про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
05 червня 2024 р. Справа № 120/5787/24
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Комар Павло Анатолійович, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Керівника Могилів-Подільської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Могилів-Подільської міської ради до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Керівника Могилів-Подільської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Могилів-Подільської міської ради до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити дії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Так, позивачем у позовній заяві зазначено адресу відповідача: АДРЕСА_1 .
На виконання вимог ч. 3 ст. 171 КАС України судом направлено до Адресно-довідкового підрозділу ГУ ДМС України у Вінницькій області запит щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) ОСОБА_1 .
На адресу суду надійшла відповідь на запит, відповідно до якої місцем реєстрації відповідача з 11.11.2008 є: АДРЕСА_2 .
Таким чином, позивачем у позовній заяві зазначено не вірну адресу відповідача.
Відповідно до ч. 2 ст. 161 КАС України, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивачем, на підтвердження направлення на адресу відповідача позовної заяви з додатками, надано опис вкладення від 29.04.2024 та накладну №2400003942371 від 29.04.2024.
Разом з тим, враховуючи те, що позовна заява з додатками направлена за адресою за якою відповідач не зареєстрований, суд доходить висновку, що Керівником Могилів-Подільської окружної прокуратури Вінницької області не надано доказів направлення рекомендованим листом з повідомленням про врученням відповідної копії позовної заяви з додатками, яка була б направлена на вірну адресу відповідача.
Окрім того, згідно прохальної частини позову позивач просить суд:
- Хобов'язати відповідача укласти із виконавчим комітетом Могилів-Подільської міської ради охоронний договір на частину об'єкта культурної спадщини місцевого значення "Торгово-купецький комплекс", а саме квартиру АДРЕСА_3 .
До позовної заяву долучено копію Договору купівлі - продажу квартири від 10.08.2016 згідно якого предметом договору є квартира АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 .
З зазначеного виникла необхідність уточнити позовні вимоги.
Частинами 1 та 2 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
З огляду на викладене вважаю, що позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків позовної заяви, визначених у мотивувальній частині ухвали суду.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 КАС України, -
1. Позовну заяву Керівника Могилів-Подільської окружної прокуратури Вінницької області в інтересах держави в особі Виконавчого комітету Могилів-Подільської міської ради до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 5-ти денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Комар Павло Анатолійович