Рішення від 03.06.2024 по справі 200/1650/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2024 року Справа№200/1650/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Троянова О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій щодо відмови у призначенні допомоги внутрішньо переміщеним особам на підставі заяви від 21.08.2023 року; зобов'язання призначити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_7 допомогу на проживання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», починаючи з серпня 2023 року по грудень 2023 року включно та виплатити допомогу за зазначений період; призначити ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_9 допомогу на проживання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», починаючи з серпня 2023 року по листопад 2023 року включно та виплатити допомогу за зазначений період.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26 березня 2024 року позовну заяву залишено без руху з наданням строку для усунення недоліків, шляхом надання обґрунтованого клопотання про залучення третьої особи.

В установлений судом строк позивачем усунуто недоліки позовної заяви, шляхом подання уточненої позовної заяви, в якій позивачем виключено третіх осіб.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03 квітня 2024 року суд прийняв до розгляду позовну заяву та відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) без виклику учасників справи. Залишено без задоволення клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду з позовною заявою. Задоволено клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору. Задоволено частково позивача про розгляд справи у спрощенному провадженні у порядку визначеному ст. 263 КАС України. Задоволено клопотання позивача про витребування доказів. Витребувано в Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації в строк подання відзиву на позовну заяву належним чином засвідчені копії: матеріалів справи за заявою ОСОБА_1 від 21.08.2023 року про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам; рішення про відмову в призначенні допомоги (у разі наявності); докази скасування довідок внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_9 ; обґрунтовані пояснення з приводу не призначення зазначеним особам допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

За правилами частини 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином за допомогою програмного забезпечення «Електронний суд».

Ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 03 квітня 2024 року та копію позовної заяви з додатками направлено відповідачу за допомогою програмного забезпечення «Електронний суд» та доставлено в електронний кабінет відповідача 04.04.2024 року.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що з вересня 2022 року його сім'я, крім дружини, була вимушена переїхати до м. Сміла Черкаської області, де і знаходились на обліку як внутрішньо переміщені особи та отримували допомогу на проживання до моменту зняття з обліку у березні 2023 року у зв'язку з поверненням до покинутого місця проживання. У період з березня по серпень 2023 року родина позивача проживала за місцем реєстрації у м. Покровськ Донецької області. Зазначив, що у серпні 2023 року разом із сім'єю перемістився до с. Берестя, Сарненського району, Рівненської області, де і стали з 17 серпня 2023 року на облік як внутрішньо переміщені особи. Зазначив, що 21.08.2023 року звернувся разом із родиною до відповідача для отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, проте у середині жовтня 2023 року допомогу на проживання отримала лише дружина та син, інші члени сім'ї допомоги не отримали, незважаючи на те, що будь-яких рішень про відмову у призначенні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам йому надіслано не було. Зазначив, що на звернення з метою отримання інформації про причини відмови у призначенні допомоги відповідачем було повідомлено, що допомогу було призначено тільки на дружину, ОСОБА_10 та сина, ОСОБА_11 , на інших членів сім'ї допомога не призначена, оскільки звернення вважається повторним. Крім того, оскільки станом на 31.07.2023 року інші члени родини не отримували допомогу, тому її не було продовжено. Дії відповідача щодо відмови у призначенні допомоги внутрішньо переміщеним особам на підставі моєї заяви від 21.08.2023 року вважає протиправними, просив задовольнити позов.

Відповідач не скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, витребуваних ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03 квітня 2024 року доказів не надав. Враховуючи положення ч. 6 ст. 162 КАС України суд дійшов висновку про розгляд справи за наявними матеріалами у справі.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , РНОКПП НОМЕР_1 , є громадянином України (паспорт № НОМЕР_2 , виданий органом 1220 10 лютого 2023 року) та особою з інвалідністю 2 групи (довідка серії 10 ААВ №451069 від 27.02.2015 року).

Відповідач - Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03195398) у розумінні пункту 7 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах згідно статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України має адміністративну процесуальну дієздатність.

Судом встановлено на підставі свідоцтва про одруження серії НОМЕР_3 від 27 вересня 2004 року, виданого Красноармійським міським відділом реєстрації актів цивільного стану Донецького обласного управління юстиції, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , одружились 27.09.2004 року, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис №328. Прізвище дружини після одруження - ОСОБА_13 .

