Постанова від 10.06.2024 по справі 300/7911/23

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2024 рокуЛьвівСправа № 300/7911/23 пров. № А/857/1626/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:

судді-доповідача Шинкар Т.І.,

суддів Іщук Л.П., Обрізка І.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду (головуючий суддя Шумей М.В.), ухвалене спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін м.Івано-Франківськ від 19 грудня 2023 року у справі № 300/7911/23 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

14.11.2023 поштовими засобами зв'язку ОСОБА_1 подав позов до суду до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі-Управління), в якому просив визнати протиправними дії Управління про відмову ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті пенсії згідно нової Довідки про розмір грошового забезпечення №6747/Д від 10 липня 2023 року, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» ОСОБА_1 за березень 2019 року, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за посадою командир військової частини НОМЕР_1 ВВ МВС України ( НОМЕР_2 окремий батальйон ВВ МВС України) у відповідності до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військово-службовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим врахуванням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 року перерахунку основного розміру його пенсії; зобов'язати Управління здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно нової Довідки про розмір грошового забезпечення №6747/Д від 10 липня 2023 року, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» ОСОБА_1 за березень 2019 року згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за посадою командир військової частини НОМЕР_1 ВВ МВС України ( НОМЕР_2 окремий батальйон ВВ МВС України) у відповідності до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону України від 09.04 1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із обов'язковим врахуванням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 року перерахунку основного розміру його пенсії, враховуючи раніше проведені виплати, здійснивши виплату невідкладно.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року позов задоволено.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії, призначеної згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру грошового забезпечення, зазначеного в оновленій довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» №6747/Д від 10.07.2023, а тому Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області протиправно відмовило позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі відомостей довідки №6747/Д від 10.07.2023, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області».

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, просить скасувати рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року та ухвалити нове, яким в задоволенні позову відмовити. Вважає, що оскаржуване рішення прийняте з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального права. Апеляційну скаргу мотивовано тим, що станом на момент розгляду даної справи, законодавчо не врегульовано питання перерахунку пенсій, а пункти 1,2 постанови КМУ № 103 визнані протиправними та нечинними, відсутні підстави для перерахунку та виплати пенсії позивачу в розмірі іншому ніж той, який був встановлений з урахуванням постанови КМУ №103.

Позивачем відзив на апеляційну скаргу не подано, що не перешкоджає розгляду справи по суті.

Враховуючи положення статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо можливості розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, на підставі наявних у ній доказів.

Згідно з ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Суд апеляційної інстанції, переглядаючи справу за наявними у ній доказами та перевіряючи законність і обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої, в межах доводів та вимог апеляційної скарги, дослідивши докази, що стосуються фактів, на які посилаються учасники справи, приходить до переконання, що оскаржуване рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню частково, з підстав викладених в мотивувальній частині постанови.

З матеріалів справи судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 , звільнений із внутрішніх військ МВС України 12 листопада 2012 року в запас за станом здоров'я у військовому званні «полковник» з посади командира військової частини НОМЕР_1 ВВ МВС України (1 окремий батальйон ВВ.МВС України).

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області ОСОБА_1 призначена пенсія за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ зі змінами за вислугу років.

Позивач перебуває на обліку та отримує пенсію за вислугу років в розмірі 70% грошового забезпечення в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Донецькій області.

19 червня 2023 року адвокат Олейняш М.І. в інтересах позивача звернувся із адвокатським запитом до начальника Державної Установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» щодо виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року у відповідності до положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із відображенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії і скерування нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій обл..

Згідно повідомлення Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» від 28 червня 2023 року №0-459/1 відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 23 березня 2023 року №233 «Про організаційно-штатні зміни в медичних складах та установах» скорочено посаду старшого інспектора із соціально-гуманітарних питань Державної Установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області».

Згідно листа департаменту пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України від 14 березня 2023 року №6531/49-2023 виконання функцій із забезпечення соціального захисту пенсіонерів із числа військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та членів їх сімей, що перебувають на обліку в Донецькій області, покладено на відділ із соціально-гуманітарних питань Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» і відповідно адвокатський запит скерований за належністю.

Згідно супровідного листа Начальника Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» І. Безушка №33/34-2733 від 11 липня 2023 року адвоката ОСОБА_2 повідомлено, що нова довідка (оригінал) про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за №6747/д від 10 липня 2023 року скерована до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Грошове забезпечення позивача згідно вищевказаної довідки має такі складові: посадовий оклад - 5 220,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням полковник - 1 480,00 грн.; надбавка за вислугу років 50% - 3 350,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби 80% - 8 040,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 20% - 1 044,00 грн.; премія 60% -3 132,00 грн. Усього - 22 266,00 грн.

