Ухвала від 07.06.2024 по справі 904/5725/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у справі

07.06.2024м. ДніпроСправа№ 904/5725/21 (904/2441/24)

Суддя Мартинюк С.В. , розглянувши матеріали

за позовом Акціонерного товариства "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом", м. Кривий Ріг

до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, м. Дніпро

про скасування податкового повідомлення-рішення від 01.05.24р. № 0250602417

в межах справи №904/5725/21

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Промисловий альянс», м. Кривий Ріг

до боржника Акціонерного товариства «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом», м. Кривий Ріг

про визнання банкрутом

Без участі (виклику) учасників справи.

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Дніпропетровської області перебуває справа №904/5725/21 про банкрутство Акціонерного товариства «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом» (далі - Боржник).

У межах цієї справи Боржник звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (далі - Податковий орган) про скасування податкового повідомлення-рішення.

Позов мотивовано тим, що спірне податкове повідомлення-рішення є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки не відповідає чинному законодавству та прийняте на підставі необґрунтованих висновків, яких дійшов Податковий орган у ході проведення перевірки.

Дослідивши матеріали позовної заяви, Господарський суд Дніпропетровської області, посилаючись на практику Верховного суду зазначає наступне.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 175 Господарського процесуального кодексу України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Частиною третьою статті 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції.

Одним із принципів банкрутства є концентрація в межах цієї процедури різних спорів за участю боржника. Так, згідно з положеннями частин 1, 2 статті 7 КУзПБ господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості тощо.

Відповідно до усталеної правової позиції Великої Палати Верховного Суду, зокрема, викладеною у постановах від 13.04.2023 у справі №320/12137/20 і від 01.11.2023 у справі №908/129/22(908/1333/22) (яка підлягає врахуванню за вимогами частини 4 статті 300 ГПК України), згідно з частиною 1 статті 125 Конституції України судоустрій в Україні будується, зокрема, за принципом спеціалізації і визначається законом. Метою запровадження цього засадничого принципу є більш глибокий і фаховий розгляд найбільш складних справ суддями, що мають відповідний досвід.

Спеціалізація є основним критерієм розподілу юрисдикцій і, власне, причиною створення судів різних юрисдикцій, бо нівелювання юрисдикційних критеріїв (у тому числі їх "змішування" в залежності від обставин конкретної справи, майнового стану особи, мети чи стадії її звернення до суду) призводить до розгляду однакових за своєю юридичною природою спорів різними судами, плутанини у визначенні належного суду, і, зрештою, - порушення принципів верховенства права і правової визначеності, що є прямим порушенням означеної вище норми Конституції України.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Поняття "суд, встановлений законом" включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності. Головним критерієм розмежування адміністративної та господарської судових юрисдикцій є предмет спору та зміст спірних правовідносин.

При вирішенні питання про розмежування компетенції судів щодо розгляду адміністративних і господарських справ недостатньо застосування виключно формального критерію - визначення суб'єктного складу спірних правовідносин. Визначальною ознакою для правильного вирішення спору є характер правовідносин, з яких виник спір. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин, а суб'єкт владних повноважень у цих правовідносинах реалізує свої владо-управлінські функції.

Відповідно до частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини, та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Приписами статей 2, 4 та 19 КАС України визначено завдання та основні засади адміністративного судочинства, зміст публічно-правового спору та справи, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів.

Публічно-правовим вважається, зокрема, спір, у якому сторони правовідносин виступають одна щодо іншої не як рівноправні та в якому одна зі сторін виконує публічно-владні управлінські функції й може вказувати або забороняти іншому учаснику правовідносин відповідну поведінку, давати дозвіл на передбачену законом діяльність тощо.

Необхідною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення ним публічно-владних управлінських функцій. Ці функції суб'єкт має виконувати саме в тих правовідносинах, у яких виник спір.

Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин. Тобто якщо спір виник у сфері публічно-правових відносин, це виключає розгляд справи в порядку господарського судочинства.

До компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

У постанові від 01.11.2023 у справі №908/129/22(908/1333/22) Велика Палата Верховного Суду наголосила, що відповідно до статті 1 Податкового кодексу України (далі - ПК України) цей Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У цих правовідносинах контролюючий орган здійснює владні управлінські функції, а тому є суб'єктом владних повноважень відповідно до пункту 14.1.241 статті 14 ПК України в значенні, визначеному КАС України.

Особливості порядку та процедури розгляду податкових спорів у межах адміністративної юрисдикції, визначеної КАС України, регламентуються ПК України.

Водночас ГПК України визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах (стаття 1 ГПК України). Справи, що відносяться до господарської юрисдикції наведені в статті 20 ГПК України, серед яких, зокрема, є справи про банкрутство як одна з категорії спорів, що підсудні господарським судам.

Так, у пункті 8 частини 1 статті 20 ГПК України закріплена спеціальна юридична норма, відповідно до якої до справ, що належать до юрисдикції господарських судів, входять справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, зокрема:

- справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати;

- поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника,

- за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до ПК України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених ПК України.

Зазначена правова норма визначає вичерпний перелік спорів, що підсудні господарським судам у межах розгляду справ про банкрутство та справ у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, та містить виняток щодо поширення юрисдикції господарських судів на певні спори (податкові спори) у межах цієї категорії справ, а саме про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до ПК України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених ПК України.

Особливості порядку та процедури розгляду справ про банкрутство в межах господарської юрисдикції, визначеної ГПК України, регламентуються КУзПБ. При цьому КУзПБ не можна розглядати з точки зору розширення господарської юрисдикції на певні категорії спорів, щодо яких встановлено виняток пунктом 8 частини 1 статті 20 ГПК України, що розглядаються у межах справ про банкрутство, оскільки саме ГПК України визначається юрисдикція господарських справ, КУзПБ встановлюється не юрисдикція справ, а особливості порядку та процедури розгляду лише певної категорії спорів у межах господарської юрисдикції, визначеної статтею 20 ГПК України.

Згідно з преамбулою КУзПБ цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Відповідно до статті 1 КУзПБ банкрутством є визнана господарським судом нездатність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника; боржником для цілей цього Кодексу є юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав.

Отже, банкрутством як різновидом процедур, що здійснюються в межах спеціалізації господарського судочинства, є судова процедура, яка регламентує правовідносини, що виникають внаслідок нездатності боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів через процедури санації чи ліквідації, які визначені КУзПБ, введеним у дію з 21 жовтня 2019 року. Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи, передбачаючи ряд процесуальних норм, які регулюють порядок здійснення судочинства в цих процедурах (відкриття провадження у справі про банкрутство, види судових рішень у банкрутстві та порядок їх оскарження тощо).

Відповідно до частини першої статті 7 КУзПБ спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Так само як особливості розгляду податкових спорів у межах адміністративної юрисдикції, визначеної КАС України, регламентуються ПК України, особливості порядку та процедури розгляду справ про банкрутство в межах господарської юрисдикції, визначеної ГПК України, регламентуються КУзПБ.

Згідно з частиною другою статті 7 КУзПБ господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Вказана текстуальна конструкція статті 7 КУзПБ свідчить на користь того, що законодавець, маючи на меті віднести до юрисдикції господарських судів певні категорії спорів, як-то стягнення заробітної плати, поновлення на роботі, окремо про це детально зазначив та виокремив такі спори, при цьому у статті жодним чином не виокремлено податкових спорів, що виникають з податкових відносин та врегульовані ПК України.

Зазначення у статті 7 КУзПБ "всі майнові спори" є широким поняттям та жодним чином не свідчить, що цей Кодекс розширює господарську юрисдикцію за межі юрисдикції, визначеної ГПК України.

Відсутність у КУзПБ застереження про невиключення з розгляду в межах процедури банкрутства спорів з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, що виникають з податкових правовідносин, не визначає їх підсудність господарським судам, оскільки такі застереження містяться в пункті 8 частини 1 статті 20 ГПК України, яка визначає юрисдикцію господарських судів, у тому числі щодо справ про банкрутство.

Отже, юрисдикцію судів щодо розгляду тих чи інших спорів встановлюють лише процесуальні кодекси (ГПК України, КАС України, ЦПК України). Тобто зі змісту статті 7 КУзПБ слід дійти висновку, що така не встановлює особливостей, за яких адміністративні спори, що виникають з податкових відносин, віднесено до юрисдикції господарських судів у межах процедури банкрутства.