Зареєстрованою адресою місця проживання позивача, ОСОБА_1 , його дружини, ОСОБА_10 , та їхніх дітей: ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , є АДРЕСА_1 .

Факт взяття зазначених осіб на облік як внутрішньо переміщених осіб, фактичною адресою проживання яких зазначено: АДРЕСА_2 , підтверджується довідками від 17 серпня 2023 року № 5605-7001863487, № 5605-7001863509, № 5605-7001865239, № 5605-7001865213, № 5605-7001865095, № 5605-7001865182, № 5605-7001865114, № 5605-7001865150, № 5605-7001865162, № 5605-7001865128, № 5605-7001865196, № 5605-7001865073 відповідно.

На звернення позивача з питань виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам Управлінням соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації Рівненської області надано відповідь листом від 27.10.2023 року №12/11-590, відповідно до якої звернення позивача на допомогу внутрішньо переміщеним особам від 21.08.2023 року опрацьоване та призначено допомогу на ОСОБА_10 - 2000 грн, та ОСОБА_11 - 3000 грн, з 01.08.2023 року відповідно до п. 2 «Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №332 від 20.03.2022 року «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам»: з 01 серпня 2023 року допомога призначається на шість місяців на сім'ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім'ї… На інших членів родини допомога не призначена, оскільки їхнє звернення є повторним. Згідно п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України №709 від 11.07.2022 року «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» з 1 серпня 2023 р. виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - допомога), які перемістилися з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (далі - перелік територій), щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, а також особам, у яких внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, зруйноване або непридатне для проживання житлове приміщення та яким допомогу було призначено відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 “Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам”, продовжується автоматично на один шестимісячний період. Позивачу та ОСОБА_8 , 2005 р.н., ОСОБА_5 , 2007 р.н., ОСОБА_2 , 2008 р.н., ОСОБА_3 , 2010 р.н., ОСОБА_3 , 2012 р.н., ОСОБА_3 , 2013 р.н., ОСОБА_5 , 2016 р.н., ОСОБА_6 , 2017 р.н., ОСОБА_7 , 2020 р.н., допомога не продовжена автоматично, оскільки станом на 31.07.2023 року допомогу не отримували.

Крім того, позивач звернувся до керівника управління соціального захисту населення м. Дубровиця Рівненської області із заявою від 11.12.2023 року, якою просив зняти його та його сім'ю з обліку внутрішньо переміщених осіб у зв'язку з поверненням до покинутого місця проживання.

Вважаючи дії відповідача щодо відмови у призначенні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, а саме позивачу та його дітям, протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Отже, предметом спору у даній справі є наявність правових підстав для не призначення відповідачем позивачу та його дітям допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 2 Закону України від 20.10.2014 року №1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

20.03.2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», якою затверджено Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - Порядок № 332).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 332 цей Порядок визначає механізм надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - допомога).

Пунктом 2 Порядку № 332 передбачено, що З 1 серпня 2023 р. допомога призначається на шість місяців внутрішньо переміщеній особі, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця внутрішньо переміщеній особі або уповноваженій особі на внутрішньо переміщену особу у випадку недієздатності отримувача або дитину (далі - уповноважена особа) у такому розмірі:

для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень;

для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога призначається на кожну внутрішньо переміщену особу (далі - отримувач), відомості про якого включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Допомога призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення.

Відповідно до пункту 4 Порядку №332 для призначення допомоги внутрішньо переміщена особа або уповноважена особа подає заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за формою згідно з додатком 1 (далі - заява). Така заява подається структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної (військової) адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради (далі - орган соціального захисту населення) або уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради чи центру надання адміністративних послуг за місцем обліку внутрішньо переміщеної особи із використанням функціоналу Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (за технічної можливості) та електронних систем Мінсоцполітики.

Судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача із заявою від 21.08.2023 року про призначення йому та його сім'ї допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, проте відповідачем не було призначено зазначену допомогу у зв'язку з повторним зверненням.