09 серпня 2023 року ОСОБА_1 через «Укрпошту» звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо проведення перерахунку та виплаті призначеної ОСОБА_1 пенсії в основному розмірі з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення для обчислення пенсії на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» №6747/Д від 10 липня 2023 року.

01 жовтня 2023 року позивач отримав лист-відповідь Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №17754-16228/П-02/8-0500/23 від 12 вересня 2023 року, яким йому відмовлено в перерахунку пенсії на підставі нової Довідки про розмір грошового забезпечення №6747/Д від 10 липня 2023 року, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» ОСОБА_1 за березень 2019 року згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовцю осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за посадою командир військової частини НОМЕР_1 ВВ МВС України.

Позивач вважаючи, що вищевказана відмова відповідача у перерахунку пенсії є протиправною, звернувся до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції виходить з таких мотивів.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, колегія суддів керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).

Згідно з частиною 3статті 43 Закону №2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини 4статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 2Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.

Разом з цим, 21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийнято постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», відповідно до пункту 1 якої вирішено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Пунктом 2 Постанови № 103 встановлено проводити виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45).

Абзацом 1 пункту 5 Порядку №45 (в редакції Постанови №103) передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

У додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою №103 було викладено в новій редакції та у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Оскільки зміни, внесені Постановою №103, зокрема, до додатка 2 Порядку №45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатка 2 до Порядку №45 до зазначених змін.

Рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі №826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019, в якій суд касаційної інстанції серед іншого вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Тобто, з 05.03.2019 - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №704 відповідно до вимог ст.43 і 63 Закону №2262-ХІІ та ст. 9 Закону № 2011-ХІІ.

При цьому відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частиною 2 статті 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Отже, право позивача на перерахунок його пенсії на підставі довідки з урахуванням додаткових складових грошового забезпечення, визначеного станом на 05.03.2019, у заявлених спірних правовідносинах виникло саме з 01.04.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії).

Такий висновок суду узгоджується з правовою позицією, викладеною у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у зразковій справі №160/8324/19.

Верховний Суд не відступав від правової позиції, яка викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у зразковій справі №160/8324/19.

За таких обставин, апеляційний суд вважає, що у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії, призначеної згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру грошового забезпечення, зазначеного в оновленій довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» №6747/Д від 10.07.2023, а тому Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області протиправно відмовило позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі відомостей довідки №6747/Д від 10.07.2023, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області».

Щодо вимоги позивача зобов'язати відповідача здійснити виплату перерахунку основного розміру пенсії, враховуючи раніше проведені виплати, здійснивши виплату невідкладно, яка задоволена судом першої інстанції, то апеляційний суд погоджується з твердженням відповідача, що така не підлягає задоволенню щодо невідкладності.

Відповідно до ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішеннями, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Апеляційний суд зазначає, що відповідач ще не ухвалював рішення щодо перерахунку та виплати позивачу пенсії на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» №6747/Д від 10.07.2023 на виконання цього рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку та виплаті будуть порушені, тому як наслідок згадані вимоги є передчасними і не підлягають задоволенню.

За встановлених обставин, надаючи правову оцінку аргументам сторін, суд апеляційної інстанції доходить висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною 2 статті 6 КАС України та статтею 17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» передбачено застосування судами Конвенції та практики ЄСПЛ як джерела права.

У пункті 58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

З огляду на викладене, враховуючи положення статті 317 КАС України, суд апеляційної інстанції, надаючи правову оцінку аргументам сторін, приходить переконання, що судом першої інстанції при винесені рішення неповно з'ясовані обставини, що мають значення для справи, що має наслідком скасування судового рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення, яким позов слід задовольнити частково.

Керуючись статтями 241, 243, 308, 311, 317, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області задовольнити частково.

Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року скасувати та ухвалити судове рішення, яким позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про відмову ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті пенсії згідно нової Довідки про розмір грошового забезпечення №6747/Д від 10 липня 2023 року, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» ОСОБА_1 за березень 2019 року згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за посадою командир військової частини НОМЕР_1 ВВ МВС України ( НОМЕР_2 окремий батальйон ВВ МВС України) у відповідності до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військово-службовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із врахуванням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 року перерахунку основного розміру його пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно нової Довідки про розмір грошового забезпечення №6747/Д від 10 липня 2023 року, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Львівській області» ОСОБА_1 за березень 2019 року згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за посадою командир військової частини НОМЕР_1 ВВ МВС України ( НОМЕР_2 окремий батальйон ВВ МВС України) у відповідності до

вимог ст.ст. 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст. 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із врахуванням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 року перерахунку основного розміру його пенсії, враховуючи раніше проведені виплати.

В решті вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1073,60 грн.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків встановлених ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Т. І. Шинкар

судді Л. П. Іщук

І. М. Обрізко