При цьому ПК України регулює особливості порядку та процедуру розгляду спорів, що здійснюються в межах спеціалізації адміністративного судочинства, - спорів, що виникають з податкових правовідносин, у тому числі спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до ПК України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених ПК України.

Натомість КУзПБ регулює окрему судову процедуру, що здійснюється в межах спеціалізації господарського судочинства, - банкрутство, яка регламентує правовідносини, що виникають внаслідок нездатності боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів через процедури санації чи ліквідації, які визначені спеціальним КУзПБ.

Іншими словами, КУзПБ та ПК України є кодексами з консолідованими нормами права, тобто є спеціальними в частині розгляду окремого виду господарських спорів (про банкрутство), які розглядаються господарським судом за правилами ГПК України з урахуванням особливостей, визначених КУзПБ, та відповідно окремого виду адміністративних спорів (податкових спорів), які розглядаються адміністративним судом за правилами КАСУкраїни з урахуванням особливостей, визначених ПК України.

Висновки щодо визначення адміністративної юрисдикції при розгляді спорів, що виникають з податкових правовідносин, ґрунтуються також на тому, що вимоги платника податку (у тому числі й після відкриття провадження у справі про банкрутство та визнання його банкрутом з відкриттям щодо нього ліквідаційної процедури) щодо правомірності рішень, дій чи бездіяльності контролюючого органу стосуються насамперед перевірки законності дій суб'єкта владних повноважень, що свідчить про публічно-правовий характер такого спору, в якому суб'єкт владних повноважень реалізує свої владно-управлінські функції, а тому цей спір віднесено до розгляду саме за правилами адміністративного судочинства.

На підтвердження такого висновку ЄСПЛ у рішенні від 12 липня 2001 року у справі "Феррадзіні проти Італії" (Ferrazzini v. Italy), заява № 44759/98, указав, що податкові питання і досі становлять частину основного пакета прерогатив державних органів. При цьому відносини між платником податків та податковим органом і далі мають переважно публічний характер. Суд вважає, що податкові спори виходять за межі сфери цивільних прав та обов'язків, незважаючи на матеріальні наслідки, які вони обов'язково створюють для платника податків (пункт 29).

У зв'язку з наведеним Велика Палата Верховного Суду в постанові від 01.11.2023 у справі №908/129/22(908/1333/22) виснувала про відсутність правових підстав для відступлення від правового висновку, викладеного в постанові від 13.04.2023 у справі №320/12137/20, оскільки після її ухвалення не змінилося законодавства, не змінився порядок врегулювання спірних правовідносин, не виявлено ані застарілості правового підходу щодо визначення юрисдикції подібних спорів, ані неефективності такого підходу внаслідок змін у правовому регулюванні, ані будь-яких вад попереднього судового рішення.

Відповідно до ст. 236 п.4 Господарського процесуального кодексу України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Отже, з викладеного вище вбачається, що правила визначення юрисдикції визначає насамперед процесуальний кодекс (ГПК України, КАС України), а не кодекс з консолідованими нормами матеріального права, яким є КУзПБ.

Ураховуючи сутність і правову природу спірних правовідносин, приписи процесуального закону мають превалюючу дію при розв'язанні колізій щодо обрання належної судової юрисдикції.

Як встановлено судом, Відповідачем у даній справі є Головне управління ДПС у Дніпропетровській області, а предметом позову - визнання протиправними та скасування податкових повідомлень -рішень, а відтак даний спір носить публічно-правовий характер, оскільки виникає з публічно-правових відносин, у зв'язку з чим, суд приходить до висновку, що даний спір не належить розглядати в порядку господарського судочинства.

Таким чином, справа №904/5725/21 (904/2441/24) не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 175 ГПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Відповідно до приписів частини 3, частини 6 статті 175 ГПК України про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала, яка надсилається заявникові; відмовляючи у відкритті провадження з підстави пункту 1 частини 1 цієї статті суд роз'яснює, що дана справа відноситься до адміністративної юрисдикції.

За таких обставин, суд вважає за необхідне у відкритті провадження відмовити.