Водночас, суд звертає увагу, що відповідно до пункту 5 Порядку допомога призначається внутрішньо переміщеним особам:

які перемістилися (повторно перемістилися) з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (далі - перелік територій), щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації;

у яких житло зруйноване або непридатне для проживання та інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна) (за технічної можливості), або щодо якого подано документальне підтвердження органом місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення житлового приміщення внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Допомога також призначається дитині, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

У разі віднесення територій до таких, на яких ведуться бойові дії, до територій можливих бойових дій або до тимчасово окупованих Російською Федерацією, виплата призначеної допомоги автоматично відновлюється в наступному місяці за повний місяць, у якому відповідну інформацію внесено до переліку територій.

У разі зазначення дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації для території, з якої відбулося внутрішнє переміщення, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому таку дату було визначено.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що для отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у відповідності до Порядку №332 позивач разом зі своїми дітьми повинен відповідати одній з умов, визначених пунктом 5 Порядку.

Так, наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 року № 309 затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, відповідно до якого Покровська міська територіальна громада з 24.02.2022 року віднесена до територій можливих бойових дій, та станом на дату розгляду справи дату припинення можливості бойових дій не визначено.

Судом встановлено, що позивачу та його дітям було припинено виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам після повернення до покинутого місця проживання, що не є спірною обставиною.

Водночас, ані Постанова КМУ від 20.03.2022 року № 332, ані Постанова КМУ № 709 від 11.07.2023 року не містять жодних застережень щодо заборони здійснення виплат позивачу як внутрішньо переміщеній особі, яка перемістилась повторно.

При цьому, суд не приймає посилання відповідача у листі від 27.10.2023 року №12/11-590 на положення п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 709 від 11.07.2022 року, оскільки автоматичне продовження виплати допомоги не є спірною обставиною у справі.

Отже, судом встановлено, що позивач та його діти мали право на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01 серпня 2023 року.

Водночас, враховуючи подану позивачем заяву від 11.12.2023 року, якою позивач повідомив про повернення до покинутого місця проживання, а також надані позивачем у позовній заяві пояснення, відповідно до яких його діти, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , були зняті з обліку внутрішньо переміщених осіб у листопаді 2023 року, суд дійшов висновку, що належним способом захисту прав позивача та його дітей є зобов'язання відповідача призначити та виплатити ОСОБА_1 , як уповноваженій особі з урахуванням допомоги на членів сім'ї: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 допомогу на проживання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», починаючи з серпня 2023 року по грудень 2023 року включно, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , допомогу на проживання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», починаючи з серпня 2023 року по листопад 2023 року включно та виплатити допомогу за зазначені періоди.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з нормами частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до вимог частин першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Нормами частини другої зазначеної статті встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд, відповідно до положень частини п'ятої статті 77 КАС України, вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відповідно до пункту 10 частини 2 статті 245 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

За наслідками судового розгляду, з метою ефективного захисту прав позивача суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не призначення ОСОБА_1 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам за заявою від 21.08.2023 року; зобов'язання відповідача призначити та виплатити ОСОБА_1 як уповноваженій особі з урахуванням допомоги на членів сім'ї: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 допомогу на проживання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», починаючи з серпня 2023 року по грудень 2023 року включно, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , допомогу на проживання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», починаючи з серпня 2023 року по листопад 2023 року включно та виплатити допомогу за зазначені періоди.

У відповідності до положень статті 139 КАС України розподіл судових витрат не здійснюється, оскільки позивач є звільненим від сплати судового збору як особа з інвалідністю 2 групи.

Відповідно до частини 3 статті 243 КАС України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.

На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132, 159-161, 164, 192-194, 224-228, 241-247, 255, 253-262, 293-295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації щодо не призначення ОСОБА_1 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам за заявою від 21.08.2023 року.

Зобов'язати Управління соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації (юридична адреса: 34100, Рівненська область, м. Дубровиця, вул. Воробинська, 14а, код ЄДРПОУ 03195398) призначити за заявою від 21.08.2023 року та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_3 ), як уповноваженій особі, з урахуванням допомоги на членів сім'ї: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 допомогу на проживання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», починаючи з серпня 2023 року по грудень 2023 року включно, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , допомогу на проживання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», починаючи з серпня 2023 року по листопад 2023 року включно та виплатити допомогу за зазначені періоди.

Рішення прийнято, складено та підписано в повному обсязі в нарадчій кімнаті 03 червня 2024 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Суддя О.В. Троянова