Є.І., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від що надійшла від начальника управління державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у м. Києві та Київській області (Київський рибоохоронний патруль) Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, особи з інвалідністю ІІІ групи, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
09 квітня 2024 року, близько 17 години 15 хвилин, ОСОБА_1 , на річці Десна поблизу села Погреби Броварського району Київської області, грубо порушуючи правила рибальства, здійснив по встановлених правилами любительського рибальства вилов живих водних біоресурсів, а саме, риби плоскирки в кількості чотири екземпляри загальною вагою 5,1 кг, чим перевищив добову норму вилову риби на 1.6 кг, таким чином наніс рибному господарству матеріальні збитки на суму 6 256 грн. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги статтей 27 і 63 Закону України «Про тваринний світ», пп. 1, п. 2 розділу ІІІ, п. 2 розділу ІІ, пп. 12 п. 5 розділу ІV Правил спортивного та любительського рибальства, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною четвертою статті 85 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, у вчиненому розкаювався, пояснив, що випадково перевищив норму вилову риби.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, оглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 85 КУпАП, крім його пояснень, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення
№ 016047 від 09 квітня 2024 року, протоколом огляду та вилучення від 09 квітня 2024 року, розпискою про передачу на відповідальне зберігання, планом-схемою.
При визначенні виду стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який у вчиненому розкаювався, є особоюз інвалідністю ІІІ групи, відсутність обтяжуючих обставин, і вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за частиною частиною четвертою статті 85 КУпАП.
Вказана в протоколі та розрахунку матеріальної шкоди сума матеріальних збитків, нанесених рибному господарству в результаті незаконних дій ОСОБА_1 , документально не підтверджена, отже судом не може бути стягнута.
Питання конфіскації знарядь, засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів, вирішується в провадженні відносно порушника, у власності якого дані знаряддя та засоби перебувають, а також на відповідальне зберігання якому передані. Таким чином, передані на відповідальне зберігання ОСОБА_1 знаряддя лову, а саме, спінінг з двома гачками та рибу плоскирку в кількості чотири екземпляри загальною вагою 5,1 кг слід залишити в розпорядженні останнього.
Керуючись статтями 22, 23, 221, 283- 285 КУпАП та відповідно до частини другої статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої частиною четвертою статті 85 КУпАП, внаслідок малозначності вчиненого та оголосити усне зауваження, провадження по адміністративній справі закрити.
Передані на відповідальне зберігання ОСОБА_1 знаряддя лову, а саме, спінінг з двома гачками та рибу плоскирку в кількості чотири екземпляри загальною вагою 5,1 кг слід залишити в розпорядженні останнього.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Є.І. Мохов