Керуючись пунктом 1 частини першої статті 175, ст.ст. 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження з розгляду справи №904/5725/21 (904/2441/24).

Роз'яснити Акціонерному товариству «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом», що розгляд спору про скасування податкового повідомлення-рішенння віднесено до компетенції суду адміністративної юрисдикції.

Ухвала набирає законної сили 07.06.2024 та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її підписання.

Суддя С.В. Мартинюк

Попередній документ
119574981
Наступний документ
119574983
Інформація про рішення:
№ рішення: 119574982
№ справи: 904/5725/21
Дата рішення: 07.06.2024
Дата публікації: 10.06.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (05.01.2026)
Дата надходження: 29.12.2025
Предмет позову: стягнення грошових коштів за договором на проведення незалежної оцінки вартості майна №0611-01 від 06.11.2023
Розклад засідань:
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Господарський суд Дніпропетровської області
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
13.05.2026 07:29 Центральний апеляційний господарський суд
29.06.2021 11:30 Господарський суд Дніпропетровської області
03.08.2021 11:50 Господарський суд Дніпропетровської області
30.08.2021 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
30.08.2021 11:15 Господарський суд Дніпропетровської області
06.09.2021 11:30 Господарський суд Дніпропетровської області
07.09.2021 10:45 Господарський суд Дніпропетровської області
13.09.2021 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
20.09.2021 10:30 Господарський суд Дніпропетровської області
27.09.2021 11:15 Господарський суд Дніпропетровської області
27.09.2021 11:45 Господарський суд Дніпропетровської області
27.09.2021 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
05.10.2021 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
05.10.2021 10:30 Господарський суд Дніпропетровської області
06.10.2021 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
11.10.2021 11:20 Господарський суд Дніпропетровської області
11.10.2021 11:40 Господарський суд Дніпропетровської області
18.10.2021 10:30 Господарський суд Дніпропетровської області
18.10.2021 10:50 Господарський суд Дніпропетровської області
18.10.2021 11:10 Господарський суд Дніпропетровської області
02.11.2021 11:40 Господарський суд Дніпропетровської області
02.11.2021 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
02.11.2021 14:30 Центральний апеляційний господарський суд
08.11.2021 14:30 Господарський суд Дніпропетровської області
10.11.2021 11:30 Господарський суд Дніпропетровської області
15.11.2021 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
15.11.2021 10:40 Господарський суд Дніпропетровської області
16.11.2021 10:40 Господарський суд Дніпропетровської області
30.11.2021 14:00 Центральний апеляційний господарський суд
01.12.2021 10:40 Господарський суд Дніпропетровської області
01.12.2021 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
01.12.2021 11:20 Господарський суд Дніпропетровської області
07.12.2021 16:30 Центральний апеляційний господарський суд
13.12.2021 14:10 Господарський суд Дніпропетровської області
14.12.2021 17:00 Центральний апеляційний господарський суд
21.12.2021 14:00 Господарський суд Дніпропетровської області
11.01.2022 09:50 Господарський суд Дніпропетровської області
17.01.2022 14:00 Господарський суд Дніпропетровської області
18.01.2022 10:40 Господарський суд Дніпропетровської області
20.01.2022 15:00 Центральний апеляційний господарський суд
20.01.2022 16:00 Центральний апеляційний господарський суд
03.02.2022 15:00 Центральний апеляційний господарський суд
08.02.2022 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
15.02.2022 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
16.02.2022 14:00 Господарський суд Дніпропетровської області
17.02.2022 15:30 Центральний апеляційний господарський суд
24.02.2022 17:00 Центральний апеляційний господарський суд
17.03.2022 17:30 Центральний апеляційний господарський суд
14.04.2022 14:00 Центральний апеляційний господарський суд
25.08.2022 15:30 Центральний апеляційний господарський суд
29.09.2022 15:00 Центральний апеляційний господарський суд
24.10.2022 10:15 Господарський суд Дніпропетровської області
21.11.2022 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
01.12.2022 10:30 Касаційний господарський суд
20.12.2022 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
20.12.2022 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
09.01.2023 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
09.01.2023 11:40 Господарський суд Дніпропетровської області
