Постанова від 05.06.2024 по справі 127/17422/24

Справа № 127/17422/24

Провадження № 3/127/4493/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2024 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бессараб Н.М., розглянувши справу, яка надійшла із Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)”, зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №316 від 21.05.2024, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)”, являючись згідно ст. 3 ч. 1 п. 1 пп. “д” Закону України “Про запобігання корупції” суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ст. 45 ч. 1 та п. 2-7 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України “Про запобігання корупції”, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 ч. 1 КУпАП. У ОСОБА_1 виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2022 рік до 31.01.2024. ОСОБА_1 лише 08.02.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП не визнав, оскільки в 2022 році його бабуся захворіла на онкозахворювання, за якою він здійснював догляд та яка померла у квітні 2023 року.

Прокурор Вінницької окружної прокуратури Приходько Д.Є. протокол про адміністративне правопорушення підтримала, просила суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши та оцінивши докази у справі, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, доведена.

Судом встановлено, що згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №316 від 21.05.2024, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)”, являючись згідно ст. 3 ч. 1 п. 1 пп. “д” Закону України “Про запобігання корупції” суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ст. 45 ч. 1 та п. 2-7 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України “Про запобігання корупції”, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ст. 172-6 ч. 1 КУпАП. У ОСОБА_1 виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2022 рік до 31.01.2024. ОСОБА_1 лише 08.02.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік. (а.с. 1-7).

Згідно із ст. 3 ч. 1 п. 1 (д) Закону України “Про запобігання корупції” суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, особи начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України.

Відповідно до ст. 45 ч. 1 та п. 2-7 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України “Про запобігання корупції” особи, зазначені у пункті 1, підпунктах “а”, “в”-“ґ” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Згідно з роз'ясненнями №1 Національного агентства з питань запобігання корупції від 03.02.2021 щорічна декларація (декларація «щорічна») - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Відлік строку для подачі декларації «щорічна» починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня року, наступного за звітним періодом.

З даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій та з декларації вбачається, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, лише 08.02.2024 о 14 год. 22 хв. (а.с. 8).

Згідно витягу з наказу начальника державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)” Дудоладова А. №96/ОС-22 від 19.07.2022 ОСОБА_1 призначений на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)” з 25.07.2022 (а.с. 22).

Відповідно до довідки №9/4503 від 24.04.2024 ОСОБА_1 дійсно проходить службу в Державній кримінально-виконавчій службі України з 20.07.2022 по теперішній час на посаді молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)” (а.с. 17).

ОСОБА_1 з посадовою інструкцією молодшого інспектора відділу режиму і охорони державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)” ознайомлений під підпис (а.с. 23-24).

Статтею 172-6 ч. 1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 38 ч. 4 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №316 від 21.05.2024), витягом з наказу начальника державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)” Дудоладова А. №96/ОС-22 від 19.07.2022 про призначення ОСОБА_1 на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)”, довідкою №9/4503 від 24.04.2024, копією посадової інструкції молодшого інспектора відділу режиму і охорони державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)”, даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій, поясненнями ОСОБА_1 від 01.05.2024, висновком в адміністративній справі №127/17422/24 щодо наявності в діях молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи “Вінницька установа виконання покарань (№1)” ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

Суд бере до уваги, що ОСОБА_1 не надав суду жодних належних доказів у підтвердження поважності причин неподання ним декларації за 2022 рік у термін до 31.01.2024 року включно.

На підставі викладеного суд прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850,00 грн.

Згідно ст. 40-1 ч. 1 КУпАП необхідно стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору.

Керуючись Законом України “Про запобігання корупції”, ст.ст. 23, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 276, 279, 280, 283-284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850,00 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.

Суддя: