Постанова від 24.05.2024 по справі 229/3585/24

Єдиний унікальний номер 229/3585/24

Номер провадження 3/229/1580/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2024 року Суддя Дружківського міського суду Донецької області Гонтар А.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Дружківки Донецької області, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ :

20 травня 2024 року до Дружківського міського суду Донецької області надійшли адміністративні протоколи серії: ВАД № 219763 від 15.05.2024 р., ВАД № 219717 від 16.05.2024 р., ВАД № 219764 від 16.05.2024 р., ВАД № 219765 від 16.05.2024 р., ВАД № 219767 від 16.05.2024 р., ВАД № 219733 від 17.05.2024 р., ВАД № 219777 від 22.05.2024 р. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .

Згідно вищезазначених протоколів, 14.05.2024 року о 21 год. 12 хв., 06.04.2024 року у період часу з 09 год. до 18 год., 04.05.2024 року у період часу з 09 год. до 18 год., 02.03.2024 року у період часу з 09 год. до 18 год., 15.05.2024 р. о 21 год. 08 хв., 16.05.2024 р. о 21 год. 58 хв., 21.05.2024 р. о 23 год. 10 хв. гр. ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання у АДРЕСА_2 , та не з'явився у першу суботу місяця на реєстрацію та проведення профілактичної бесіди до ВП № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, чим порушив правила адміністративного нагляду встановлені ухвалою Дружківського міського суду Донецької області від 31.05.2023 року, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.187 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

Пунктом 6 розділу ІІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814 визначено, що у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.

Із урахуванням вищенаведеного та зважаючи на те, що сім адміністративних протоколів складено відносно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень та одночасно розглядаються в одному суді, то дані справи про адміністративні правопорушення: ЄУН 229/3585/24 (провадження № 3/229/1580/2024), ЄУН 229/3586/24 (провадження № 3/229/1581/2024), ЄУН 229/3594/24 (провадження № 3/229/1584/2024), ЄУН 229/3596/24 (провадження № 3/229/1586/2024), ЄУН 229/3597/24 (провадження № 3/229/1587/2024), ЄУН 229/3600/24 (провадження № 3/229/1588/2024) та ЄУН 229/3715/24 (провадження № 3/229/1637/2024) підлягають об'єднанню в одне провадження.

В судове засідання ОСОБА_1 з'явився, обставини викладені у протоколах про адміністративні правопорушення не заперечував, провину визнав.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

За правилами ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Суддя, дослідивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, дійшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Диспозиція ч.1 ст. 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:

1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);

5) нереєстрація в органі Національної поліції.

Частина 2 ст. 187 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Факт вчинення адміністративних правопорушень ОСОБА_1 підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення, рапортами чергового поліції, копією ухвали Дружківського міського суду Донецької області від 31.05.2023 р. про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, поясненнями правопорушника.

Ухвалою Дружківського міського суду Донецької області від 31.05.2023 р. ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік з такими обмеженнями:

- знаходитись щоденно за місцем мешкання з 21:00 год. до 05:00 год. наступного дня, крім випадків знаходження на роботі або навчанні, з обов'язковим наданням підтверджуючого документу;

- з'являтись в першу суботу кожного місяця на реєстрацію та проведення профілактичної бесіди до відділу поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області до територіального дільничного офіцера поліції;

- заборонено виїзд в особистих справах за межі м. Дружківки Краматорського р-ну Донецької області без дозволу керівництва відділу поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області;

- зобов'язано при виникненні надзвичайної ситуації у зв'язку із проведенням активних бойових дій на території Донецької області відповідно до Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 року № 75 (у редакції Наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та доданого до нього переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 23 листопада 2022 року), повідомляти відділу поліції № 1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про виїзд за межі м.Дружківка Краматорського р-ну Донецької області;

- заборонено відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки де реалізуються на розлив спиртні напої, розташовані на території м. Дружківка.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 КУпАП за постановою Дружківського міського суду Донецької області від 21.03.2024 р.

На підставі вищевикладеного, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 присутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 187 КУпАП, а саме: порушення правил адміністративного нагляду встановленого ухвалою Дружківського міського суду Донецької області від 31.05.2023 року (ЄУН 229/3276/23, провадження № 1-в/229/121/2023).

Враховуючи характер та повторність вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі п.5 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року, що складає 605 грн. 60 коп.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, ч.2 ст. 187, 283-284, 287, 289, 291 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення ЄУН 229/3585/24 (провадження № 3/229/1580/2024), ЄУН 229/3586/24 (провадження № 3/229/1581/2024), ЄУН 229/3594/24 (провадження № 3/229/1584/2024), ЄУН 229/3596/24 (провадження № 3/229/1586/2024), ЄУН 229/3597/24 (провадження № 3/229/1587/2024), ЄУН 229/3600/24 (провадження № 3/229/1588/2024) та ЄУН 229/3715/24 (провадження № 3/229/1637/2024) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187, ч.2 ст. 187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст. 187 КУпАП.

Присвоїти об'єднаній справі загальний номер: ЄУН 229/3585/24, провадження № 3/229/1580/2024.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , притягнути до адміністративної відповідальності на підставі ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187, ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн. 00 коп. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.

Штраф підлягає сплаті на рахунок IBAN: UA808999980313000106000005694, отримувач коштів: Донецьке ГУК/Дружківська МТГ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ):37967785, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: "Адміністративні штрафи та інші санкції", призначення платежу: штраф по справі про адміністративне правопорушення (зазначити номер справи).

Судовий збір підлягає сплаті на користь держави, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106; код оримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку IBAN: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Відповідно до ч.1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Виконавчий документ може бути пред'явлений до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання рішенням законної сили.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду через Дружківський міський суд Донецької області протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: А.Л. Гонтар