23.01.2023 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
23.01.2023 14:00 Господарський суд Дніпропетровської області
06.02.2023 12:10 Господарський суд Дніпропетровської області
10.02.2023 10:40 Господарський суд Дніпропетровської області
27.02.2023 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
30.03.2023 14:30 Центральний апеляційний господарський суд
13.04.2023 15:30 Центральний апеляційний господарський суд
06.06.2023 11:50 Господарський суд Дніпропетровської області
19.06.2023 15:00 Господарський суд Дніпропетровської області
04.07.2023 14:00 Господарський суд Дніпропетровської області
06.07.2023 10:45 Касаційний господарський суд
25.07.2023 14:00 Господарський суд Дніпропетровської області
07.08.2023 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
17.08.2023 10:30 Касаційний господарський суд
21.08.2023 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
11.10.2023 10:50 Господарський суд Дніпропетровської області
02.11.2023 16:30 Центральний апеляційний господарський суд
21.11.2023 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
23.11.2023 17:00 Центральний апеляційний господарський суд
28.11.2023 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
04.12.2023 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
04.12.2023 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
05.12.2023 13:45 Господарський суд Дніпропетровської області
18.12.2023 11:20 Господарський суд Дніпропетровської області
18.12.2023 11:40 Господарський суд Дніпропетровської області
22.01.2024 11:40 Господарський суд Дніпропетровської області
22.01.2024 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
01.02.2024 16:00 Центральний апеляційний господарський суд
05.02.2024 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
07.03.2024 16:15 Центральний апеляційний господарський суд
11.03.2024 10:40 Господарський суд Дніпропетровської області
08.04.2024 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
30.05.2024 16:00 Центральний апеляційний господарський суд
03.06.2024 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
20.06.2024 10:00 Касаційний господарський суд
02.07.2024 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
11.07.2024 09:20 Касаційний господарський суд
18.07.2024 11:10 Господарський суд Дніпропетровської області
07.08.2024 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
22.08.2024 09:45 Касаційний господарський суд
03.09.2024 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
10.09.2024 11:40 Господарський суд Дніпропетровської області
19.09.2024 15:45 Центральний апеляційний господарський суд
03.10.2024 10:45 Касаційний господарський суд
07.10.2024 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
29.10.2024 10:10 Господарський суд Дніпропетровської області
04.11.2024 11:40 Господарський суд Дніпропетровської області
25.11.2024 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
25.11.2024 11:20 Господарський суд Дніпропетровської області
03.12.2024 10:30 Господарський суд Дніпропетровської області
17.12.2024 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
21.01.2025 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
06.02.2025 10:30 Центральний апеляційний господарський суд
05.03.2025 11:30 Центральний апеляційний господарський суд
10.03.2025 10:00 Господарський суд Дніпропетровської області
18.03.2025 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
14.04.2025 11:20 Господарський суд Дніпропетровської області
21.05.2025 11:00 Центральний апеляційний господарський суд
10.06.2025 11:10 Господарський суд Дніпропетровської області
17.07.2025 10:00 Центральний апеляційний господарський суд
02.09.2025 11:20 Господарський суд Дніпропетровської області
01.10.2025 09:15 Центральний апеляційний господарський суд
22.01.2026 10:00 Касаційний господарський суд
17.02.2026 11:20 Господарський суд Дніпропетровської області
31.03.2026 11:00 Господарський суд Дніпропетровської області
31.03.2026 11:20 Господарський суд Дніпропетровської області
20.04.2026 11:20 Господарський суд Дніпропетровської області
20.04.2026 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
07.05.2026 11:40 Господарський суд Дніпропетровської області
07.05.2026 12:00 Господарський суд Дніпропетровської області
19.05.2026 10:20 Господарський суд Дніпропетровської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОВАЛЬ ЛЮБОВ АНАТОЛІЇВНА
МОРОЗ ВАЛЕНТИН ФЕДОРОВИЧ
ПАРУСНІКОВ ЮРІЙ БОРИСОВИЧ
ПЄСКОВ В Г
ПОГРЕБНЯК В Я
суддя-доповідач:
БЄЛІК ВІКТОРІЯ ГЕННАДІЇВНА
КОВАЛЬ ЛЮБОВ АНАТОЛІЇВНА
МАРТИНЮК СЕРГІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
МАРТИНЮК СЕРГІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
ПЄСКОВ В Г
СУХОВАРОВ АРТЕМ ВОЛОДИМИРОВИЧ
СУХОВАРОВ АРТЕМ ВОЛОДИМИРОВИЧ
3-я особа:
Виконавчий комітет Криворізької міської Ради
Криворізька міська рада
Міністерство економіки України
3-я особа без самостійних вимог на стороні позивача:
Міністерство економіки України
арбітражний керуючий:
Арбітражний керуючий Вернигора Володимир Петрович
Арбітражний керуючий Лінкевич Олег Миколайови
Арбітражний керуючий Лінкевич Олег Миколайович
Арбітражний керуючий Лінкевич Олег Миколайович
Арбітражний керуючий Лукашук Микола Васильович
Арбітражний керуючий:
Арбітражний керуючий Лінкевич Олег Миколайович
боржник:
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "Криворіжндпірудмаш"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "Криворіжндпірудмаш"
відповідач (боржник):
Акціонерне товариство "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат"
Акціонерне товариство "МАРГАНЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "Криворіжндпірудмаш"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "Криворіжндпірудмаш"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "КРИВОРІЖНДПІРУДМАШ"
АТ "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом"
Дослідний завод Публічного акціонерного товариства "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничого машинобудування з Дослідним заводом"
Дослідний завод Публічного акціонерного товариства "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничого машинобудування з Дослідним заводом"
Фізична особа-підприємець Марков Дмитро Миколайович
Фізична особа-підприємець Марусейченко Олександр Миколайович
Приватне акціонерне товариство "МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ ім. Ілліча"
Приватне підприємство "Теплий дім "ОЛЕНА"
Відповідач (Боржник):
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом"
за участю:
АК Лінкевич О.М.
АК Лінкевич О.М.
Акціонерне товариство "Банк Інвестицій та Заощаджень"
Акціонерне товариство "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат"
АТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат"
АТ "Покровський гірничо-збагачувальний комбінат"
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області
Івашковський Дмитро Валерійович
Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа"
Міністерство економіки Укра
Міністерство економіки України
Розпорядник майна Лінкевич О.М.
ТОВ "ПРОМИСЛОВИЙ АЛЬЯНС"
ТОВ "ТЕРРА-ІНКОГНІТО"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ІЗІ ФІНАНС"
Фонд державного майна України
Фонд державного майна України
Фонд Державного майна України
Центрально-міський відділ державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
Центрально-міський відділ державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)
заявник:
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "КРИВОРІЖНДПІРУДМАШ"
Лінкев
Арбітражний керуючий Лукашук Віталій Васильович
Адвокат Мартиненко Євген Павлович
Міністерство економіки України
Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро)
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ ІМЕНІ ІЛЛІЧА»
Приватне підприємство "Теплий дім "ОЛЕНА"
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "Криворіжндпірудмаш"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "Криворіжндпірудмаш"
Борис Сергій Петрович
Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
Міністерство економіки України
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА-ІНКОГНІТО"
Заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
заявник касаційної інстанції:
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом"
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
Міністерство економіки України
кредитор:
Акціонерне товариство "БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ
Акціонерне товариство "БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ"
Акціонерне товариство "Банк інвестицій та заощаджень"
Акціонерне товариство "Банк Інвестицій та Заощаджень"
Акціонерне товариство "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат"
Акціонерне товариство "МАРГАНЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ"
Акціонерне товариство "Південний гірничо-збагачувальний комбінат"
Акціонерне товариство "ПІВДЕННИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ"
Акціонерне товариство "ПОКРОВСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ"
Акціонерне товариство "Покровський гірничо-збагачувальний комбінат""
АТ "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат"
АТ "Банк інвестицій та заощаджень"
АТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат"
АТ "Покровський гірничо-збагачувальний комбінат"
Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
Головне управління Пе
Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області
Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, кредитор:
Державне підприємство
Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності "УКРІНТЕРЕНЕРГО"
Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа"
Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа"
Комунальне підприємство теплових мереж "КРИВОРІЖТЕПЛОМЕРЕЖА"
Мі
Міністерство економіки України
ПАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат"
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Одеса)
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса), за учас
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса), орган а
Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса), предста
Південно-Східне міжрегіональне управління Мінстерства юстиції (м.Дніпро)
Південно-східне міжрегіональне управління державної служби з питань праці
Фізична особа- підприє
Приватне підприємство "Теплий дім "ОЛЕНА"
Публічне акціонерне товариство "БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ"
ТОВ "ТЕРРА-ІНКОГНІТО"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ДНІПРОВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМИСЛОВИЙ АЛЬЯНС"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА-ІНК
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА-ІНКОГНІТО"
Фізична особа- підприємець Філоненко Юрій Стан
Фізична особа- підприємець Філоненко Юрій Станіславович
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Акціонерне товариство "Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "Криворіжндпірудмаш", арбітражн
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "Криворіжндпірудмаш"
Головне управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
Міністерство економіки України
Товарист
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "МАРГАНЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "Криворіжндпірудмаш"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом"
Акціонерне товариство "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом" АТ "КРИВОРІЖНДПІРУДМАШ"
Акціонерне товариство "ПІВДЕННИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ"
Акціонерне товариство "ПОКРОВСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ"
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ ІНСТИТУТ ГІРНИЧОРУДНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ З ДОСЛІДНИМ ЗАВОДОМ"
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області
Грищенко Лілія Георгіївна
Грищенко Оксана Вікторівна
Дащенко Володимир Ілліч
Кійло Вячеслав Володимирович
Комунальне підприємство теплових мереж "КРИВОРІЖТЕПЛОМЕРЕЖА"
Кузьменко Олександр Євгенійович
Митрофанова Ірина Ігорівна
Міністерство економіки України
Мірсон Борис Якович
Остренко Сергій Вікторович
Приватне підприємство "Теплий дім "ОЛЕНА"
Прончак Валентина Григорівна
Стручок Василь Васильович
Ткаченко Олег Валер'янович
ТОВ "ПРОМИСЛОВИЙ АЛЬЯНС"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМИСЛОВИЙ АЛЬЯНС"
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕРРА-ІНКОГНІТО"
Черниш Ігор Володимирович
Позивач (Заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМИСЛОВИЙ АЛЬЯНС"
представник:
Ар
Івашковський Дмитро Вале
Логойко Андрій Сергійович
представник апелянта:
Сліпець Сергей Сергійович
Чорнобривець Єлизавета Євгеніївна
представник боржника:
Тішунін Олександр Анатолійович
представник відповідача:
Арбітражний
представник заявника:
Арбітражний керуючий Вербицький Олексій Вікторович
Рабко Тетяна Олексіївна
представник кредитора:
Бакаєва Марина Олегівна
Адвокат Демченко Андрій Григорович
Добрянська Оксана Євгенівна
Землянухіна Наталія Сергіївна
Адвокат Мартиненко Олександр Васильович
Адвокат Мартиненко Ольга Володимирівна
Адвокат Савченко Вікторія Віталіївна
Сліпець Сергій Сергійович
Чобанюк Тетяна Михайлівна
представник позивача:
Адвокат Бурлаченко Сергій Юрійович
Адвокат Домбровська Євгенія Василівна
Адвокат Касьян Микола Степанович
Мельник Ганна Володимирівна
адвокат Овдій Яна Петрівна
Страх Вадим Олегович
представник скаржника:
КОВАЛЬОВ ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ
Кравцов Володимир Віталійович
суддя-учасник колегії:
БАНАСЬКО О О
БІЛОУС В В
ВАСЬКОВСЬКИЙ О В
ВЕРХОГЛЯД ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
ЖУКОВ С В
ІВАНОВ ОЛЕКСІЙ ГЕННАДІЙОВИЧ
КАРТЕРЕ В І
КУЗНЕЦОВ ВАДИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
МОРОЗ ВАЛЕНТИН ФЕДОРОВИЧ
ОГОРОДНІК К М
ПАРУСНІКОВ ЮРІЙ БОРИСОВИЧ
ПОГРЕБНЯК В Я
ЧЕРЕДКО АНТОН ЄВГЕНОВИЧ
ЧУС ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА