Ухвала від 10.06.2024 по справі 320/20398/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

10 червня 2024 року м. Київ 320/20398/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Колеснікова І.С., розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника відповідача в адміністративній справі

за позовом Комунального підприємства "Харківводоканал"

до Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та

комунальних послуг

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні

відповідача - Акціонерне товариство "Харківобленерго"

про визнання протиправним та скасування постанови ,-

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Комунальне підприємство "Харківводоканал" із позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в якому просить суд:

- визнати протиправною та нечинною постанову НКРЕКП від 09.12.2023 №2321 “Про внесення змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії”.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 17.05.2024 відкрито провадження у справі та вирішено, що справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження за особливостями провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень у відповідності до вимог ст. 264 КАС України та призначено підготовче засідання.

04 червня 2024 року від представника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг через підсистему «Електронний суд» надійшло клопотання про зобов'язання НКРЕКП опублікувати оголошення про відкриття провадження у справі № 320/20398/24 за адміністративним позовом КП «Харківводоканал» до НКРЕКП, про визнання протиправною та скасування постанови НКРЕКП від 09.12.2023 № 2321 «Про внесення змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії».

Розглянувши подане клопотання у письмовому провадженні, суд дійшов наступного висновку.

Суд враховує, що приписами статті 264 КАС України передбачено, що правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо: 1) законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України (крім рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу), постанов Верховної Ради Автономної Республіки Крим; 2) законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів владних повноважень.

Право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт. Нормативно-правові акти можуть бути оскаржені до адміністративного суду протягом всього строку їх чинності. У разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов'язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом. Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду. Суд може визнати нормативно-правовий акт протиправним (незаконним чи таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили) та нечинним повністю або в окремій його частині. Якщо у процесі розгляду справи щодо нормативно-правового акта суд виявить, що інші нормативно-правові акти, прийняті відповідачем, чи їх окремі положення, крім тих, щодо яких відкрито провадження в адміністративній справі, безпосередньо впливають на прийняття рішення у справі і без визнання таких нормативно-правових актів протиправними неможливий ефективний захист прав позивача, суд визнає такі акти чи їх окремі положення протиправними в порядку, визначеному цією статтею.

Отже, проаналізувавши матеріали справи з урахуванням наведених норм та доводів поданого клопотання, суд вважає за необхідне його задовольнити, адже у матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили про те, що судом покладався на відповідача обов'язок опублікувати оголошення про оскарження в судовому порядку постанови НКРЕКП від 09.12.2023 №2321 “Про внесення змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії”.

Керуючись статтями 205, 243, 248, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про опублікування оголошення, - задовольнити.

2. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не пізніше як за 7 днів до чергового підготовчого засідання, опублікувати оголошення про знаходження у провадженні Київського окружного адміністративного суду адміністративної справи №320/20398/24 за позовом Комунального підприємства "Харківводоканал" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та нечинною постанови НКРЕКП від 09.12.2023 №2321 “Про внесення змін до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії”, в якому вказані постанови були або мали бути офіційно оприлюднені.

3. Роз'яснити, що оголошення повинно містити вимоги позивача, щодо оскаржуваних нормативно-правових актів, реквізити цих актів та дату, час і місце судового розгляду справи.

4. Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи (їхнім уповноваженим представникам). Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Колеснікова І.С.